Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alvarian

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O alvarian

  • Urodziny 21.05.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kwaśniów Górny
  • Kod pocztowy
    32-310
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

alvarian's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Oczywiście będę się domagał poprawnego ustawienia cykli regeneracji złoża od serwisu, ale dla własnej wiedzy i przy okazji dla osób zainteresowanych proszę o podzielenie się tą informacją. Może się jeszcze komuś w przyszłości to przyda, szczególnie że widać tendencję do wykorzystywania niewiedzy innych w celu osiągnięcia jakichkolwiek profitów(choćby na sprzedaży soli tabletkowanej, jak w moim przypadku). Pozdrawiam serdecznie P.S. Real Madryt jest niesamowity
  2. Tak, jest głowica Clack, ale ja osobiscie wiem tylko jak wejść do menu gdzie podaję twardość wody na wejściu oraz twardość jaką chcę mieć na wyjściu ze zmiękczacza. Zadzwonię w poniedziałek do Pana serwisanta, w końcu swoje zainkasował, niech ustawi mi poprawnie tę głowicę. qbek17 dziękuję za pomoc teraz, a także za tę przed zakupem zmiękczacza, z którego ogólnie jestem zadowolony. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy warto inwestować w zmiękcza to ja osobiście polecam.
  3. Czyli serwisant wpędził mnie w niepotrzebne koszty, przez 3 miesiące trochę się tego uskładało, i jeszcze chciał mi swoją sól sprzedawać. Teraz widać jaka jest jego logika. Czy zmniejszając w ustawieniach twardość wody na wejściu mogę regulować przepływ nie pogarszając parametrów wody zmiękczonej?
  4. Witam, pozwolę sobie zadać pytanie odnośnie regeneracji złoża, mam zmiękczacz AquaSoft Basic 25, woda ma twardość ok. 22° niemieckie i jest zmiekczana praktycznie do 0, serwisant ustawił regeneracje co 1,5 m3 i tu moje pytanie, czy to jest konieczne, aby po tak małym przepływie regenerować złoże?
  5. Ciekawa propozycja, ale to już prawie 5k:-\ Mam jeszcze pół roku na decyzję, robić sam, czy kupić gotowy. Może przez ten czas znajdą się fundusze na gotowca. Jakie wentylatory i regulację do samoróbki byście polecili?
  6. A jak sie sprawdza ten odzysk wilgoci, czy nie powoduje to problemów z pleśnią i grzybem w domu, nie miałem do tej pory styczności z wentylacja mechaniczną, wiem tylko, że potrafi przesuszyć pomieszczenia. A w tym przypadku mam wrażenie, że może być odwrotnie? Odrzucając na chwilę pomysł z konstrukcją własnego rekuperatora. Ile może kosztować najtańszy rekuperator o wydajności max. 250 m3/h, z ochroną przed zamarzaniem i dobrym sterowniem wydajnoscia wentylatorów, najlepiej niezależnie nawiewnym i wywiewnym. Dobrze jeszcze gdyby miał filtr z tkaniny filtracyjnej.
  7. Ponawiam pytania do osób zorientowanych: Gdzie można kupić gotowy wymiennik i jakie to są koszta? A poza tym pytanie odnośnie umiejscowienia wentylatorów, czy ma to w ogóle znaczenie gdzie będą wentylatory? Wywiewny chyba większego znaczenia nie ma, natomiast nawiewny wolałbym od ciepłej strony, czyli za wymiennikiem. Czy to dobra koncepcja?
  8. Z rur pcv wydaje mi sie łatwiej, ale to pewnie kwestia koncepcji. Najtańsza centrala prawie 2k, a wg moich szacunkowych obliczeń materiał na mój rekuperator powinien zamknąć się w 1k. Robocizny oczywiście nie liczę, bo lunę też trzeba przerobić. Nie orientuje się natomiast ile może kosztować sam wymiennik i gdzie można go kupić
  9. Czy ktoś próbował zrobić rekuperator z rur PVC jako obudowa, wymiennik z rur miedzianych lub w ekonomicznej wersji z aluminiowych. Cała koncepcja opierała by się o wymiennik tj. w linku: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wymiennik_płaszczowo-rurowy Nawiew kierowany byłby do rur, np. fi 20, wywiew przeciwpradowo opływał by je. Wszystko zabudowane w rurach i kształtach PVC. Co sądzicie o takiej koncepcji? Może ktoś już zrobił coś podobnego? Mile widziana konstruktywna krytyka
  10. Witam, Jaką twardość ustawić do napełnienia instalacji C.O.? Kotłownie mam w miedzi i o tę miedź się rozchodzi. Poniżej 4°N nie zalecają, ale jaka będzie optymalna twardość?
  11. Chodzi mi o przelew awaryjny i dla mnie prostszy i tańszy sposób to ustawienie zmiękczacza o te 50 cm wyżej, aby woda spływała do kanalizacji, tylko czy jest to prawidłowe (nie jest dla mnie problemem wsypywanie soli o pół metra wyżej). Jeśli nie to rozstaje zostaje sposób z pompą. Jaką wydajność musi mieć taka pompa?
  12. Witam, Odpływ do kanalizacji mam 50 cm wyżej niż przelew w zmiękczaczu. Instalować zmiękczacz na jakimś postumencie, czy może lepszą opcją jest pompa z pływakiem?
  13. Dziękuję za opinie, ale nadal nie wiem co wybrać. BWT wychodzi najtaniej i sprzedają go w sklepie w mojej miejscowości, ale nie wiem jakie komponenty (wybiorę się tam w najbliższym czasie i zgłębie temat). Supreme: żywica momosferyczna Lewatit, głowica Erie. Sprzedawca zachwala jako najmniej awaryjny, a ma w ofercie rownież zmiekczacze z głowicą clack. Clack C25 jakie dokładnie złe doświadczenia, bo przyznam, że to był mój faworyt. Jest ktoś wstanie doradzić co wybrać, może z postu Bobromil AQUA-SOFT BASIC 25-WERSJA OBJĘTOŚCIOWA głowice Clacka sterownik CK i złoża monosferyczne lub jeszcze jakaś inna konkretna propozycja?
  14. Witam, Proszę o opinie na temat poniższych zmiękczaczy: 1. BWT Solter 22 2200zł 2. Supreme Soft 26 2600 zł 3. Clack C25 CL 2500zł. Wodę mam z sieci, 18°N, zużycie 12 m3.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...