Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ziomal22

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ziomal22

  1. Proszę o pomoc w wyborze kotła do domu z poddaszem użytkowym: powierzchnia 130m2, ściana porotherm 24 + 20 styropian grafit 0,032, podłoga styropian 21cm, dach piana 25cm, wentylacja mechaniczna + GWC żwirowe, drzwi drewniane ciepły montaż, okna 3szybowe vetrex 90+ ciepły montaż, bryła budynku prosta, dach dwuspadowy, ogrzewanie podłogowe w całym domu bez żadnego grzejnika, dwa rozdzielacze: dół 8 pętli, góra 6 pętli około 1100m rury. Na ciepło właściwe wyszło: 3,7kW maksymalna moc grzewcza + 4kW dodatkowa moc potrzebna do grzania CWU. Moje typy kotłów (sugerowałem się mocą minimalną) – kolejność przypadkowa, ceny samych kotłów z ceneo: Kocioł Ariston Alteas ONE NET 24 - 2,6-23,6 kW: 5500zł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-5C / 2,0-14,0kW: 4400zł Buderus Logamax plus GB062-14V2 / 2-15,2 kW: 4200zł Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ErP / 1,9-12 kW: 3800zł Viessmann VITODENS 200-W / 1,9 - 19,0 kW: 8700zł Vaillant VC ecoTEC exclusive VC 256/5-7 / 1,9-21,6 kW: 7500zł WOLF CGB-2 14 / 1,8 – 14 kW: 6700zł
  2. Macie inne doświadczenia z serwisem? Co mówią wasi serwisanci na temat vitrixa 12kw?
  3. dzięki za info. Co do zbiornika masz jakiś konkretny model lub firmę na myśli ?
  4. a jak wygląda sprawa z wodą użytkową? nie ma problemu z podgrzaniem? ja planowałem kupić zbiornik 125l immergasa
  5. Aluminiowo krzemowy czyli gorszy? Pompa rozumiem lepsza?
  6. Rozumiem że to starsza wersja która startuje od 3,0KW? Czym się różni od wersji 1,9KW? Oczywiście oprócz minimalnej mocy?
  7. Jak sprawuje się u Pana kocioł vitrix 12kw? jakieś uwagi lub problemy? jak długo użytkowany? jaki ewentualnie dobrać zbiornik dla rodziny 2+2 (wielkość i firma) bez zamiłowania do godzinnych kąpieli raczej prysznic Bedę wdzięczny za opinie i rady.
  8. Dziękuję za odpowiedź. Jak długo użytkujesz ten piec? Rozumiem że masz ten który startuje od 1,9KW? Bo chyba były starsze modele które startowały od 3,0KW. Ile kosztuje przegląd + ewentualnie czyszczenie? Ja mam podłogówkę w całym domu bez żadnego grzejnika, dwa rozdzielacze bez żadnych dodatkowych pomp czy sprzęgieł metraż około 130m2, dodatkowo rekuperacja + gwc, ocieplenie styropian grafit 0,032, dach ocieplony pianą 25cm, okna 3szyby montaż na taśmach - rozumiem że ten piec będzie odpowiedni?
  9. to właśnie napisałem że chodzi o materiał z jakiego jest wykonany wymiennik oraz że się zapycha od kiepskiej jakości gazu. Mówili to serwisanci a nie instalatorzy lub sprzedawcy. Dlatego tak bardzo mnie ciekawi opinia użytkowników, ile czasu już korzystają z pieca, czy piec jest wydajny i czy coś niepokojącego widzą w jego funkcjonowaniu.
  10. pytanie do użytkowników vitrix 12kw tt 2 erp - rozmawiałem ostatnio z dwoma niezależnymi serwisantami i obaj odradzali ten model ze względu na budowę pieca, materiału z jakiego jest wykonany wymiennik, że się zatyka itp. Jeden mówił że max 1,5-2 lata pochodzi bez zarzutu a potem zaczynają się problemy. Rozumiem że sprzedawcy próbują wcisnąć to co im pasuje ale serwisant? Co na to użytkownicy? Byłem zdecydowany na ten piec a teraz mam wątpliwości. Proszę i info
  11. pytanie do użytkowników vitrix 12kw tt 2 erp - rozmawiałem ostatnio z dwoma niezależnymi serwisantami i obaj odradzali ten model ze względu na budowę pieca, materiału z jakiego jest wykonany wymiennik, że się zatyka itp. Jeden mówił że max 1,5-2 lata pochodzi bez zarzutu a potem zaczynają się problemy. Rozumiem że sprzedawcy próbują wcisnąć to co im pasuje ale serwisant? Co na to użytkownicy? Byłem zdecydowany na ten piec a teraz mam wątpliwości. Proszę i info
  12. może ktoś wrzuci fotki jak ma zrobioną szczelinę pod pianę?
  13. samotnik: ja też poproszę namiary na tą firmę
  14. ile metrów wychodzi średnio z tynku knauf MP75L? Czy przy liczeniu m2 nie odlicza się okien? to jeszcze rozumiem, obróbka, narożniki, folia itd. A jak to jest z drzwiami. Odliczamy m2 z dwóch stron ściany?
  15. Dziękuję za odpowiedzi. Z tego co piszecie wnioski mam takie no i oczywiście dodatkowe pytania : - zakładając że mróz puści na koniec lutego/ początku marca i będzie się utrzymywać dodatnia temp w dzień (w nocy jeszcze pewnie czasami minusowa) czy to wystarczy na zmarznięte ściany? - czy w takim razie nie śpieszyć się i lepiej robić tynki pod koniec kwietnia niż marca - zasada mokre na mokre - lepiej bez wklejania siatki na łączeniach w przypadku twardych tynków? - lepiej Dolina Nidy Zeta niż Knauf Diamant – Zeta dłużej wiąże/łatwiejsza w obróbce? - jeśli nie będzie siatki na łączeniach, to zostawić tynki na 5-6m-cy i niech sobie jeszcze pracują razem z budynkiem i dopiero wtedy położyć ewentualnie gładź żeby zamaskować ewentualne małe pęknięcia? + malowanie = uzupełnienie drobnych ubytków - czy sens jest dawać na sufit inny tynk? leki/bardziej elastyczny a na ściany twardy gipsowy? i co w takim przypadku na styku tych tynków? jak to technicznie rozwiązać?
  16. Chodziło mi właśnie o porównanie MP75 i dolina nidy alfa lub beta. Czyli faktycznie Knauf MP75 jest twardszy? Czy nie będę drżał o uszkodzenia tego tynku przy normalnym użytkowaniu? Jeśli chodzi o pękanie, to jasne że to ściana pracuje, a szczególnie miejsce krytyczne jest na łączeniu nośnej i działowej - dla mnie to jest logiczne że coś może się dziać na tych łączeniach. Rozumiem też że po to się daje w takich miejscach siatkę. Ale tak jak pisałem, wykonawca mówił mi o takim zdarzeniu że tam gdzie zastosował siatkę na łączeniu ściany nośnej i działowej, po roku lub dwóch pęknięcia były na tyle duże że odchodziło płatami (nie widziałem tego i trudno mi powiedzieć jaka to był skala). Jeśli spartolił robotę, to w takim razie co poszło nie tak? Gdzieś czytałem wypowiedź Radosław Krasowski że każdy ogarnięty fachowiec sobie poradzi z tym tynkiem. Rozumiem też, że pewne warunki muszą być spełnione do kładzenia takiego tynku - jakie? Dlatego też pytałem o wychłodzone ściany przez zimę bo gdzieś czytałem na forum że to też może mieć negatywny wpływ. Radosław Krasowski proszę również o Pana opinię.
  17. Planuję wykonać w nowo budowanym domu tynki gipsowe. Skłaniam się do tynków twardszych Knauf Diamant lub Dolina Nidy Zeta. Wykonawca ostrzega mnie że powyższe tynki mogą pękać, szczególnie na łączeniu ściany działowej z nośną (ściany nie związane ze sobą). Przy tynkach gipsowych normalnej twardości stosuje w narożnikach na łączeniu ścian działowych z nośną, siatkę i twierdzi że jest ok i nie pęka. Przy twardych tynkach, twierdzi że tynk może popękać i odpadać nawet płatami przy zastosowaniu siatki (przy tynkach cementowo wapiennych nie stosuje żadnej siatki) czy faktycznie tak jest? Wykonawca proponuje tynk gipsowy Knauf MP75 twierdząc że jest lepszy? twardszy? od zwykłej dolina nidy. Czy faktycznie tak jest? Czy w taki razie odpuścić sobie tą siatkę przy zastosowaniu tynku Knauf Diamant lub Dolina Nidy Zeta (podobnie jak przy tradycyjnych) i wtedy wyjdą jakieś drobne pęknięcia, ale bez ryzyka że odpadną płatami? Który materiał jest aktualnie lepszy, Knauf Diamant czy Dolina Nidy Zeta? Skłaniał bym się ku Dolina Nidy Zeta ze względu na to że dłużej wiąże/schnie? Czy nie ma problemu przy kładzeniu tynków na wychłodzone ściany przez całą zimę (tynki planuję kłaść po 20 marca jak będzie sprzyjająca pogoda)? Generalnie wykonawca nie ma bogatego doświadczenia z Knauf Diamant lub Dolina Nidy Zeta (kilka domów wykonanych z tymi tynkami). Proszę o odpowiedzi na nurtujące mnie pytania Z góry dziękuję.
  18. OKAZJA!!! Sprzedam rury instalacyjne ocynkowane i czarne od 1/2" do 2". 50% TANIEJ
  19. OKAZJA!!! Sprzedam rury instalacyjne ocynkowane i czarne od 1/2'' do 2''. 50% taniej niż w sklepie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...