Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arti17cf

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    115
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

arti17cf's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

17

Reputacja

  1. W końcu udało nam się skończyć dużą łazienkę. W środku dom jest już praktycznie ukończony w 99%....czas zabierać się za to co jest na zewnątrz. Wszystkiego dobrego w nowym roku wszystkim. [ATTACH=CONFIG]467635[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]467636[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]467637[/ATTACH]
  2. Po wyschnięciu kroki na dachu jej grubość średnio wynosi ok 21 cm. Odległości między krokwiami itd także się zgadzają. U mnie jest dachówka betonowa, ciężar przypuszczam, że jest zbliżony. Może słabszej jakości materiał przytrafił mi się hmm
  3. Czy komuś przytrafiła się sytuacja z ugiętymi krokwiami od strony najdłużej ściany budynku? Czy to nie błąd, że krokwie nie mają podparcia bliżej środka na dodatkowej płatwi? Jestem teraz zmuszony wylawerować krokwie i podeprzeć je dodatkowymi słupkami.
  4. Jak u was wygląda zużycie prądu za 2020 rok? U Mnie przy PC i pierwszym roku zamieszkania z wygrzewaniem posadzek nabiłem 6372 kWh. Sama PC zużyła: 4420 kWh, czyli w taryfie G12W wychodzi ok. 2520 zł przez rok.
  5. Witam, Czy to normalne, że przy oknie HST występuje taki mostek termiczny?
  6. Dzisiaj na sterowniku zapaliła mi się ta ikonka, czyli wykonywanie operacji ochrony sprzętu i na anemostatach ruch powietrza jest wstrzymany przy czym sama centrala pracuje? W jakich warunkach ten tryb się załącza?
  7. Paroizolacyjna jest poziomo położona na zakładkę z kolejna folia paroizolacyjną obok. Nie jest ona wywinięta do góry. Paroprzepuszczalna jest tylko na górze i przymocowana do ścianki z płyt OSB. Oba rodzaje folii nie mają ze sobą kontaktu.
  8. Folie są na spora zakładkę położone. Z tym, że na folii pod spodem i na dolnej warstwie wełny jest wszystko suche i ciepłe, natomiast od góry zaczyna się coś takiego dziać i to jakby bardziej od styku wełny z płytą OSB pełniąca rolę ścianki.
  9. Przy oryginalnym sterowniku pokojowym mam ustawioną temperaturę na 20 stopni. Sterownik załącza pompę przy 20,5 natomiast wyłącza przy 21,5. Sam sterownik pokazuje temperaturę o jeden stopień niżej niż zwykły termometr. Czy tak to powinno wyglądać przy oryginalnym sterowniku?
  10. Witam, Posiadam dom z nieużytkowym poddaszem. Na poddaszu wydzieliłem dwie strefy: na graciarnie oraz do niczego . Na stropie została położona folia paroizolacyjna, po czym na strefie całkowicie nie użytkowanej została położona 3x wełna 15 cm i nad tym rozwieszona folia paroprzepuszczalna. Natomiast na strefie graciarni położony styropian 5 + 12 cm i na to płyta OSB. Strefę wełny ze styropianem rozdziela ścianka z płyty OSB. Zauważyłem, że w niektórych miejscach na folii paroprzepuszczalnej oraz na górnej warstwie wełny (najczęściej na styku ze ścianką z OSB i przy słupku pojawia się wilgoć/woda. jaki błąd popełniłem? Jak go teraz naprawić? Na załączonym zdjęciu zaznaczony obszar gdzie najczęściej występuje efekt skraplania się wody i mokra wełna.
  11. Czy ktoś składał już wniosek o płatność? Jak to jest z dokumentacją fotograficzną? Mam zakupiony zbiornik, ale teraz zimą nie będę go przecież wkopywał i podłączał. Na spokojnie wolałbym to zrobić wiosną przyszłego roku.
  12. Instalator tłumaczy to brakiem buforu. Pompa ciepła bez bufora będzie dużo częściej się załączała. Tylko, że pod kodem 003 mam już uruchomień 283 x 100 ==> 28300 Pod kodem 002 czas pracy 322 x 10 ==> 3220 Pompa ciepła to ZUBADAN 8 KW Powierzchnia grzania - 120 m2 (100% podłogówka) Pompa pracuje od grudnia 2019.
  13. Mam zagwozdkę z pompą ciepła Zubudan 8 KW. Otóż załącza się ona co ok. 15 min na parę minut i tak w kółko. Co może być przyczyną? Dom około 120 m2, wszędzie podłogówka. Praca pompy ustawiona na grzywą grzewczą. Nie posiadam bufora/sprzęgła.
  14. Udało się jeszcze w tym roku zrobić podbitkę, tak się prezentuje (na szczęście chłopacy ogarnęli temat i udało się zrobić podbitkę po krokwiach) : Zakupiłem także zbiornik 10.000 litrów na deszczówkę z programu "Moja Woda".
  15. Przez pół roku użytkuje: piekarnik: Amica ED47638BA+ X-Type OpenUP na początku trochę żałowałem że nie wziąłem z normalną funkcją pary, ale w sumie jeszcze ani razu nie potrzebowałem tego. Na tą chwile jestem zadowolony, nie mam zastrzeżeń, a bardzo często z niego korzystamy. zmywarka: Amica DIM638ACNBTLRKD żadnych jak dotąd zastrzeżeń, bardzo pojemna, dobrze domywa. Obsługa intuicyjna. Oba sprzęty mogę polecić (zaznaczam, że jestem ich użytkownikiem przez ponad 6 mies.)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...