Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lukas42

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Lukas42

  1. Cześć, Czy można zamontować jako zakończenie wyrzutni powietrza ponad dachem kominek z obrotową głowicą aby ułatwić wyrzut zużytego powietrza? Przykład: https://allegro.pl/oferta/kominek-wentylacyjny-obrotowy-creaton-heidelberg-9465509109 Głowica jest poruszana przez wiatr i tworzy podciśnienie ułatwiając wyrzut i zapobiegajać cofaniu się powietrza. Kominek wentylacyjny z wyrzutem powietrza mam ponad dachem po stronie na którą wieją prawie cały rok silne wiatry. Chciałbym ułatwić pracę wentylatorowi, głównie ze względu na wiatr. Co w przypadku jak wiatr ustanie i głowica obrotowa nie będzie się kręcić to czy wyrzut powietrza będzie utrudniony? Pozdrawiam Was serdecznie Łukasz
  2. Cześć, Udało się idealnie. Teraz nic nie smierdzi. Co zrobiłem: - wyburzyłem całą starą zabudowę - wywaliłem kompletnie wszystko łącznie z najmniejszymi skrawkami folii aluminiowej - zbudowałem od podstaw całą obudowę korzystają z systemu Varmsen. Płyty, klej, impregnat, szpachlę zakupiłem od varmsena. Wkręty stalowe fosfatowane można kupić w kazdym markecie. Siatkę zbrojoną kupiłem oddzielnie specjalną która wytrzymuje 1000 stopni na Allegro. Całość została zamontowana przez dwóch Panów którzy robili u mnie całe wykończenie. Mogę ich polecić. Po wymianie obudowy wiele brztdkich zapachów znikło, ale nadal był pewien smrodek. Zareklamowałem wkład kominkowy i na gwarancji został kompletnie wypiaskowany z farby. Po zamontowaniu ponownie wkładu juz bez farby (goly metal, goła stal) wszelki smród znikł.
  3. Dzięki. Tak właśnie zrobiłem. Tylko siatki systemowej varmsena nie mogłem znaleźć więc wziąłem inna wytrzymałość 550 stopni
  4. Zbliża się budowa nowej obudowy kominkowej. Jakie rozwiązanie będzie lepsze? Na płyty krzemianowo wapienne varmsena dać siatkę i klej czy płyty kartonowo-gipsowe? Jeżeli siatkę i klej to jaki klej?
  5. Dziękuję za profesjonalną wiedzę. W sierpniu wzniosę nowa obudowę
  6. W necie widziałem kilka realizacji zabudowy kominka z płyt Wermikulitowych i nawet sprzedają je jako konstrukcyjne... Z tego powodu moje pytanie co lepsze ktoś na forum żalił się że mu się odparzają płyty z wermikulitu..
  7. Czarnych smug nie ma, a o czystość dbamy więc kurzu dużo też nie ma. Zapach jest taki bardziej chemiczny... Obudowę cała wyburzę. Wyrzucę cała wełnę, karton gips i taśmy aluminiowe. Nową obudowę zrobię z płyt krzemianowo wapniowych Varmsen. Dużo czytałem ale nadal nie wiem czym się różnią i co jest lepsze- płyty krzemianowo - wapienne czy płyty z wermikulitu?
  8. Co jest według Was lepsze? Płyty wernikułowe, perlitowe czy krzemianowo wapienne?
  9. Co jest według Was lepsze? Płyty wernikułowe, perlitowe czy krzemianowo wapienne?
  10. Dziękuję. Wywalę wszystko poza wkładem i przyłączem do komina i odbuduję płytami krzemianowymi.
  11. Dziękuję bardzo za informację - będę zmuszony tak zrobić. Kominek jest we wnęce w ścianie czy może śmierdzieć nagrzany zimowy klej do silki?
  12. Witam Was serdecznie! Szukam profesjonalisty który będzie w stanie powiedzieć mi po wizycie w moim domu dlaczego mój kominek śmierdzi. I co trzeba zrobić aby przestał. Krótka historia: - najpierw był sam wkład Lucy 12 z firmy Kratki. Przepaliłem go bardzo porządnie (kilka dni paliłem bez przerwy bardzo intensywnie suchym drewnem) i po tym czasie stwierdziłem że już nie śmierdzi. Po dwóch miesiącach wkład został zabudowany stelażem z wełna mineralna do kominków i żaroodporna płytą karton- gipsową z zewnątrz. Smród bardzo odczuwalny pojawił się od momentu zabudowania kominka. Dorobiłem sporo dodatkowych kratek i mocno zelżał. Teraz nadal go czuć a pod sufitem jest tak samo jak wcześniej - intensywny. Widziały go już dwie osoby ale nie pomogły - dostałem tylko informacje że musi się obudowa przepalić! Paliłem prawie codziennie cała jesień zimę i wiosnę i smród nadal jest.... martwię się o zdrowie rodziny bo wszyscy wdychają ten smród... Przeczytałem tematy na forum ale rozwiązania nie widzę..
  13. Witam Was serdecznie! Szukam profesjonalisty który będzie w stanie powiedzieć mi po wizycie w moim domu dlaczego mój kominek śmierdzi. I co trzeba zrobić aby przestał. Krótka historia: - najpierw był sam wkład Lucy 12 z firmy Kratki. Przepaliłem go bardzo porządnie (kilka dni paliłem bez przerwy suchym drewnem) i po tym czasie stwierdziłem że już nie śmierdzi. Po dwóch miesiącach wkład został zabudowany stelażem z wełna mineralna do kominków i żaroodporna płytą karton- gipsową z zewnątrz. Smród bardzo odczuwalny pojawił się od momentu zabudowania kominka. Dorobiłem sporo dodatkowych kratek i mocno zelżał. Aczkolwiek nadal go czuć a pod sufitem jest tak samo jak wcześniej intensywny. Widziały go już dwie osoby ale nie pomogły - dostałem tylko informacje że musi się obudowa przepalić. Paliłem prawie codziennie cała jesień zimę i wiosnę i smród nadal jest.... martwię się o zdrowie rodziny bo wszyscy wdychają ten smród. Konsultacje na miejscu oczywiście płatne.
  14. Witam Was serdecznie! Mamy z żoną następujący dylemat - jaki byłby realny koszt dachu na przykładzie dwóch projektów: https://www.extradom.pl/projekt-domu-limonka-WRN1253 dach dwuspadowy bez ganków https://www.extradom.pl/projekt-domu-aleksandria-rex-murowana-beton-komorkowy-KRD2530 dach czterospadowy z dwoma gankami Miejsce: gmina raszyn pod Warszawą (oczywiście będziemy szukali wykonawców na terenie całej Polski, tak aby zminimalizować koszty) Pokrycie najtańsza dachówka betonowa firmy Braas (celtycka) Może posiadacie podobne dachy? ile Was wyniósł koszt kompletnego dachu? Jaką średnią cenę można szacować? jaka będzie różnica pomiędzy tymi dachami (dwuspad/czterospad)? 10 tys? 20 tys? 30 tys? Jeżeli czegoś nie zawarłem w pytaniu to z chęcię dopiszę. Pozdrawiam Was serdecznie! Lukas
×
×
  • Dodaj nową pozycję...