Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jagodaaa90

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jagodaaa90's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W necie jest całe mnóstwo różne rodzaju ofert. Wystarczy popatrzeć trochę w Google i na pewno się coś fajnego znajdzie Np. tutaj wygląda to naprawdę całkiem nieźle
  2. pomalowanie drzwi farbą tablicową Ten pomysł na odnowienie drzwi w zrób to sam dobrze zastępuje gotowe drogie drzwi z taką powłoką. Pomalowane przez nas farbą tablicową drzwi równie dobrze będą służyć dzieciom do rysowania i pisania, jak i nam do codziennych notatek. Pomalować możemy całe skrzydło drzwi bądź zaplanować pokrycie wybranych pól czy obszaru. Pamiętajmy, że drzwi pomalowane farbą tablicową nie muszą być czarne! Dostępne są już farby tego rodzaju w różnych kolorach.
  3. Jeśli na ścianie pojawią się kłopotliwe wykwity, trzeba jak najszybciej przystąpić do działania, nim ich obecność odbije się na zdrowiu domowników. Można zacząć od metod naturalnych, szczególnie, jeśli w domu przebywają dzieci. Zaczynamy od zeskrobania ze ściany wierzchniej warstwy pleśni. Można do tego użyć szczotki i wody z mydłem lub detergentem. Kolejnym krokiem, koniecznym dla powodzenia misji będzie niestety skucie tynku z powierzchni występowania grzyba i wokół niego. W następnej kolejności weźmiemy się za usunięcie grzybni. Jeśli nie zrobimy tego skutecznie, grzyb będzie się odnawiał. Dostępnym w większości domów środkiem, który może okazać się skutecznym antidotum jest ocet rozrobiony z wodą w proporcji 4:1 (cztery porcje wody na jedną porcję octu).
  4. Jednym z najczęstszych błędów popełnianym podczas malowania jest malowanie mokrej lub wilgotnej powierzchni. Dobrze przygotowana do malowania ściana powinna być sucha. W miejscach wilgotnych farba traci przyczepność i może być to powodem powstawania pęcherzy. Nierówne malowanie to oczywisty błąd prowadzący do powstania na powierzchni ścian przebarwień, smug i uwidocznienia śladów wałka. Farbę należy aplikować z góry na dół lub techniką w tak zwaną literę „v”. Warto jest stosować też zasadę „mokrego brzegu”, czyli malowania kolejnych fragmentów ściany, póki farba jest mokra. Przerywamy malowanie dopiero wtedy, gdy cała powierzchnia ściany lub sufitu jest pokryta nową warstwą farby W trakcie malowania niewskazane jest zbyt mocne dociskanie wałka do ściany. Gęste farby pozostawiają wtedy na powierzchni ślady swoich brzegów a rozcieńczone spływają lub rozpryskują się.
  5. Jeżeli nasz parkiet narażony był przez dłuższy czas na działanie wody lub podwyższoną wilgotność, skutkiem może być jego podniesienie się ponad powierzchnię podłogi. Kluczem do wykonania naprawy jest posiadanie klepek lub paneli na zmianę. Dlatego jeśli remontujemy starą lub wykańczamy nową podłogę, pamiętajmy, by zawczasu odłożyć kilka elementów, które mogą przydać się w nieprzewidzianych okolicznościach. Choć oferta sklepów jest obecnie bardzo duża, po wielu latach od układania podłogi możemy mieć trudność ze znalezieniem dokładnie takiego samego produktu.
  6. Stelaż sam, poza ogólnym pojęciem, nie mówi jak sufit ma wyglądać więc nie można ocenić czy został dobrze wykonany. Jeśli wyobrażę sobie jaki ja bym chciał mieć sufit i zerknę na zdjęcie to brakuje mi kilku istotnych elementów, na przykład żaden profil nie jest przykręcony do sufitu w okolicy kwadratu na środku, wyobrażam sobie, że tu ma być widoczny sufit oryginalny. Za nic nie można ocenić jaka jest wielkość pomieszczenia/sufitu więc nie wiadomo czy profile są rozstawione co 60 czy 40 czy może więcej niż 60cm gdzie co 60 to minimum. Nie wiadomo czy w suficie ma być jakieś oświetlenie i jakie a co za tym idzie czy została zachowana odpowiednia odległość przyszłych płyt GK od sufitu oryginalnego, na zdjęciu tego nie widać jak i nie widać tam jakiejkolwiek instalacji.
  7. Charakterystyczne dla takiego oświetlenia jest pomalowanie elementów zwyczajną farbą ścienną. Zamierzam zrobić nieco bardziej subtelną konstrukcję wiszącą, ale z drewna. Chciałbym natomiast końcowy efekt uzyskać taki jak przy nida ggips, tzn, po wstępnym oszlifowaniu, nałożeniu jakiegoś podkładu i wstępnym malowaniu, chciałbym pomalować to drewno farbą ścienną a następnie przeszlifować. O ile mam koncepcję ostatniego malowania (farba ścienna i papier ścierny) to nie wiem jak obchodzić się z drewnem i z podkładem (o ile jest potrzebny), tak aby farba ścienna dobrze się z drewnem połączyła.
  8. Drewno na taras musi być bardzo trwałe, ponieważ zmagać się będzie na co dzień z deszczem, śniegiem, mrozem oraz często bardzo intensywnym nasłonecznieniem. Powinno mieć wilgotność około 25-30%. Najlepsze są gatunki egzotyczne, które charakteryzują się dużą twardością – są więc bardzo odporne na ścieranie. Polskie gatunki, które najlepiej się sprawdzą na tarasie, to modrzew i dąb – w tym przypadku drewno liściaste będzie trwalsze niż iglaste. Deski z drewna egzotycznego zazwyczaj nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń - zawierają naturalne substancje, które chronią je przed szkodliwym działaniem grzybów i innych mikroorganizmów. Gatunki drewna rodzimego wymagają bardziej starannego przygotowania: muszą być zaimpregnowane ciśnieniowo oraz dodatkowo pokryte farbą albo olejem. Dopiero po takich zabiegach drewno będzie odporne na grzyby, pleśń czy atak owadów.
  9. Jest taka płyta z twardej pianki (nie pamiętam jak się nazywa), ale powinni wiedzieć w sklepach z płytkami i umywalkami. Płyta jest zielona, wodoodporna, ma różną grubość 2, 4, 5 cm lub także więcej (można łączyć czyli układać na grubość) i wymiary, chyba najczęściej około 1,5 m długości i 60 cm szerokości, ceny w granicach 200-300 zł/płytę. Zalety: lekka, łatwo wycina się otwory pod umywalkę, wytrzymała, od razu do okejania płytkami. Mam takie polecam - jeśli są podparte nóżkami można nawet na nich siedzieć. Betonowe, odlewane płyty (jeszcze zbrojone) to przeżytek.
  10. Rozpoczynając właściwą pracę należy dokładnie wymieszać farbę. Kaloryfer pokrywamy 2-3 warstwami emalii, zachowując za każdym razem wymagany odstęp czasowy. Do malowania grzejników używamy farb przeznaczonych specjalnie do tego celu. Dobra farba powinna współpracować z podłożami metalowymi z których wykonane są kaloryfery. Powinna też być odporna na działanie wysokich temperatur a pod wpływem ciepła nie żółknąć a także mieć dobrą przyczepność do podłoża i doskonałe właściwości krycia. Powstała w wyniku malowania powłoka powinna być trwała i estetyczna.
  11. Stelaże C-1 posiadają tłoczone, stalowe stopy dolne, przykręcane do elementów pionowych wykonanych z rur Ø45 i 38 mm. Mogą służyć jako podstawy biurek prostych i kątowych. Elementami łączącymi nogi jest płyta meblowa, lub belka wykonana jako kanał kablowy BK. Noga lewa i prawa stanowią komplet stelaża C-1, wraz z kątownikami do mocowania płyt. Belki do biurek prostych sprzedawane są oddzielnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...