Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zolw82

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    184
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zolw82

  1. Hej, Bruzdownica bosch ale tu filozofi wielkiej nie ma, dwie tarcze do szlifierki kątowej i odciąg pod odkurzacz. Epdm i klej firmy illbruck.
  2. Witam, robie tak jak napisałem, czyli daje 3m odpływ na srodku garazu (znalazłem uszczelniane odpływy), podłączam do kanalizacji i wkladam suchy syfon. http://zmm-maxpol.pl/katalog/index.php?id_product=146&controller=product&id_lang=1 https://allegro.pl/oferta/suchy-syfon-syfon-odplyw-podlogowy-8229946351 Aiki ty jestes na bieżąco, ale fakt muszę uzupełnić zaległości.
  3. Gratuluje zamknięcia kolejnego etapu, rury PP dawałeś stabilizowane, zwykle czy glassy ?
  4. Robota wygląda super, z resztą jak wszystko za co się bierzesz, nie obraź się za to co napiszę, ale rutyna ci się wdziera, mam na mysli brak przekręconej łaty na całej wysokosci tego wypchanego słupa czy tez skręcenia w narożniku tej scianki 60cm do sąsiedniej sciany. Jezeli chodzi o przykręcanie płyt do gazobetonu to polecam wkręty ciesielskie 8x160 a jako rurki dystansowe swietnie sie spisują rurki PP fi16
  5. Drodzy samoroby, w związku z nadrobieniem zaległości w moim dzienniku, będę się starał częściej wrzucać zdjęcia z prac, na dzień dzisiejszy zdjęcia pokrywają się ze stanem faktyczny. Teraz prośba do was, zamierzam zabrać się za przygotowanie pod wylanie posadzek, chcialbym się was poradzić w 2 sprawach: 1. Jaki polecacie odpływ liniowy do garazu ? Chce go umiejscowić wzdłuż osi garażu a nie tradycyjnie przy bramie, sam garaz ma 6,5m dlugosci i myslalem zeby dac tak 3m odpływ i zrobić spadki z kazdej strony do niego. Wymagania aby odpływ był szczelny i mial syfon bo podłączony będzie do kanalizacji. 2. Wybór folii na chudziaka, ktoś kiedyś w naszym dziale testował dwie folię na wytrzymałość ale nie mogę tego dziś znaleść.
  6. Hej, wybrałeś prosty w budowie projekt, to dobrze skoro to twoja pierwsza przygoda z budowlanką, co do twoich pytań to najprościej jest wybudować sciany bk tylko dobrze zeby był klasy 600, na to bezpośrednio nadproża L19/9 złączone razem jezeli chcesz mieć rolety zewnetrzne (5cm docieplenia ci się tam zmieści), okna masz nie duże a więc bez problemu te nadproża wystarczą, jedynie oprzyj je po 20-25cm na ścianie, potem kształtki wieńcowe i dalej to juz z górki lecisz z terivą. Najszybciej i najprościej. U mnie w dzienniku masz przedstawione wlasnie takie rozwiazanie. Powodzenia.
  7. Czas na k kolejną aktualizacje pt. ''Mamy już tynki'' , wybór padl na gipsowe, mając dwóch ciekawych świata małych chłopców wybraliśmy dolina nidy ZETA, mam już dość poniszczonych ścian w mieszkaniu. przygotówka i efekt końcowy w między czasie zostały dokończone folie epdm pod oknnami przez ekipe montażową a ja ogarnąłem epdma pod drzwiami od kotłowni i wejściowymi
  8. Wykonanie wzorowe jak przystało na prawdziwego samoroba, niedość że samemu bez żadnego pomocnika to w dodatku z maksymalną oszczędnością (mam na myśli beton z gruszki bez pompy), znam to z autopsji. Jesteś wielki , choć nie mam pojęcia ile masz wzrostu
  9. Witam wszystkich po długiej nieobecności, przerwa dotyczyła jedynie prowadzenia dziennika bo na budowie działałem prężnie codziennie, mogę się pochwalić zrobieniem samodzielnie jak przystało na samoroba instalacji elektrycznej, niestety nie mam z tego etapu za dużo zdjęć bo ścigałem się z czasem aby wyrobić się przed wejściem tynkarzy, ale do rzeczy czyli kilka fotosów: bruzdowanie trochę kabli i peszli gniazdo do podłączenia oświetlenia w szafie wnekowej komunikacja między rozdzielnicą a strychem, rura fi50mm ściana rtv musiałem też ukryć rurę kanalizacyjną fi110mm w ścianie jeszcze kilka zdjęć z prac z serii jak upchać wszystkie kable w jednej bruździe w ściance działowej 11,5cm i pomysł na szybkie mocowanie peszli do ściany
  10. Witam, Blaszak pierwsza klasa, tylko żeby nie był zaproszeniem dla poszukujących łatwej kasy, dobrze że masz działkę między zabudowaniami to może odstraszy złodzieja, ale na wszelki wypadek zamontowałbym alarm jak masz już w nim prąd. Powodzenia w realizacji celu.
  11. Widze na tej wlepie G2 czy to nie oznacza drugi gatunek ? I stąd cena ?
  12. Schody wyszły extra, mój styl, możesz wrzucić foto z cala frontowa elewacją
  13. hehe już kiedyś unser ''jaktomożliwe'' się nabrał na tą nakrokwiówkę przy okazji jak murowałem szczyty i interweniował żebym zostawił miejsce na styropian, ale dobrze wiedzieć że śledzą mój dziennik ludzie z dużą wiedzą i czuwają abym nie popełnił niewybaczalnych i nieodwracalnych błędów budowlanych, dziękuje wszystkim. A tak na marginesie to mogę wkońcu oznajmić że SSZ mam już w pełni zrealizowany :wave:
  14. Dziękuję za wszystkie komentarze, działają na mnie mobilizująco a wiec lecę dalej z aktualizacją: -nadproża cd -ścianki cd -przy okazji wrzucę foto jaki powstała mi stryszek do szczytu jest 200cm, a od płatwi do płatwi jest ok 4,5m
  15. Brawo, materiały z budowy nie poszły do pieca a dostały drugie lepsze życie, bardzo mi się podoba takie podejście, z resztą teraz takie home made meble dzieciece są mega modne. Mi żona zrobiła listę projektów, ktore mam wykonać do dziecięcych pokoi.
  16. Dziękuję za wsparcie Po wybudowaniu ścian wycinam te bloczki, przy murowaniu pierwszej warstw jest mi łatwiej ustawić całość bez jakis tam ewentualnych małych docinek, wszystko mocniej się trzyma kupy i jest pewniej przy stawianiu następnych warstw, poza tym jak mi juz powstaje zarys ścianek to mam ostatnią szanse sprawdzic czy drzwi napewno będą w dobrym miejscu, 3/6 otworów drzwiowych przesunąłem o pare cm względem projektu.
  17. mogę ci polecić ściągacz NEO, praca nim to przyjemność.
  18. Zapomniałem się pochwalić jak wygląda dom ze skończonym dachem: pierwsza warstwa działówek na poddaszu: kotwienie ścianek za pomocą łączników z blachy nierdzewnej efekty kilku popołudni pracy: szalowanie nadproży
  19. Pan Kejk dla ciebie bajki i legendy a dla mnie sprawdzone informacje od najbliższej rodziny poparte 15letnim doświadczeniem w branży, na szczescie kazdy sam decyduje co chce miec w domu, kończę tym stwierdzeniem dyskusję o drzwiach.
  20. Ja będę tak u siebie robił w garażu, spiżarce pod schodami i małej łazience, w kuchni na ścianie za meblami oraz w korytarzu (względy oszczędnościowe oraz fakt ze będę tam kombinował z gk i nie opłaca się mi płacić za tynki a potem krecic do tego konstrukcje z karton gipsu.
  21. Dziękuję za miłe słowa oraz poprawę nazewnictwa, postaram się zapamiętać na przyszłość. Co do stanu to bieżącego to powoli zbliżam się z aktualizacją do dnia obecnego.
  22. Taaaaak ? A tak na serio warto miec swoje narzędzi i zeby pomocnik tez przywioz swoje, od przybytku glowa nie boli, co pokazało życie jak splił się twoj wibrator, gdybyśmy nie mieli w zapasie drugiego to byłby zonk. Co do wyglądu powierzchni stropu to na zdjeciach ładnie wyglada.
  23. Do wewnątrz użyj goldbanda i siatki będzie lepiej niz mp 75 kładziony maszynowo, ja czesto przy remontach starych chat tak robilem, usuwałem wszystkie luźne stare warstwy, na to kładłem goldbanda za pomocą pacy zębatej 10mm na to dawałem siatkę i gładziłem, po wyschnięciu druga warstwa wygładzająca ściągana piórem i gotowe, robilem tak na poniemieckich spękanych sufitach gdzie strop był drewniany i trzcina na to byla kładziona (taka technologia z czasów hitlera). Juz ponad 5lat nic nie pęka.
  24. Ad1 czyli drzwi możesz otworzyć tylko i wyłącznie 90stopni i w dodatku mogą uderzyć w węglarek Ad2 wygląd to rzecz gustu,ale uwierz jakbys mial drzwi od strony zachodniej gdzie czesto wiatr podczas deszczu zacina na elewację to zauważyłbyś problem (mój brat robi w drzwiach i czesto jezdzi po inwestycjach gdzie ludziom leje sie woda do srodka). Ad3 zabieranie miejsca jest zawsze, bo zeby otworzyc drzwi musisz się cofnąć do korytarza a w przypadku jego nie duzej powierzchni i większej liczbie osób chętnych wyjść w tym samym czasie robi się tłok i zamieszanie, ponadto ja ma drzwi wejsciowe na środku korytarza i jakbym mial je otwierane do wewnątrz to zasłaniałyby mi one dostęp do szafy. Co innego jak są w narożniku to otwierają się na ścianę, wszystko zależy od układu, ale moim zdaniem w korytazu jest ograniczona powierzchnia a na zewnątrz jest sporo miejsca
  25. Gerda produkuje drzwi od kilkunastu lat i moim zdaniem robi dobre jakościowo produkty, natomiast bramy garażowe robi na średnim poziomie, dlatego wybrałem hörmanna, który jest naprawdę porządnym produktem, zresztą gdyby nie ograniczenia finansowe to drzwi kupiłbym aluminiowe również od nich ewentualnie od producenta moich okien czyli Aluhaus. Drzwi otwierane do środka zabierają niepotrzebnie miejsce w przedsionku/korytażu, ponadto gdy ktoś nie ma podcienia to takie rozwiązanie może przyspożyć dużo problemów z odprowadzaniem wody opadowej, często deszcze zacinając po drzwiach powoduje przeciekanie wody do domu, są takie pseudo okapnik ale raz że słabo się spisują a dwa brzydko wyglądają, Aha i co ważne, gdy są otwierane do środka to ciężko jest docieplić węglarki i nadproże bo takie drzwi montuje się na równo z wewnętrzną krawędzią muru. Co do ceny to dokładnie już nie pamiętam, mogę ci podać cenę katalogową mojego konkretnie modelu (mam do nich jeszcze długi podchwyt, czeka na montaż oraz zapomnialem dopisać że mam szybę antywłamianiową w doświetlu) - netto 6k pln bez montażu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...