Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

radar22

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez radar22

  1. Nie wiem czy to ci sami nadal co u mnie, ale fakt trzeba przyznać że dach zrobili super (blacha na rąbek rukki classic). Dach montowali mi w czerwcu 2017.
  2. Mi Sikora budował dom na początku 2017. Nadal jestem zadowolony z tego co zrobili Była to jedna z bardziej ogarniętych i zorganizowanych ekip które miałem.
  3. Do czarnej listy dodaję: JACEK OCZKOWICZ PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE - elewacja wykonana niestarannie, dużo rzeczy czeka na poprawki i nie może się doczekać...
  4. Ja właśnie niedawno do swojej stacji meteo na RPI dodałem dane z rekuperatora (stacja ma już powmiar PM10, 2.5 i 1)
  5. Oglądałem budowy (zdjęcia), byłem w zeszłym roku przed podpisaniem umowy oglądać aktualną budowę. Żona przewertowała forum, zrobiła ranking i "był w czołówce". Dzwoniłem i rozmawiałem również z Panem Sową, ale on stwierdził że nie zrobi mi dachu z blachy na rąbek. Więc wybór padł na ekipę od Sikory. Budowę rozpocząłem 24-25 marca a okna wstawiałem 15 czerwca mając pełne SSO.
  6. Prawie koniec roku więc dodam podsumowanie ekip które u nas robiły: Polecam: - SSO ekipa Pana Sikory tel: 600328847, szybko sprawnie i dokładnie - wylewki tel: 608311910 - hydraulika, podłogówka, centralny odkurzacz aquatherm wieliczka tel: 508953636 - alarm tel: 696341327 - rolety, drzwi zewnętrzne: Langer Okna tel: 787508400 - okna szklane (zamiast luxfer) Glasprojekt tel: 885853838 składy budowlane, Jawor (Kraków Prokocim), Mobilny Market (wieliczka) NIE polecam: - elewacje artherm tel: 733761767 (ekipa po oglądnięciu "umarła")
  7. Niestety w Krakowie zikit wymusza budowy/przebudowy i poszerzenia dróg przy budowie domków jednorodzinnych. Aktualnie żądają dróg 5m ...
  8. Dziękuję za odpowiedź. Szacuję że za piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem i elektroniką muszę zapłacić 12-15k. Kusi mnie możliwość chwilowego szybkiego podniesienia temperatury. A te statyczne ładnie trzymają stałą temperaturę? Jak wychodzą koszty ogrzewania? Muszę zatem jeszcze sprawdzić koszty instalacji ogrzewania podłogowego prądem...
  9. A odczuwalnie stopą nie widać różnicy? (kwestia komfortu). Nocą zawsze około 22-23st.? Przy zmianie ytonga na silikat musiał bym przeliczać konstrukcję :/
  10. Ytong 24 zachowa się podobnie? Temeratura była mierzona jako temp. powietrza czy podłogi?
  11. OK, a z czego masz ściany i jak izolowane?
  12. Rozumiem że wzrost temp. od 17-22 to dzięki domownikom i włączonemu sprzętowi a spadek rano noc na poziomie 0,4(6)st (sypialnia)?
  13. Znów polecam psychiatrę Faktycznie rano i wieczorem temperatura jest identyczna grzejąc jedynie w II taryfie? W nocy na końcu II taryfy nie jest dużo cieplej niż wieczorem?
  14. Niezależnie od tego czy podam ilość kWh czy kwotę obejmie ona i ogrzewanie i inne urządzenia. Piec akumulacyjny nie pracuje ze stałym czasem ładowania. Więc realnie nie wiem. Główną zaletą jest praca w II taryfie oraz możliwość sterowania przez elektronikę, gdzie utrzymuje idealnie temperaturę i nie ma dużego wachania temperatury.
  15. Oczywiście jako normalny człowiek instaluję w mieszkaniu sublicznik na ogrzewanie
  16. Nie mam pod ręką FV żeby sprawdzić ile, ale rachunek jest mniej więcej na 320zł/mc (ogrzewanie + wszystko na prąd - suszarka do prania, kuchnia itd...) W porównaniu ze znajomymi podłaczonymi do miejskiej sieci płacę mniej.
  17. Czasu spadku temperatury nie mierzyłem, ale w nocy temp. jednak spada w mieszkaniu (stara kamienica).
  18. Poszukaj psychiatry bo to się nazywa paranoja. Jeden z pieców które mam w domu akumuluje do 24 kWh, nagrzewa poprzez nadmuch powietrza więc różnica temperatur jest szybko odczuwalna.
  19. Chyba kolego masz coś nie tak z głową, nic nie sprzedaję i nie szukam klientów. Nie piszę bzdur a jedynie opisuję ogrzewanie jakie mam teraz w mieszkaniu. O tym jak się zachowuje ogrzewanie w nowym domu nie mam pojęcia to fakt - bo dopiero planuję budowę w przyszłym roku. I dlatego piszę na forum żeby poznać opinie. Piece to COP1 ale w II farfie, ale jak widzę nie pogadamy normalnie.
  20. Piszę o nowoczesnych piecach akumulacyjnych a nie o starych rupieciach. Używam dimplexów z rozładowaniem dynamicznym z programatorem thermoval TVT08P plus dimplex VFMi 30 http://www.thermovalpolska.pl/pl/component/mb2portfolio/project/16-tvt-08-p-regulator-z-programem-tygodniowym http://dimplex.pl/product/vfmi-30/
  21. Nigdzie nie napisałem że piec nie jest w stanie utrzymać komfotrowej temperatury - jest w stanie i to idealnie co do 1st. Komfort dla mnie to możliwość obniżenia temeratury w nocy do 18st. (tak się śpi lepiej i tak zresztą zalecają wszyscy lekarze ) W dzień 21 st. a jak chcę 23 to mam w 15 minut... to jest komfort A zaletą dodatkową jest możliwość ustawienia niższej temeratury (automatycznie) jak nie ma nikogo w domu do 16st. - czyli zysk dla portfela Moje standardowe programy ogrzewania: 6:30-9:00 - 21 stopni (nie wstajemy wcześniej jak o 7:00 i zawsze rano jest 21) 9:00-14:30 - 16 stopni (z pracy wracam nie wcześniej niż o 15) 14:30-23 - 21 st 23:00-6:30 18st ogrzanie o 2 stopnie zajmuje nie więcej niż 15 minut. i tu mam wygodę spania w nocy w niższej temperaturze i oszczędność dla portfela Ja tego używam od 7 lat i jest naprawdę wygodnie, automatycznie i wbrew pozorom oszczędnie.
  22. A co takiego jest nie tak z piecami akumulacyjnymi? Ja mam teraz w mieszkaniu dwa i jestem mega zadowolony. Cena ma znaczenie ale jednak kwestia wygody również. Piecem akumulacyjnym mogę podnieść temperaturę pomieszczenia (20m2) o 2-3 stopnie w 15 minut... Żona lubi ciepło i czasem lubi się "dogrzać", czasem i mi nie wystarcza zimą 21st - ustawiam 23 i mam je naprawdę szybko A przy ogrzewaniu podłogowym nie dość że podwyższam temp. w całym domu to ma dużą bezwładność, a piecami steruję osobno każde pomieszczenie (dokładnie!) do konkretnej temperatury. CWU bojler w II taryfie lub kolektor słoneczny.
  23. 6,8kW (powierzchnia użytkowa 138, całkowita 205), przy czym to projektowe a dodatkowo wymieniam wentylację grawitacyjną na mechaniczną z rekuperacją. Co do cen biorę pod uwagę koszt PC oraz instalacji ogrzewania podłogowego. Ciężko mi teraz podać jakieś kwoty bo czekam na wyceny (ciągle nie wiem ile będzie kosztowało ogrzewanie podłogowe i cała armatura) ale chciałbym porównać koszt PC wraz z całą instalacją CO w domu (ogrzewanie podłogowe, grzejniki i cała armatura). W elektrycznym biorę pod uwagę piece akumulacyjne które w całym domu wraz z instalacją będą kosztowały 12-15k. Faktycznie ciężko będzie wychładzać
×
×
  • Dodaj nową pozycję...