Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

anubias

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez anubias

  1. Tak jest prawdziwy, odrębne ściany i styropian pomiędzy. Dachy płaskie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dość mała działka wydaje się większa. Dowiedziałem się, że roszczenia kieruję do sprzedającego a on do wykonawców. Jest tak jak piszecie. Nie wiem, czy w praktyce to jest popularne i najlepsze podejście. A może jak jest jedna gwarancja, to w praktyce pod spodem dzieje się to samo.. ?
  2. dzabij Nie mam tego podatku w głowie, super że piszesz Elfir, kaszpir007: poprosiłem ich o wzór jakiejś umowy czy coś. Jeśli KC to reguluje, no to kaszpir007 jaka iluzja?
  3. Ok słuchajcie a czy można po prostu to liczyć tak, że jeśli Elfir płaci 1300zł za EU = X, to za EU = 2X zapłaci 2600zł ?
  4. Elfir, tłumaczenie jest takie: dom kupujemy od osoby fizycznej, tak jakby na rynku wtórnym. Gwarance i rekojmie jest na urządzenia i materiały zgodnie z polityką producentów. Wykonanie mozna reklamować u wykonawcy. Nie ma jednej gwarancji na wszystko.
  5. Wg wzoru Kaizena, licząc 12gr/kWh (takie mi się pokazują koszty) to niecałe 2tyś za rok tak? W porównaniu do 1,3tyś to nie tak źle.. Tylko w tym wzorze mi brakuje temperatury jaką chcę uzyskać (23C) w domku. Za ostrzeżenie dzięki ale spodziewałem się dwukrotnej różnicy w kosztach skoro współczynnik różni się dwukrotnie.
  6. Ale nie może, bo tak mówi prawo, bo jak nie mówi, to może pewnie robić co chce.. Na każde takie pytanie odpowiadał, że nie może mi przecież dać gwarancji, żebym zrozumiał, że on nie realizuje tego projektu tylko jest architektem. Stworzył projekt, zatrudnił wykonawców od których ma gwarancje i sprzedaje te domy w ten sposób. Niestety w takim razie to ja w ogóle płacę marże tych wykonawców i jego, stąd cena 3.1tyś / m2 za stan developersk (odejmując koszty działki).
  7. Elfir a z czego masz dom, że takie EU? Bo ten developerski to silikat i 15cm styropianu, więc jakiś chyba standard. Ty musisz mieć jakiś wypas?
  8. Kurcze, byłem na spotkaniu z architektem i jestem zmieszany. 1) To jest podobno prawnie neizależna nieruchomość, może i bliźniak ale niezależna własność. 2) On sam nie daje gwarancji żadnej na dom, to jest architekt a wykonawców ma różnych, oni mu wypiszą gwarancje, nie wiem czy to jest standard na rynku i ile jest tych wykonawców ale podejrzewam, że w praktyce za niedoróbki jeden wykonawca będzie zrzucał winę za drugiego, choć to znany architekt jest lokalnie i raczej dobry to mam wątpliwosci 3) Nie potrafił mi powiedzieć ile mam doliczyć do ceny developerskiej. Wymienił takie orientacyjne ceny: a) kominek 15tys b) wentylacja mechaniczna 40tys c) ogrzewanie podłogowe 30tys d) rolety 10tys e) piec 15tys także wychodzi 110tyś dodatkowo. Rzucał jakieś ceny z rękawa, chyba przeszacowane, jakby miał gdzieś klienta. Powiedziałem, że pytam o te ceny (bo zapytał po co) bo wiem ile mogę wydać, i muszę to uwzględnić, takiego głupiego pytania się nie spodziewałem. Przecież potwierdził, że on może ten stan pod klucz z tymi ludzmi co wspolpracuje zrobić ale z kosztorysem na to był problem. Tłumaczył, że każdy klient chce inaczej i nie może mi nic konkretnego wyliczyć. Na koniec wykorzystałem te jego kwoty i odpowiednio obniżyłem cenę to się nie zgodził, jakby się przyłożył do realnej wyceny to może mniej bym obniżał.. Nie podobał mi się.
  9. Witam, Jakie są Wasze osiągnięcia w negocjacjach za stan developerski domku, budowanego przez developera, na sprzedaż, developer buduje takich 15, każdy inny. Jaki % ceny udało Wam się zbić albo co innego niż kasę wynegocjować?
  10. EU - 67 EK - 98 EP - 120 Co sądzicie o tych parametrach domku, developer sprzedaje nowoczesne domki, domek 166m2. Dach płaski, strop, rura odprowadzająca deszczówkę w centralny punkcie dachu / tarasu, bo te dachy mogą być tarasami z trawką. Dom z silikatu i styropian 15cm, ile orietnacyjnie może kosztować ogrzewanie gazem takiego domu? Pieca oczywiście nie ma, bo to stan developerski.
  11. Dzięki, a gdzie znajdę te informacje - u developera? W jakimś dokumencie, który jakoś standardowo się nazywa? Narazie tylko słownie się dowiedziałem od kobitki prowadzącej oferte, że to nawet nie bliźniak, mimo, że tak wygląda, to ściany są niezależne a między nimi jest styropian. Ale to tylko gadanie, co dokładnie i gdzie powinno być napisane? Przed jakimikolwiek ustaleniami powinieniem zrobić kopie umów i czy moge tutaj pokazać? Ew. kopię innych dokumentów (lub zdjęcia) ?
  12. Cześć, Podoba nam się bliźniak, na działce 800m2. Za chwilę rozmowy. Potem pewnie szczegóły prawne - umowa itp. O czym pamiętać przy zakupie, co powinno być w umowie, tak, że bliźniak i działka były 100% moje i żeby czegos nie przeoczyć ? Jak podpisywać taką umowę, jak się rozliczać ? Dom jest w stanie SSZ. Developer czeka na decyzję ze ściankami działowymi (mamy powiedzieć gdzie i które) na piętrze, z wylewaniem podłogi (mamy zdecydować, czy chcemy ogrzewanie podłogowe). Pewnie będzie chciał zaliczkę, potem dokończy domek i wtedy będzie w pełbym stanie developerskim. Prace do końca określa na 1,5 mieś i zaczęłyby się natychmiast. Jest już brama, kostka, czekają też z tarasem, umieszczeniem kominka. Pozdr, B
  13. W załączniku jest sypialnia wystawiona na północ, jest to domek developerski, który dziś oglądałem. Mam 186cm wzrostu i środkowa belka wypada wprost w moje oczy. Pani prowadząca ofertę nie potrafiła powiedzieć czy da się to przerobić. Co ciekawe miałą 164cm wzrostu i nie była w stanie spojrzeć przez górne okno Czy ktoś ma jakiś pomysł po grzyba zostało coś takiego zrobione? Tam nie ma jeszcze podłóg ale nawet jak się powierzchnia podwyższy o ile cm to żeby zobaczyć ulicę, musiałbym się schylać i patrzeć przez okno dolne.. Jak dla mnie to jest do przerobienia - czyli usunięcie obu okien i zamiana na jedno duże lub jakoś je dać jedno przy drugim.. Widać taką betonową belkę, czy to jest coś nośnego ? Nie byłoby problemu z taką przeróbką? To jest sypialnia na piętrze, wystawiona na północ, więc na pokój słabo się nadaje, nie wiem, czy w praktyce będę z tego okna w ogóle korzystał.. Jak idę spać to jest już ciemno.. Rano ważne, że światło wpada.. Życie będzie się toczyć na parterze i w pokojach od strony południowej i zachodniej. Co myślicie - jakaś niedoróbka, zagrywka stylistyczna, czy co..
  14. Cześć, Znalazłem ogłoszenie sprzedaży działki o określonej wielkości, wiem gdzie to jest, natomiast na tej mapie: http://aleksandrow.sipgminy.pl/ są w tym miejscu dwie działki obok siebie. Niestety nie znam nr księgi tej działki, mam tylko adres i numer działki. Trzeba podpisać umowę z pośrednikiem, żeby zacząć temat. Mogę się za to wypytać wszystkiego, tylko muszę widzieć co jest ważne w takim wypadku. Jeśli to są faktycznie dwie działki, to czy będzie jakikolwiek problem żeby je scalić? To są tereny z MPZP - zabudowa jednorodzinna.
  15. Thx, poza kosztami ochrony środowiska trzeba jeszcze wynająć kogoś, kto mi wytnie te drzewa. Jak patrze po necie, to za jedną sosnę mogą wziąć 1tyś zł a na zdjęciu widać ze 20 takich jak nie więcej. Trochę drogo..
  16. Witam, Na takiej przykładowej działce budowlanej ile należy liczyc za przygotowanie jej do budowy? Przed zrobieniem fundamentu, trzeba by wyciąć trochę drzewek, dom piętrowy 140m2, no i trochę naokoło domu, żeby światło dochodziło. Koszt takiej działki to ok 160tyś, media w drodze. Zgodnie z artykułem: http://ladnydom.pl/budowa/1,106603,17679169,Wycinka_drzew__przepisy_i_koszty.html Jeśli ktoś chce budować dom, to kosztów wedle Ustawy O Ochronie Środowiska liczonych za 1cm obwodu nie ma?? Wolę to potwierdzić zanim kupię taką działkę. Działka ma plan zagospodarowania przestrzennego - budowa jednorodzinna. Pozostałyby koszty robocizny - ile takowe mogą kosztować? Do wycięcia byłoby pewnie ze 20 drzew jak nei więcej.
  17. Nie podoba mi się rozkład... Sun room rozdzielony od salonu ścianą nośną.. nie da sie pewnie tego połączyć. Na górze podobny dziwny sun room,ma jakieś 9m2 i wielka sypialnia 45m2 i spora łazienka, to wszystko też mi się nie podoba. Dom był budowany dla dwóch osób, potem go rozbudowali stąd popsuty rozkład. W koszty wliczyłem w pkt4) zmianę rozkładu na górze. Może niepotrzebnie w 1) policzyłem zmianę całej konstrukcji dachu z tego kalkulatora co podałem, położenie na nim ceramiki na pewno byłoby tańsze niż 27tyś. Na okna nie wiem, czy 20tyś wystarczy, tak mówi kalkulator. Coraz bardziej jestem na nie.. Rozkładu nad dole nie zmienię. Zastanawiam się tak długo bo jest to wprost idealne miejsce na dom. Tuż obok leśnych rezerwatów przyrody i 14km od centrum miasta. Nie ma tam wolnych działek .
  18. A z czego wynika, że jest droższa i o ile droższa przy domku 140m2 piętrowym? Oba domy postoją tyle samo lat? Oba będą tak samo ciepłe? W 1) zawsze można docieplić styropianem, w 2) już jest styropian a inne wady / zalety?
  19. Witam, Mam pytanko, mogę kupić 15letni dom w technologii 1) i teraz dziś buduje się bardziej w technologii 2) - z jakiegoś powodu jest tak a nie inaczej. Problem jest taki, że zakup tego domu i remont wyjdzie mi niewiele taniej niż budowa od początku (jakieś 50tyś taniej). Być może technologia ścian jest lepsza niż dzisiejsze? 1) Cegła pełna, wata 20cm, cegła ceramiczna z dziurkami. To są takie płaskie cegły. 2) Porotherm 25/ Silka 24 + styropian 24cm Czy dziś warto budować wedle technologii 1)? Czy nie buduje się tak z powodu słabych współczynników termicznych ?
  20. Hej, Właśnie wróciłem z oględzin. Piękny dom, piękna okolica - w tym samym miejscu budowałbym swój. Czy to niej jest tak, że to czy go kupić czy nie to czysta matematyka?. Wg mnie trzeba określić co zmienić i jakie koszty orientacyjnie przyjąć. Liczę na Was.. Mogę wysłać zdjęcia ze środka jeśli ktoś ma ochotę pomóc w podjęciu decyzji. Nie przeszkadza mi, że remont będzie trwał rok albo dwa lata. Aktualnie mam do wyboru stawiać nowy albo kupić taki. Przy podawanych kosztach proszę o wsparcie - tzn czy wydają się Wam realne, czy totalnie bez sensu? Postawienie nowego: działka z podłączeniem kanalizacji, gazu, wody - 150tyś ( za podstawę przyjąłem działkę 1000m2 z prądem, w cenie 130tyś z mediami w drodze przy działce), dom w stanie deweloperskim systemem zleconym (nie znam się na budownictwie) 350-400tyś wedle projektu: http://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-willa-julia-7-ma7621fe803d00 Razem wychodzi 500-550tyś i do takiego stanu pewnie trzeba by wycofać dom z ogłoszenia. W środku dom trochę pachnie wilgocią ale od 2 lat tam nikt nie mieszka, jedynie okazyjnie wpadają tam dzieci z wnukami. Dom budowany przez Włocha (dziś go poznałem i jego żonę Polkę), inżyniera budownictwa cegła ceramiczna, 20cm wełna i znowu cegła. Fundamenty sycylijskie, podobno nadmiarowo zabezpieczone nawet przed lekkimi wstrząsami sejsmicznymi. Dach zrobiony po włosku, Włoch przyznał się, dziś inaczej by zbudował dach. Nie przewidział że mech wejdzie w papę, położyłby coś innego. Zakładam, że po zainstalowaniu ogrzewania jakiś czas trzeba by go ogrzewać mocno. Na pierwszy rzut oka dla mojego wuja, który remontuje mieszkania ale nie zna się na budownictwie do zmiany jest: 1) Pokrycie dachu, są tam gonty, w które już zaczął wchodzić mech i na kominie na górze pod spojeniem dachu z murem widać już minimalne zacieki. Gonty można by zostawić jako izolacja dodatkowa, na to położyć ceramikę albo blachodachówkę.. Koszt ok. 27tyś to wymiana całego dachu razem z konstrukcją http://kb.pl/teksty/2013/10/01/koszt-remontu-starego-domu/ 2) Nie ma w ogóle instalacji grzewczej ale w domu jest gaz ziemny. Trzeba zrobić całą instalację gazową - na dole podłogówka i wylewka, na górze grzejniki, przeprowadzić rury, nie ma miejsca na kotłownię. Trzeba by było zlikwidować toaletę albo wybudować kotłownie przylegającą do domu - tą opcje zakładamy Koszt 30tyś 2a) Dobudowanie pomieszczenia - kotłowni na boku budynku w miejscu gdzie jest postawiona skrzynka z gazem. Nie liczyłem ile jest odległości do ogrodzenia. To może być problem, jeśli jest np tylko 3m, bo tego miejsca nie można zabierać? Koszt 15tyś??? 3) Do wymiany są okna wszystkie, są starego typu i podwójne Koszt 20tyś 4) Na górze są do zrobienia pokoje, ścianki działowe, może porotherm 11,5cm Koszt 10tyś ponieważ jest wieka sypialnia powyżej 45m2 5) Do wywalenia są wszystkie meble, będzie do roboty wykończeniówka praktycznie cała. Tego nie liczę, porównujemy koszt budowy nowego domu do stanu deweloperskiego i remontu domu z ogłoszenia 6) Inne - nieprzewidziane, drzwi, 20tyś Podsumowanie: 390tyś koszt domu, remont 122tyś = 522tyś Wychodzi mi, że koszt jest równy kosztowi zbudowania Willi7, która być może jest budowana w nowszych technologiach, wszystko będzie nowe. Aby oferta na dom była atrakcyjna, cena powinna wynosić 300tyś, wówczas zaoszczędziłbym ok 100tyś. Proszę Was o komentarz moich wyliczeń, czego zapomniałem itp, z góry dzięki. Z ciekawostek - dom ma 138m2 ale w powierzchnie wlicza się ok 100m2 ponieważ on został rozbudowany i płacą za niego podatek 140zł rocznie. Był budowany na działce rekreacyjnej, dwa lata temu został przemianowany na budynek mieszkalny i działka jest budowlana.
  21. Idea takich okien bardzo mi się podoba. Pisałem pod kątem nieprzystosowania budynku do okresu zimowego. Nie chcę płacić niewiadomo ile za ogrzewanie i chciałbym, żeby wszystko było zgodne z przepisami. Jak sprawdzić parametry i izolacyjność tych okien i ścian ? Jakie są aktualnie wymogi ?
  22. Hej, Szukam działki i projektu ale natrafiłem na dom, którego cena wydaje się atrakcyjna. Tutaj chciałem Waszej porady w obszarze projektu na podstawie opisu oferty: http://dom.gratka.pl/tresc/402-69569227-lodzkie-rabien-ab.html Dom ma 15lat i był zamieszkiwany tylko latem, dlatego nie ma ogrzewania, trzeba by było założyć gazowe. Są media - gaz i kanalizacja. Nie wiem, czy takie duże okna nadają się do domu całorocznego? Na zdjęciach widać, że zapalone są światła a jest jakby ciemno, może to przez te drzewa a może dom jest źle oświetlony.. ? Być może trzeba by wymienić okna . Na parterze widać strop ale na I piętrze widać drewno na górze - czy tam nie powinno być również stropu?? Podobno dach jest ocieplony ale przecież tam widać konstrukcje drewnianą.. Na górze sypialnia ma 45m2 a więc jest do zamiany na 3 pokoje. Nie wiem, czy można założyć, że bezproblemowo postawi się ze dwie ścianki działowe np z porothermu 11,5cm ? Co prawda jeszcze nie wiem, czy wymagany jest remont generalny ale licząc koszt remontu generalnego ok 100tyś (http://kb.pl/teksty/2013/10/01/koszt-remontu-starego-domu/) cena nie jest już taka atrakcyjna.. Działki w okolicy kosztują ok 125zł/m2 a mnie interesuje tak ok 1000m2. Alternatywną byłoby postawienie nowego domu wedle projektów, które już wcześniej Wam podsyłałem do skomentowania (dzięki za komentarze): http://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-willa-julia-7-ma7621fe803d00 http://www.mgprojekt.com.pl/tytan
  23. Działki są tam po 120tyś takie 1000m2 ale trzeba podłączyć gaz i kanalizację, czasem też wodę bo jest w ulicy. Na tej z ogłoszenia gaz już jest ale kanalizacja w ulicy. Znalazłem kalkulator remontu całościowego takiego domku, nie wiem, czy on jest miarodajny? Nie wiem też, czy dom wymaga aż takiego dużego wkładu. Jeśli to miałoby być 100tyś to wychodzi tyle ile postawienie go od nowa ale może z działką gratihttp://kb.pl/teksty/2013/10/01/koszt-remontu-starego-domu/ Cenę mogę negocjować. Jaka cena wydawałaby się atrakcyjna za ten dom? Może trzeba by wziąć projekt techniczny budynku i dać do oceny jakiemuś specjaliście.. Bo teraz trudno powiedzieć, czy konstrukcja jest całoroczna. Chociaż sciany 44cm chyba przemawiają za całoroczną. Dodatkowo prawdopodobnie to jest na działce rekreacyjnej zbudowane albo na działce gruntu - nie wiem czym w praktyce różnią się one od budowlanej jeśli dom już stoi..?
  24. Witam, Szukałem działki, dziś trafiłem przypadkiem na dom. Cena domu całkiem atrakcyjna, natomiast dom jest na sezon od wiosny do jesieni, tzn nie ma ogrzewania gazowego, tylko mały piec żeliwny. Podobno ściany to cegła, wełna/wata i znowu cegła. Nie ma styropianu na zewnątrz. Dach ponoć ocieplony. Rozkład jest słaby, za duża sypialnia na górze, na dole nie wiem dokładnie. W drodze przy domu jest kanalizacja, do domu podłączony jest gaz, prąd i woda. Ogólnie to interesuje mnie podłączenie kanalizacji, wymiana okien (pewnie nie są całoroczne, te frontowe być może zmniejszyłbym żeby nie dochodziły do podłogi), zainstalowanie ogrzewania gazowego i rozprowadzenie instalacji grzewczych (nie widzę kaloryferów na zdjęciach), na górze zmiana rozkładu na pokoje po 12m2, na dole pewnie też jakieś zmiany rozkładu. Piecyk jest do wywalenia, byłby kominek. Prawdopodobnie styropian na ściany, chociaż jak piszą ściana ma już 44cm. Może ogrzewanie podłogowe w salonie. Pewnie wymaga jakichś inwestycji o których nie wiem. Wychodzi na to, że do ceny trzeba by doliczyć jeszcze sporo.. Dom co prawda nie wymaga ponoć wkładu finansowego, to jednak powyższe zmiany, które planuję trochę będą kosztować. Może lepiej byłoby budować od nowa? Dom ma 15 lat. Zastanawiam się, na co zwrócić uwagę podczas oglądania, czy w ogóle opłaca się w niego inwestować. Nie byłem nastawiony na poszukiwanie domków, tylko działek. Może ta cena jest za wysoka? Okolica bardzo ładna, spokojna, blisko centrum miasta. Pewnie najlepiej byłoby zlecić opinie lub ekspertyzę stanu technicznego budynku..? Działki są tam po 120tyś takie 1000m2 ale trzeba podłączyć gaz i kanalizację, czasem też wodę bo jest w ulicy. Na tej z ogłoszenia gaz już jest ale kanalizacja w ulicy. Znalazłem kalkulator remontu całościowego takiego domku, nie wiem, czy on jest miarodajny? Nie wiem też, czy dom wymaga aż takiego dużego wkładu. Jeśli to miałoby być 100tyś to wychodzi tyle ile postawienie go od nowa ale może z działką gratihttp://kb.pl/teksty/2013/10/01/koszt-remontu-starego-domu/ Cenę mogę negocjować. Jaka cena wydawałaby się atrakcyjna za ten dom?
  25. Witam, Szukałem działki, dziś trafiłem przypadkiem na dom. Cena domu całkiem atrakcyjna, natomiast dom jest na sezon od wiosny do jesieni, tzn nie ma ogrzewania gazowego, tylko mały piec żeliwny. Podobno ściany to cegła, wełna/wata i znowu cegła. Nie ma styropianu na zewnątrz. Dach ponoć ocieplony. Rozkład jest słaby, za duża sypialnia na górze, na dole nie wiem dokładnie. W drodze przy domu jest kanalizacja, do domu podłączony jest gaz, prąd i woda. Ogólnie to interesuje mnie podłączenie kanalizacji, wymiana okien (pewnie nie są całoroczne, te frontowe być może zmniejszyłbym żeby nie dochodziły do podłogi), zainstalowanie ogrzewania gazowego i rozprowadzenie instalacji grzewczych (nie widzę kaloryferów na zdjęciach), na górze zmiana rozkładu na pokoje po 12m2, na dole pewnie też jakieś zmiany rozkładu. Piecyk jest do wywalenia, byłby kominek. Prawdopodobnie styropian na ściany, chociaż jak piszą ściana ma już 44cm. Może ogrzewanie podłogowe w salonie. Pewnie wymaga jakichś inwestycji o których nie wiem. Wychodzi na to, że do ceny trzeba by doliczyć jeszcze sporo.. Dom co prawda nie wymaga ponoć wkładu finansowego, to jednak powyższe zmiany, które planuję trochę będą kosztować. Może lepiej byłoby budować od nowa? Dom ma 15 lat. Zastanawiam się, na co zwrócić uwagę podczas oglądania, czy w ogóle opłaca się w niego inwestować. Nie byłem nastawiony na poszukiwanie domków, tylko działek. Może ta cena jest za wysoka? Okolica bardzo ładna, spokojna, blisko centrum miasta. Pewnie najlepiej byłoby zlecić opinie lub ekspertyzę stanu technicznego budynku..?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...