Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

korkodylbicki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez korkodylbicki

  1. Ja nawiewniki mam już na stanie, także jak już gdzieś miałbym dzwonić to pewno do AERECO, albo do firmy, która montowała te nawietrzaki. Zresztą pewno tak zrobię jeśli nie uda mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.
  2. Dla jasności jeszcze napiszę, że to co widać na zdjęciu to część nawiewnika od wewnątrz - nie zamierzam jej zdejmować. Zdjęta miałaby zostać część zewnętrzna nawiewnika (wygląda podobnie, tyle że kolor jest inny). Oczywiście zgadzam się z tym, że zdjęcie nawiewnika nie spowoduje, że powietrze przestanie napływać. Chodzi mi o coś innego. O ile wewnętrzna częśc to tylko otwierane klapki z dwoma pozycjami ustawień - otwarte/zamknięte, to w zewnętrznej części (czyli tej, która miałaby zostać zdemontowana) klapka regulująca opiera się o takie jakby gumeczki. Stąd moje pytanie - czy te gumeczki kierują jakoś przepływem powietrza, w związku z tym skoro zdejmę zewnętrzne nawiewniki, to znacząco zaburzy to założoną cyrkulację powietrza ? (bo usunę w ten sposób np. higrosterowalność nawiewników (gumeczki) i zostanie mechaniczna regulacja od wewnątrz - otwarte/zamknięte) ? O estetykę się nie martwię, bo dziura w oknie po demontażu zewnętrznej części nawiewników, będzie niewidoczna pod pancerzem rolety.
  3. Też racja, ościeżnica była montowana na płytkach, rzeczywiście odległośc krawędzi od podłogi jest niewielka, mogłaby być wyżej i tak jak piszesz potem porządne uszczelnienie silikonem. Niestety laicy w sprawach budowlanych, tacy jak ja muszą liczyć na "fachowców" i mimo dokształcania się w przedmiocie technologii wykończeń, nie mają szans na zauważenie wszystkich tego typu wad - jest to kwestia, którą będzie znał tylko praktyk, albo zostanie dostrzeżona po fakcie. Wracając do kwestii okleiny zastanawiałem się czy poza zamaskowaniem tych pofałdowań nowym silikonem (jak zrobiłem) dostępne są jakieś inne materiały uszczelniające w tej sytuacji ? Np. jakaś taśma, którą można byłoby okleić ten kawałek. Ale nie znalazłem niczego takiego (taśmy butylowe raczej odpadają bo nie wyglądałyby estetycznie, no i mają kolor szary z tego co widziałem, oraz są zwykle szerokie).
  4. Witam, co prawda był już taki temat na forum: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208223-Nawiewniki-i-rolety-zewn%C4%99trzne&highlight=rolety+nawiewniki ale nie odpowiada on na pytanie, które chcę zadać. Mam okna z nawiewnikami AERECO (jak na poniższym zdjęciu) Jaki będzie wpływ demontażu zewnętrznej części nawiewnika i zamontowania rolet ? Czy w takim układzie nawiewnik straci całkowicie swoją higrosterowalność i otwarty podawał będzie równy strumień powietrza ? Jeżeli tak, to czy wpłynie to tylko na wzrost rachunków za ogrzewanie (większy napływ zimnego powietrza), czy też w jakiś niekorzystny sposób może zaburzyć poziomy wilgoci przewidziane przez firmę montującą układ wentylacyjny ? W mieszkaniu instalacje wentylacji mechanicznej oparte są o nasady dachowe niskociśnieniowe VBP AERECO, w mieszkaniach znajdują się dwa rodzaje otworów - nawiewne, zakończone kratkami higrosterowanymi, oraz wywiewne w kuchni zakończone klapą zwrotną (miejsce podłączenia okapu). Instrukcja mieszkania wskazuje, że: poprawne działanie wentylacji uzależnione jest od dostarczenia odpowiedniej ilości powietrza przez nawiewniki okienne Stąd moje pytanie, jaki wpływ na tę okoliczność będzie miał montaż rolet/usunięcie zewnętrznych części nawiewników. A może da się te zewnętrzne części czymś zastąpić ?
  5. Dzięki za foto i podpowiedzi. Ja tak jak pisałem myślę, że nie sam brak silikonu albo złe jego położenie to spowodowało. Po prostu silikon był sanitarny (nie naturalny), także dostając się tuż pod podcięcie i ściągając wodę w celu utwardzenia, "wszedł" pod okleinę. Potwierdzałby to fakt, że jak usuwałem stary silikon, to był on właśnie w miejscach wybrzuszeń, lekko w górę podniesiony. Usunąłem stary silikon. Ponowiłem uszczelnienie silikonem naturalnym i nie widzę takiej reakcji, także musiało to być to (ewentualnie + krótkie zalanie, ale to raczej możliwe odnośnie tej krawędzi drzwi, która jest od strony prysznica, ta która jest na zdjęciu jest od drugiej strony, skoro ją też pofałdowało to musiał być ten nieszczęsny silikon). Jeszcze raz dzięki za pomoc, może komuś ten temat w przyszłości pomoże w podobnych problemach.
  6. Nabyłem biały neutralny silikon, przymierzam się do wymiany tego starego. Czy jest możliwość otrzymania tego zdjęcia z bezpośredniego mocnego zalania ?
  7. Drzwi są z okleiną, laminat mam w tym samym kolorze na blatach w łazienc - oczywiście pomyłka z mojej strony.
  8. Dzięki za odpowiedź ! Może być tak jak mówisz, z tym że silikon był tam położony, tyle że pewno zbyt mała warstwa co w przypadku 'pracy' ościeżnicy w czasie po instalacji doprowadziło do jego rozszczelnienia - jak widać na zdjęciu ościeżnica poszła trochę do góry. Jesli chodzi o podcięcie - jest zastosowane standardowe (nie tuleje, tylko całe podcięcie). Będę w takim razie czekał na zdjęcie.
  9. Witam, mam problem z odklejaniem się okleiny drzwi w łazience - drzwi drewniane z laminatem (jak na zdjęciu w załączniku). Ponieważ łazienka jest mała - 4,34 m2, a jako wywiew zamontowana jest kratka higrostatyczna obstawiam, że to może być zbyt duży poziom wilgoci (po każdym prysznicu na szybach i lustrze zbiera się para, łazienka jest zawsze potem otwierana, ale może to za mało) . W łazience jest otwarta kabina prysznicowa (odpływ liniowy). Jesli chodzi o wilgoć będę wymieniał kratkę na wentylator, natomiast zastanawiam się co zrobić z kwestią odklejenia się okleiny u spodu ram drzwi. Ponieważ kwestia ta ujawniła się ok. 3 msc po rozpoczęciu użytkowania mieszkania i montażu, podejrzewam że w tym czasie framuga pracowała, doszło do rozszczelnienia się pierwotnie położonego silikonu i dostania się wilgoci z powietrza pod spód. Pytanie czy można ten dół teraz jakoś uszczelnić w inny sposób niż naniesienie nowego silikonu ? Druga sprawa czy to nie jest jednak wina drzwi ? (podczas zakupu sprzedający był na pomiarach, widział rozmiary łazienki, a mimo to nie zwracał żadnej uwagi na jakiekolwiek przeciwwskazania do montażu drzwi drewnianych z okleiną jako drzwi wewnętrznych w łazience). Czy macie podobne doświadczenia ? Wykluczam możliwość zachlapania tej części ramy wodą, poniewaz jest w najdalszej części od prysznica. Natomiast bliższa część ramy, na której również pojawiły się takie same wady, rzeczywiście może być czasem narażona w ten sposób.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...