Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jkazan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

O jkazan

  • Urodziny 24.10.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Pasłęk
  • Kod pocztowy
    14-400
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jkazan's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzieki. Bede szedl w strone 5-6 mwh. Panele na dachu od strony zachodniej. Znacie moze jakies godne polecenia firmy z woj. warm-mazur lub pomorskiego, ktore zajmuja sie montazem panei?
  2. Kat nachylenia dachu wg projektu domu 40 stopni. 80-90% na zachodniej mysle, ze to dobry wynik przy zalozeniu, ze na gruncie byloby 90-95%. Do moich potrzeb wystarczy 5-6 kW?
  3. Prostuje i podaje dokladne dane. Na nowej chacie mieszkam okolo 3 miesiecy wiec mam tylko jeden pelny okres rozliczeniowy z ENERGA ktory wyglada tak: rozliczenie za okres od 10.12.2020 do 05.02.2021. Zuzycie 556 kWh. Czyli ~500 PLN na dwie miesiace. Wiec instalacja 5 kW lub 6KW powinna wystarczyc? Dodam, ze w domu mam: indukcje; rekuperator z nagrzewnica, piec na pellet /wszedzie podlogowka + drabinki w lazienkach i dwa grzejniki w garazach). Oczywiscie plus inne standardowe sprzety. Powierzchnia dachu okolo 210 m2. Na dachu od strony zachodniej mam dwa okna dachowe. Przy tym ukladzie domu bedzie duza strata porownujac panele na polaci zachodniej vs panele na dzialace skierowane na poludnie? Preferuje dach ze wzgledu na miejsce / bezpieczenstwo. Jednak jak z dachu bedzie duzao mniejsza wydajnosc to bede mial DUZY DYLEMAT.
  4. Witam, rachunki za enegie el. na nowej chacie mam okolo 500 pln wiec przymierzam sie do fotowoltaiki. Na wsteppie zastanawiam sie gdzie najlepiej ulozyc panele. Dach? Czy dzialka? Dach mam dwuspadowy; usytuwowany jak na zalaczonym zdjeciu. Od poludnia jest szczyt. Czy na dzialce tak jak zaznaczylem czarnym prostokatem? Tak ma dwóch sasiadów. Mi sie nie podoba ulozenie na dzialce i wole polozyc na dachu aby nie tracic miejsca.
  5. Szalenstwo u Ciebie! Nie mam takich potrzeb; nie mam ludzi do dbania o taki ogrod. mi zalezy na komplecie - taras, ogrodzenie, plot, osiwetlenie zew i ogord.
  6. Jak wczesnym latem to przezyje. Bedzie wiecej cczasu na nazbieranie kasy Mam oferte z Pracownia Architektury Krajobrazu HORTUS. Znana? Polecana?
  7. Hej, przed zima zamieszkalem w nowym domu. Srodek mam w 100% zrobiony i na wiosne chce ruszac z tym co na zewnatrz. Wyrownanie terenu, plot, polbruki, taras, ogrod. Czy polecilibycie jakiegos projektanta, ktory by mi to ogrnal to jest przygotowal projekt na ten zakres? jkazan
  8. Witam, to wartoczy nie kupic zmiekczac ecoperla toro20? Z tego co czytam to ma glowica fobrite; zloze Lewatit s1567 wiec dobre. Prosze o opinie
  9. OK. Rozumiem. Dzis kombinowałem i chyba już wiem gdzie jest bład.* Na piecu temperatura 65. Pompa kotlowa 3 bieg i znowu temp na sprzegle: zasilanie i powrót około 20C. Na początek odkręciłem cały zawór na sprzegle /to co w kółku na zdjęciu/ i sie okazało, ze tam w ogole cisnienia nie ma. Woda tylko delikatnie kapała. Czyli wyszlo na to jak sugerowlaiscie, ze ciepla woda z kotla krązy tylko w krótkim obiegu /bypass/. Zawór ESBE miałem w pozycji jak na zdjeciu Esbe_1 /myslalem, ze te polozenie pokretla to 50stopni/. Po przekreceniu pokretla do pozycji jak na zdjeciu Esbe_2 /nie wiem jaka temp jest w tym ustawieniu/ temperatury na sprzegle zaczely gwaltownie rosnac czyli poszlo cisnienie na wejscie; ciepla woda zaczela zasilac cala instalcje!! I wszystko zaczelo chodzic jak trzeba! I tyle* temacie PS. Czy to normalne, ze zawór z obiegu podłogówki jest czesciowo otwarty a pompa wyłaczona - zdjecia Podł_1 i Podł_2 PS. Pompe kotlowa ustawilem na bieg 2. Przy 3 była mocno goraca. PS. Na wczesniejszym zdjeciu*rury sa owiniete czyms niebieskiem i czerwonym? Co to jest? Specjalna tasma / termoizolacja? Jak sie nazywa? Chcialbym tak zrobic u siebie
  10. Mam: 3-D na powrocie to*ESBE_ VTC422_Zawór_ termostatyczny Sprzęgło to*AFRISO_BLH_70kW_ocieplone_sprzęgło. Pompa IBO - taka jak na zdjeciu Czy zawór*co idzie od 3-D ma byc odkrecone czy zakrecone? /zaznaczyłem znakiem zapytania na rysunku/. Czy*spuszczenie wody z sprzegła zaworem spustowym sprzegla cos pomoze? Ile tej wody spuszczac? ​​​​​​​Moze zawór 3-D mam zle usawiony? Moze pomp cyrkulacyjna zle ustawiona? Jutro to sprawdze i dam znac. Wydaje mi sie jednak, ze slychac jak pracuje pompa cyrkulacyjna wiec powinna chodzic. gdzie ten filtr jest? W sprzegle? Jak go przeczyscic? Zawór 3-D to ESBE_ VTC422 50-70. Funkcja ochrony powrotu. Ktore to zawory zwrotne klapowe? Zawory zwrotne w obiegach podłogówki i grzejników powinny byc przed pompami? Tak jak dałem na zdjeciu w kólkach?
  11. Hej, mam zamontowane sprzęgło hydr. jak na załączonym zdjęciu i wg mnie ostatnio źle działa. Sytuacja z dziś: temperatura na kotle 65 stopni. Temperatura na wejściu do sprzęgła ~65 stopni. Temperatura na zasilaniu za sprzegłem 16 stopni (górny termometr na zalaczonym zdjeciu). Temperatura na powrocie na wyjsciu ze sprzegla 18 stopni. Mam dwa obiegi /podłogówka + grzejniki/ i w dwóch obiegach przepływomierze otwarte w 100%, pompy włączone i temp. na zegarach w tych obiegach okolo 20stopni. Brakuje duzo do wymaganej. Zmienilem jeszcze ustawienia w kotle na drugim obiegu (2 grzejniki w garazu + 2 grzejniki drabinkowe w lazienkach) wymagana temperatura 40 stopni. Temperatura na wyjsciu ze sprzegła podniosla sie o 1 stopien i tyle!! Dlaczego tak to wyglada? Krecilem odpowietrznikiem w sprzegle - nic sie nie odpowietrzalo! To niby automatyczny odpowietrznik - jak ma go zostawic - odkrecony do samej góry? Przy uruchomionym kotle spuscilem wode ( z 2-3 litry) zaworem spustowym na sprzegle; cisnienie w obiegu spadlo do prawie zera; chwilowo skoczyła temperatura do 22 stopni na zasilaniu za sprzeglem. Po uzupelnieniu wody po 2-3 min wrocila do 16 stopni. Wczesniej to byla normana sytuacja, ze na zegarach na sprzegle byla temp powyzej 50 stopni na zasilaniu, na powrocie zdarzalo sie i 60 stopni. Co tu zrobic? To wina sprzegła? PS Zdjecie 1 i 2 tylko dla pokazania jak wyglada instalacja - zdjecia byly robione duzo wczesniej Zdjecie Przechytywanie - czy ten zawór ma byc odkrecony czy zakrecony bo juz zglupialem?
  12. Czesc, w nowo budowanym domu w salonie chce postawic scianke! Wyglad scianki jak na zalaczonym zdjeciu. (8 paskow po 4 cm + jeden element dlugosci 160 cm) Kolor scianki STONE OAK 5527 KRONOSPAN Z jednej strony scianki beda schody, z drugiej strony bedzie TV i szafka pod scianka. Wewnatrz scianki musi byc miejsce na kable, puszki, etc Jak to zrobic? - stelaz z profili i na stelaz K-G + kazda strone obic dekorem? - stelaz z profili i na stelaz plyta OSB + plyta K-G dla wzmocnienia konstrukcji? - czy plyta meblowa na stelazu? PS. Dodatkowo taki motyw chce powtórzyc w wiatrolapie! Ale tu juz moge nakleic sama plyte meblowa na sciane - nie potrzebuje miejsca wew plyty.
  13. Cześć, prosze podpowiedzcie z czego / jak wykonać drewniana scianke w salonie? Kolor Stone Oak 5527 SN 18mm W srodku scianki chcialbym miec "troche" miejsca na kable, puszke. Najlepiej kupic plyte meblowa i robic na stelazu? Ps. Taki sam motyw chce dac w wiatrolapie. Tu miejsca w drodku juz nie potrzebuje. Moze byc przyklejone do sciany. Pozdrawiam
  14. Witam, nastapila zmiana koncepcji polozenia wanny w lazience i w zwiazku z tym musze przeniesc: 1) odplyw wody, 2) doplyw wody, 3 rure na grzejnik drabinkowy. W załączeniu zdjęcie pokazujace jak leza rury - zdjecie zrobione przed wylaniem posadzki anhydrytowej! Pytania: jak najwygodniej skuwa sie anhydryt? uzyć piły? czy odplyw moze byc w ksztalcie spirali /ukryta rura z odplywem w obudowie wanny/ czy jednak w tym przypadku lepiej kuc posadzke? czy doplyw wody do wany(2 na zdjeciu) i rurki do grzejnika drabinkowego (3) mozna przesunac zalamujac rurki o 90stopni i prowadzic je w scianie? PS. Grzeje od polowy grudnia. Na podlogowce mam ustawione 20 stopni. Jezcze nie wygrzewalem posadzki! http://www31.zippyshare.com/v/VllVFaLm/file.html Pozdrawiam
  15. Dzięki za odpowedz. * Rozmawiałem z moimi hydraulikami. Wycenili mi koszty dla rozwiązania 1: koszty materiałów ~1500 PLN (sprzęgło ~600, pompa kotłowa ~280, zawór termost. 3D 400 PLN) + robota. Twierdza, ze pol kotłowni jest do przerobienia :/ MASAKRA. Zawór 4D /ten co mam/ nie spelni swojej roli i tez jest do zamiany na 3D – prawda? * Optuja za rozwiazaniem 3 – dokupić dodatkowy modul i podpiac czujke ochrony powrotu pod ten modul. Twierdza, ze przy tym rozwiązaniu nie będzie potrzebna dodatkowa pompa kotłowa! Wg nich zawór 4D (ten co mam na grzejnikach) poradzi sobie z utrzymaniem odpowieniej temperatury powrotu. To prawda? Ktos to potwierdzi? Co byscie zrobili w moim przypadku? Rozwiazanie z sprzeglem czy z dodatkowym modułem?* Ewentualnie pozbawic czujnaika na obiegu 2 /grzejniki/ kosztem OCHRONY POWROTU
×
×
  • Dodaj nową pozycję...