Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kasiadarek1719514794

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O kasiadarek1719514794

  • Urodziny 27.05.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
  • Kod pocztowy
    05-825
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kasiadarek1719514794's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. My wylewki mieliśmy skończone na koniec października (26.10). Nasz domek to Lisandra 2m z poszerzonym garażem do 6m - to trochę więcej wełny u mnie pójdzie.. Z obliczeń mi wyszło, że potrzebuję: - 240m2 wełny w krokwie (od ściany kolankowej do szczytu + na sufity-między kleszcze) - 140m2 wełny na krokiwe (od sciany kolankowej do sufitu + sufity) Ale nie wiem czy dobrze poobliczałem . Okaże się. Wełny zamówiłem: 260 w krokiwe 180 na 2-gą warstwę Zamówiłem więcej bo miałem dobre ceny jak zamawiałem całe palety prosto z magazynu producenta (kupione przez dystrybutora). W lokalnych składach wychodziło o wiele drożej (ponad 1,5k). To co mi zostanie sprzedam, albo ocieplę strych w domu rodziców . Teraz obliczam profile, uchwyty itp. Myślałem że ktoś podpowie bo zamawiał . Kupiłem też takie coś Używał ktoś?
  2. 1. My stwierdziliśmy, że będzie przeszkadzało i zostawiliśmy tak jak było w projekcie. 2. Mieliśmy zrezygnować ale jak już kładli mi blachę to jechałem dokupić okna w do pokoi nad salonem i nad kuchnią (mimo że są od południowej strony). Nie żałujemy. W pokoju gdzie były dwa okna dachowe daliśmy jedno. Pokój nad garażem podzieliliśmy na pokój (okno w ścianie szczytowej oraz okno dachowe), garderobę (z oknem dachowym), pralnio suszarnię (bez okna, za to z wentylacją - dodatkowy komin) oraz korytarzyk. 3. Ściankę podnieśliśmy chyba coś ok 30cm. Jesteśmy po wylewkach . Od poniedziałku biorę się za ocieplanie dachu i płyty kartonowo-gipsowe. Ma ktoś może zapisane ile poszło Wam profili, wieszaków itp na obudowanie dachu? Jakie wieszaki stosowaliście?
  3. Ma ktoś może już zrobioną podbitkę? Można prosić o jakieś fotki? Nie wiem czy robić podbitkę wzdłuż krokwi czy może tak żeby była poziomo. Bardziej jestem za tym żeby zrobić poziomo ale jestem ciekawy jak to wygląda na gotowo. Ma ktoś jakieś przemyślenia na ten temat ?
  4. Nie robisz żadnej wentylacji? W kominie od kominka były szyby wentylacyjne... Pytam bo na gotowym dachu nie widać żadnych wentylacji. Nawet od okapu kuchennego. Jak sobie z tym poradziliście?
  5. Mamy stan surowy otwarty. Dach odeskowany i pokryty papą. Fundamenty ocieplone, schody wylane, brak ścianek działowych. Koszty jakie ponieśliśmy od momentu kupna projektu to 75 tyś złotych. Jest to koszt materiałów oraz robocizna za roboty ziemne typu koparka do przygotowania ław oraz do zasypania fundamentów pod wylewkę (chudziak). Całą budowę oraz dach robił mój teść ze swoim synem i ze mną, więc kosztów robocizny nie ma w tej kwocie. Po "drodze" pomagali jeszcze trochę inne osoby. Mój kolega, ojciec, szwagier i rodzina, np. przy wciąganiu krokwi czy układaniu belek stropowych do terivy. Ławy, stropy i schody były zalewane betonem z betoniarni. Generalnie cholernie ciężka praca, ale miło wspominam wszelkie prace przy budowie swojego domu, Największą robotę odwalił mój teść, bo prawie wszystko przeszło przez jego ręce. Teraz mam zamówione okna i umówionego elektryka kolegę. Muszę ogarnąć bramę garażową oraz dekarzy i blachę. Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę wytrwałości
  6. My robiliśmy skośne sufity "tradycyjnie". Czyli normalna więźba dachowa drewniana, później będzie wełna (lub pianka pur) i GK. A właśnie: ma ktoś jakieś doświadczenia z pianką pur zamiast wełny? Jak to wychodzi cenowo w porównaniu do wełny? Nam się udało zamknąć dachem naszą Lisandrę. Dach odeskowany i położona papa Izobit Super Membrana W. Teraz sobie stoi i czeka na zabicie okien na zimę . Nie robiliśmy podcięcia dachu jak w projekcie, żeby woda spływa rynną na dach garażu.
  7. Witam. Oczywiście, odpowiemy.
  8. Witam czy mogą Państwo odpowiedzieć mi na kilka pytań dotyczących projektu? Pozdrawiam
  9. Co do stropu to sam się długo zastanawiałem jaki wybrać. Po przeanalizowaniu zdecydowałem się na terivę. Moja architekt stwierdziła, że strop lany musiałby być mocno zazbrojony i sporo grubszy niż zwykle się robi z racji na poszerzony garaż Musiałbym robić osobny projekt stropu nad garaż a to wiązało się z kosztami dodatkowymi. Tak mi powiedziano, nie wiem czy to prawda. Koszt całego materiału (belki i pustaki Teriva 4.0/1 8-komorowe) na strop nad garażem i nad domem wyszedł 6308 netto/ 7759 brutto z transportem. Myślę, że to dobra cena... Pomysłu na taras też jeszcze nie mamy z żonką. Na razie nie zrobiliśmy z nim nic . Czekamy aż najdzie nas jakiś pomysł . Ten łańcuch też nam nie pasuje...
  10. My również nie zmienialiśmy wejścia do garażu, a braliśmy to pod uwagę. Fajny temat to zrobić obniżenie podłogi pod schodami do poziomu garażu. Zyskujemy wtedy wyższy schowek pod schodami. Ja tak nie zrobiłem i teraz jak sobie chodzę i patrzę to żałuję, że tak nie zrobiłem, bo trochę niski ten schowek. Trochę roboty dochodzi z szalowaniem no i dochodzą schodki, które zabierają powierzchnię, ale jak bym robił stan 0 teraz to i bym tak zrobił. Ze zmian to poszerzyliśmy garaż i bramę garażową. Bramy miałem nie poszerzać, ale jak już były murowane bloczki to wydała mi się za wąska. Pobiegałem po sąsiadach, pomierzyłem ich garaże, pogadałem i wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że 450cm to za wąsko. Zmieniłem dziurę w murach na 500cm. Odejdzie ocieplenie po bokach i mam nadzieję, że będzie wygodnie. Podnieśliśmy również ścianę kolankową o 24cm, zmniejszyliśmy okna w pokoju na dole i kuchni z 230 na 200 bo wydawało się za wielkie jak już były mury . No i zrezygnowaliśmy z drzwi tarasowych w ścianie szczytowej na rzecz okna 230cm. Jeszcze ze zmian: zrezygnowaliśmy z drzwi w kotłowni a dałem duże okno i dodałem 2 okna w garażu na ścianie szczytowej https://zapodaj.net/images/fea0d9cb36a41.jpg https://zapodaj.net/dc05b084bca2d.jpg.html Teraz szykuję się do zalewania stropu na domem (nad garażem już jest). Mam nadzieję, że do końca tygodnia uda się przygotować i zalać.
  11. Ma ktoś może pomysł w którym miejscu w garażu zrobić kanał? Mam projekt z garażem dwustanowiskowym poszerzony o 0,5m. Brama garażowa zostaje w rozmiarze z projektu (nie zwiększałem jej szerokości). Do ścianek przy wjeździe do garażu zostało dodane po 25cm zamiast poszerzać drzwi garażowe. Zastanawiam się czy robić na środku garażu czy może po środku jednego z aut... Ma ktoś jakieś sugestie?
  12. O ile poszerzyłeś garaż, bo też mam to w planie? Ile chcesz, żeby miał na gotowo szerokości w środku?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...