Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OlmerPL

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O OlmerPL

  • Urodziny 31.08.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Kod pocztowy
    80-460
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

OlmerPL's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, chciałbym pomalować płytę meblową na dwa kolory, żółty i czarny, aby był efekt pasów BHP. Jako że powierzchnia będzie narażona na wilgoć i smar (w niewielkich ilościach, raczej może być czasem zachlapana wodą, czy mgłą z WD40). Wymyśliłem sobie że najpierw pomaluję całą powierzchnie żółtą lakierobejcą z dwie-trzy warstwy i później przy użyciu taśmy malarskiej namaluje czarne pasy. Teraz pytanie, do czarnego koloru też użyć lakierobejcy? Nie będzie problemu z wchłonięciem kolejnych warstw? Zastanawiałem się czy by nie pociągnąć po prostu czarnym sprejem tego. A może proponujecie inne rozwiązanie? Myślałem też nad farbami akrylowymi i lakierem na koniec w celu zabezpieczenia powierzchni.
  2. Witam, mam takie pytanie. Muszę w istniejącej już instalacji wodnej wykonanej z rur PE-Xc przenieść rury wyżej (są na wysokości "dla wanny", a potrzebuje je wyżej do kabiny prysznicowej). Wszystkie rury są łączone w technologi KAN-therm Push. Jako że jest to mała zmiana, wstawienie przedłużenia, to chciałbym wykonać ją sam, tylko mam wątpliwości. 1. Mam dostępną rurę typu PE-Xb odpowiedniej średnicy, tylko nie wiem czym się różnią między sobą b od c, a co za tym idzie czy można je łączyć? W teorii obie to nadal PEX 2. No i pytanie czy mogę je łączyć nie w technologi KAN-therm Push tylko na przykład złączką zaciskową (najtańsze rozwiązanie). Może typ C musi być robiona tylko i wyłącznie na "Push"? Pozdrawiam
  3. Witam, w specyfikacji wykończenia mieszkania (zamierzam kupić mieszkanie) znalazłem informacje: Ściany działowe z bloczków gipsowych: szpachlowane na połączeniach bloczków, zagruntowane pod malowanie gruntem akrylowym o dodatkowych właściwościach ochrony od pól elektromagnetycznych (grunt transparentny lub biały). Sufity – szpachlowane i zagruntowane pod malowanie gruntem akrylowym o dodatkowych właściwościach ochrony od pól elektromagnetycznych (grunt transparentny lub biały). Czy to oznacza że tak przygotowane ścianki i sufit są gotowe do malowania (nie trzeba tynkować)? Pytam jako laik.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...