Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bodel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bodel

  1. Bardzo dziękuję za poradę.
  2. Witam serdecznie i proszę o radę. Dom z lat 60 po remoncie. Dwa kominy. Pow. 90 m2. Ogrzewanie - kocioł kondensacyjny. Nawiew przez rozszczelnione okna. Na rysunku umieściłam kratki wentylacyjne i kominy. W salonie zaplanowany kominek z nawiewem poprowadzonym pod podłogą. Kuchnia połączona z salonem. W kuchni dwa otwory wentylacyjne fi 100 w ścianie zewnętrznej. Jeden na kratkę went. drugi do wyciągu w okapie. Okap fi 150, a otwór went. fi 100, huczy okrutnie . Rury wentylacyjne poprowadzone są pomiędzy przedścianką z płyty osb a ścianą zewnętrzną budynku z cegły 1,5 m do góry, a następnie na zewnątrz (dwa kolanka pod kątem prostym) Rury te są ocieplone izolacją termiczną. Na zewnątrz zaplanowane są kominki wentylacyjne w izolacji termicznej, ale nie ponad dach. Proszę o radę: 1. Które kratki went. skasować? 2. Jak poprawić wentylację w kuchni? Pozdrawiam z Zamojszczyzny.
  3. Nie umieściałam go, bo jeszcze go nie ma.
  4. Podobnie z szafą przy wejściu, za późno na takie zmiany. Tam zmieści się jedynie szafka na buty ewentualnie lustro albo wieszak.
  5. Niestety drzwi do sypialni nie mogę już przenieść, chociażby z tego względu że znalazłyby się w wiatrołapie.
  6. Minusem tej zamiany będą gniazdka i oświetlenie. W sypialni z rysunku są już gniazdka i przewody na kinkiety nad łóżkiem. Gdyby sypialnia znalazła się w wiekszym pokoju elektryk musi zrobić przeróbkę. Gdyby pozostać przy dotychczasowym planie myślałam jeszcze o takim rozwiązaniu, że szafy w pokoju biurkowym mogłyby stanąć przy najdłuzszej ścianie tylko czy pokój nie stanie się zbyt wąski.
  7. Witam Po gruntownym remoncie domu pozostały mi do urządzenia sypialnia, pokój z biurkiem i korytarz. Na plan naniosłam mój pomysł, ale przyznam że zastanawiam się nad zamianą sypialni i pokoju biurkowego, w którym ma się znaleźć 150 cm kanapa. Trudnym do urządzenia jest nieregularny korytarz. W domu nie ma garderoby więc w tych pomieszczeniach muszą znaleźć się szafy dla dwóch osób. Dobrze byłoby aby znalazło się miejsce na regał lub zamykana szafa na książki. Proszę o pomysły
  8. Tak o to mi chodzi. Szafka wisząca pozostałaby tylko byłaby tak głęboka jak dolna i jednoczesnie tak głęboka jak słupek i wtedy nie byłoby uskoku, który mi sie nie podoba. Zastanawiam się czy sprawdzi sie wisząca szafka głębokości 45 cm. Chciałabym też zabudowę tylko w części na prawo od okapu pociągnąć do sufitu.
  9. Okap jest w trakcie montowania. W oknie nie będzie karnisza, więc szafka wraz z drzwiczkami o głębokości 190 mm powinna prezentować się dobrze. Mój dylemat dotyczy głębokości nowej szafki ktora miałaby wisieć na prawo od okapu. Aby płaszczyzna mebli w tej części kuchni się wyrównała górna szafka musiałaby mieć głębokość dolnej czyli 455 mm, a to już nie jest zgodne ze standardami.
  10. Witam Od wczoraj mam nową kuchnię, tylko się cieszyć, gdyby nie fakt, że nie do końca mi się podoba. Stąd moja prośba o pomoc w udoskonaleniu projektu tej kuchni. Dwa ostatnie zdjęcia pokazują to co mi się nie podoba, co w mojej ocenie wygląda źle. https://photos.app.goo.gl/wngdy1mTLCeoXfnp9 https://photos.app.goo.gl/PfKAKWHt8uDnoCNA9 https://photos.app.goo.gl/WwcRaPbmGbzu9dTJA https://photos.app.goo.gl/E2Q2A2LyWnRQaZTA6 https://photos.app.goo.gl/ZixRvshPF6gu4GjW6 https://photos.app.goo.gl/vbsrjU277kcu78wo7 Mam pomysł aby 1) Tę część na prawo od obniżenia sufitu zabudować do sufitu. Zastanawiam się w jaki sposób. Przestrzeń od szafek do sufitu wynosi 275 mm. 2) Aby wyrównać płaszczyznę szafek na prawo od okapu, pierwszą wiszącą szafkę wymienić na taką która miałaby głębokość sąsiadującego słupka w kolorze drewna. 3) Wisząca szafka na prawo od okapu która zostałaby skasowana mogłaby się znaleźć na lewo od okna Czy moje pomysły mają sens? Pozdrawiam urlopowo.
  11. Witam serdecznie Potrzebuję fachowej porady w sprawie wentylacji w piwniacach z lat 60. 1) Pierwsza piwnica znajduje się w domu, nie ma w niej okna. Pow około 8 m2 i jest podzielona na dwie części. Stoi w niej hydrofor. Ostatnio została zrobiona wentylacja tak jak na schemacie. Mam wątpliwości. Czy taka wentylacja się sprawdzi? Czy w zimie nie będzie problemu z hydroforem? A co w lecie kiedy temperatura na zewnątrz bedzie wyższa? 2) Druga piwnica w budynku gospodarczym również jest bez okna. Nie ma w niej wylewki tylko ziemia. Nad piwnica jest pomieszczenie które również wymaga wentylacji - może wspólnej z piwnicą? Schematy pomieszczeń w załączniku.
  12. Fundament z lat 60 tj. kamień zalany betonem. Zero nad terenem na różnym poziomie od 20 do 70 cm. Obok domu woda się nie zatrzymuje.
  13. Witam serdecznie Mam dylemat jak postąpić z izolacją fundamentu w starym niepodpiwniczonym domu w którym jest podwója izolacja pozioma z papy. W domu nie ma wilgoci. Czy: odkopać fundament i dociepilić styrodurem, odkopać fundament i wysmarować dysperbitem, nie odkopywywać fundamentu ale przy docieplaniu budynku ocieplić też fundament styropianem około 20 cm w głąb ziemi. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam z zamojszczyzny Elżbieta Bodys
  14. Witam serdecznie Remontuję dom z lat 60, strop wykonany jest z cegły dziurawki. Jestem na etapie podwieszania sufitów na stelażach, odległość od sufitu do płyty gk 5 cm. Fachowiec proponuje włożyć pomiędzy sufit a płytę gk, wełnę mineralną gr 5 cm + folię praizolacyjną, a strych ocieplić wełną 15, drugie rozwiązanie tańsze, to ocieplenie samego strychu wełną 15. Pytanie czy warto ponosić koszt ocieplenia sufitu? Proszę o poradę. Pozdrawiam
  15. No i tak mi pasuje . Dzięki za info.
  16. Kotłownia znajduje się na parterze, ogrzewanie kotłem gazowym. Rozumiem, że bezpośrednio z kotłowni można poprowadzić rurki zasilające na poddasze, zaślepić je, a w przyszłości rozprowadzić je na poddaszu zgodnie z potrzebą?
  17. Witam Mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu tematu wyprowadzenia rurek centralnego ogrzewania na strych, który na chwilę obecną nie jest szykowany do zamieszkania, ale gdyby finanse pozwoliły w przyszłości chcielibyśmy wykorzystywać poddasze bez budowania ścianek działowych. Zastanawiam się czy warto na etapie zakładania ogrzewania na parterze (w części podłogówka, w części kaloryfery), przed tynkami, profilaktycznie wyprowadzić wyjscia na kaloryfery na poddasze. Poddasze to jedna powierzchnia ok 70 m2, z jednym oknem w ścianie szczytowej i jednym oknem dachowym. Czy dwa wyjścia pod oknami wystarczą?
  18. Sama kuchnia ma kształt litery L. Po lewej stronie kuchnia przechodzi w korytarz tej ścianki nie ma. Sorry już poprawiłam rzut.
  19. Witam Jestem w trakcie projektowania mebli w nietypowej kuchni w remontowanym domu rodzinnym z lat 60. Zlew musi pozostać pod oknem ze względu na założoną kanalizację. Proszę o pomysły. Pozdrawiam.
  20. Anika wielki dzięki. Twoje rozwiązanie bardzo mi się podoba. Hm...kanalizacja w łazience jest już zrobiona, wylewka z chudego betonu też, ale myślę że uda się jeszcze zmienić. Za kilka dni hydraulicy będą instalować co i wodę więc się okaże co się da zrobić. Jeszcze raz dzięki za profesjonalną poradę. Berta mnie też bardzo odpowiada kabina walk - in. Natomiast niestety wentylacja będzie grawitacyjna, no i kratka przewidziana jest nad drzwiami, a lepiej byłoby gdyby była jak najdalej od drzwi.
  21. Witam Bardzo proszę o pomoc w aranżacji małej łazienki. Sedes już jest zamontowany.W lewym rogu zaplanowany jest prysznic z liniowym odpływem. Nie wiem tylko ile minimalnej szerokości należy przewidzieć. W prawym rogu natomiast zaplanowałam umywalkę maksymalnie blisko prysznica.Na lewo od wejścia planuję grzejnik drabinkowy. Czy taki układ będzie praktyczny?
  22. Witam Bardzo proszę o pomoc w aranżacji małej łazienki. Sedes już jest zamontowany.W lewym rogu zaplanowany jest prysznic z liniowym odpływem. Nie wiem tylko ile szerokości należy przewidzieć. W prawym rogu natomiast będzie umywalka, a na lewo od wejścia planuję grzejnik drabinkowy. Czy taki układ będzie optymalny?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...