Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bobik114

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Bobik114's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ogólnie wyjaśniły się pewne kwestię. Napiszę tutaj, może komuś się przyda. Tak jak pisali koledzy, plan jest ważny dla danego obszaru, jednak do załatwienia większości formalności należy jakoś połączyć nowe numery działek z wskazanym na mapie obszarem. Do tego służy Zaświadczenie o przeznaczeniu działki, które można uzyskać w Urzędzie Gminy. Dodatkowo Pani w Urzędzie pomogła mi doczytać w legendzie, którą załączałem, że linia rozdzielająca obszar usługowy oraz mieszkalny jest linią kreskowaną, która w legendzie jest opisana jako linia podziału wewnętrznego do ustalenia w drodze warunków zabudowy.
  2. Drodzy forumowicze, zamierzam kupić konkretną działkę budowlaną, która została wykształcona z wcześniejszych większych działek, na które w 1999 uchwalony był MPZP. Najlepiej zobrazują to poniższe ilustracje. Dawny stan: stan sprzed przekształcenia: Aktualny stan, po przekształceniu (działka zakolorowana na czerwono): Aktualny stan z wyrysowanym starym MPZP (dotyczącym działki przed przekształceniem) Legenda do rysunku MPZP: Czy wyrysowany na trzecim obrazie MPZP jest w mocy, jeśli w teorii działka o takim numerze już nie istnieje, a w jej miejscu jest nowa inna działka? Czy mogą być jakieś inne trudne do rozwiązania kwestie związane z budową domu jednorodzinnego na działce (kwestie o powierzchni maksymalnej oraz dachu są klasycznie opisane w MPZP)? W MPZP. Czy wyrysowane na rysunkach na mapie "proponowane usytuowanie budynku" usługowego i mieszkaniowego jest w mocy i musi być w jakiś sposób spełnione? Czy na tą działke należy starać się o warunki zabudowy?
  3. Dzięki za odpowiedź. Czy w takim wypadku jest możliwość dociągniecia te parenaście metrów linii wodociągowej i sfinansowanie podłączenia wodociągowego z własnej kieszeni? Jeśli tak, to jaki byłby ewentualny koszt?
  4. Dzień dobry, chciałbym prosić o radę bardziej doświadczonych kolegów w tematach tego typu nieruchomości. Jestem zainteresowany zakupem konkretnej działki budowlanej w Poznaniu, ale żeby nie było zbyt kolorowo to z działką wiąże się kilka komplikacji: 1. Działka leży ok. 70 m od jeziora. 2. Działka leży obok spadku terenu, który obniża się dalej w stronę jeziora (obawa przez spływaniem wody z wyższego terenu na działkę/dom, sama działka jest stosunkowo płaska). 3. Do działki wydano warunki zabudowy w których widnieje dziwny punkt (poniżej): "Zaopatrzenie w wodę do istniejącej studni głębinowej - zgodnie z opinią Aquanet (...) brak sieci wodociągowej na wysokości planowanego budynku - jest wystarczające." 4. Droga leżąca przy działce jest drogą prywatną (wspólną dla wszystkich posesji przy tej drodze). 5. Brak sieci kanalizacji (przewidywana w nieokreślonej przyszłości). Chciałbym się dowiedzieć jakich problemów mogę się spodziewać z powodu powyższych i czy któryś z nich może skutecznie zablokować budowę domu. Szczególnie istotny jest dla mnie punkt 3. Czy ostatecznie może dojść do stwierdzenia braku możliwości podłączenia się do wodociągów? Obok działki stoi dom który ma prąd i wodę przyłączone, a przy sąsiedniej działce stoi hydrant. Załączam zdjęcie pokazujące spad terenu (patrząc na zdjęcie działka leży przy stalowym płocie po lewej stronie). https://bit.ly/2EQaosm
  5. Źle się zrozumieliśmy. mam taką możliwość, przewód kominowy znajduje się przy łazience. Zostanie tam wmontowana współosiowa (podwójna) rura do odprowadzania spalin i doprowadzania powietrza. Chciałbym się tylko dowiedzieć w jaki sposób muszę zapewnić wentylację w mieszkaniu, żeby spełniać obowiązujące normy (i żeby kominiarz się nie czepiał przy corocznej kontroli). Czy muszę zapewnić jakąś cyrkulację powietrza w łazience i w kuchni?
  6. Witam wszystkich, z góry przepraszam za moja amatorszczyznę i jakość rysunku, ale potrzebuje pomocy. Remontuje świeżo kupione mieszkanie. Dotychczasowy plan byl taki, żeby po wstawieniu w komin odpowiedniego wkladu powiesic piec kondensacyjny w łazience (przy której jest przewód kominowy) i wstawic obok kratke od przewodu wentylacyjnego. W kuchni nie planowalem żadnej wentylacji (jedynie pochłaniacz z filtrem weglowym) nad płytą indukcyjna, gdyz w kuchni nie będzie żadnych urządzeń gazowych. (Plan na obrazku). Łazienka ma około 3,5m kw, a kuchnia około 13m kw. Przy wizycie kominiarza ten powiedział, że ze łazienka nie może tu postać, gdyz ten przewód jest od wentylacji kuchni i że piec rowniez musi wisiec w kuchni. Zastanawiam sie ewentualnie nad okiennym nawiewnikiem w kuchni. Czy taki projekt bylby prawidłowy, czy faktycznie nie ma opcji aby tak to wyglądało?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...