Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piotrekhaj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

piotrekhaj's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wracam do sprawy. Zgłosiłem to ustnie developerowi i powiedział, że tego nie naprawi bo to są zbyt duże koszty. Powiedział, że jeśli wyślę pismo o zgłoszeniu wady nic nie będzie już naprawiał (a zostały już mu mostki termiczne i kilka innych nieprawidłowości). Zostałem nastraszony. Co ciekawe powiedział, że nawet jak zrobię to na swój koszt i sądownie wygram nie zwróci mi pieniędzy. Jak to możliwe, że ten oszust jest tak pewny siebie? Czy oznacza to, że wtedy zamyka działalność i zgłasza tzw. upadłość i mnie tych kosztów nie zwróci? Druga sprawa, że nie odbiera pism, które są do niego wysyłane.
  2. Dokładnie. Sąsiad z szeregówki obok ma ten sam problem z zapachem a nie ma jeszcze zamontowanych wentylatorów. Dziękuję za pomoc. Paragraf z prawa budowlanego będzie pomocny w argumentacji z developerem. Pozdrawiam
  3. Dzień dobry, Zmagam się przez całą zimę z nieprzyjemnym zapachem z kratki grawitacyjnej w kuchni. Okazało się, że developer podłączył do jednego z kanałów wentylacyjnych rurę z kanału ściekowego aby odprowadzić zapachy. Co prawda została ona podłączona u samej góry. Niemniej gdy korzysta się z łazienki przy włączonym wentylatorze mechanicznym (czasami czuć przy wyłączonym wentylatorze) nieprzyjemny zapach przedostaję do kuchni. Czy developer prawidłowo wykonał podłączenie odprowadzenie zapachów z kanału ściekowego do kanały wentylacyjnego? Czy jest to zgodne z normami i najważniejsze z prawem? Z góry dziękuję za pomoc.
  4. Tak w umowie jest przestawiony projekt z konkretnymi grubościami ścian i styropianu.
  5. Dzień dobry, Kupiłem szeregówkę, w której nie zgadza się grubość ścian z tym co jest w projekcie budowlanym jak i w opisie technicznym. Otóż ściany oddzielające mnie z dwoma sąsiadami są o kilka centymetrów mniejsza niż w projekcie. Podobny problem mam z grubością ściany z jednej strony budynku. Zamiast cegły 25 cm jest 18 cm, zamiast styropianu 12 cm jest 10 cm. To samo fundamenty. Zamiast styropianu 10 cm jest 6 cm. Po wystąpieniu kilku grzybów pierwszej zimy zrobiłem badanie termowizyjne. Wykryło mi sporo mostków termicznych m.in. na tych ścianach gdzie zostały te parametry zmniejszone. Czy taką zmianę jak zmniejszenie grubości ścian z tym co jest projekcie budowlanym mógł developer samowolnie dokonać? Czy powinien taką zmianę poprawkę nanieść do projektu i tym samym zmienić parametry cieplne, kubaturę itp. Co mogę z tym fantem zrobić?
  6. Dzień dobry, Minionego lata został zalany mój garaż. Stała w nim woda przez kilkanaście dni. Developer zapewniał, że nic się nie stało i że wyschnie. Niestety mija prawie rok i mokre plamy i biały puch na tynku na ścianie cały czas są. Jeszcze nie był sporządzany protokół odbioru i nie jestem jeszcze właścicielem domu. Developer jednak stwierdził, że usunie ten mokry tynk i zostawi otwarty garaż aby schło przez kilka dni. Po czym da klej, który daje się pod płytki bo powiedział, że ponownie jak da tynk to może problem wystąpić. Pytanie czy faktycznie tak to powinno wyglądać? Czy developer nie nabija mnie już kolejny raz w balona. Jak powinna wyglądać faza osuszania? Czy powinien osuszyć mur specjalnym urządzeniem, badać pomiar wilgotnościomierzem, dać jakąś izolację w mur? Zastanawiam się czy podłoga też nie wymaga jakiś elementów naprawczych, ale na oko nie widać po niej aby była wilgotna. Z góry dziękuję za pomoc.
  7. Dziękuję serdecznie. Może mi Pan lub inny użytkownik forum przy okazji wyjaśnić dlaczego po włączeniu w łazience wentylatora mechanicznego wieje mi do domu z kratki, która jest z innego kanału wentylacyjnego? Czy to wynika ze złej konstrukcji komina lub dziurawego wewnątrz?
  8. Dzień dobry, Zauważyłem, że mam podłączone dwie kratki do jednego kanału wentylacyjnego. Jest to świeżo wybudowany budynek. Pomieszczenia w jakich się znajdują kratki znajdują się na półpoziomach. Pomieszczenia te to kuchnia i łazienka. Przypadkowo, gdy włączyłem wentylator mechaniczny w łazience zaczęło dmuchać z drugiego otworu wentylacyjnego (kratka grawitacyjna) tj. kuchnia w żonę... Pytanie czy to jest zgodne z prawem budowlanym i czy w ogóle jest takie? Co z tym fantem ewentualnie można zrobić? Jeszcze dla developer nie podpisałem protokołu odbioru budowlanego więc chyba nie wszystko stracone? Szperając po sieci znalazłem, że może być taka sytuacja jeśli pomieszczenia są co drugą kondygnację. Z kolei w innym miejscu, że może być tylko jeden kanał to jednego pomieszczenia. Jak powinno być naprawdę? Jak dyktuje prawo budowlane? Te wypowiedzi nie miały żadnego odniesienia do prawa budowlanego lub normy, a wiadomo w sieci można wszystko napisać. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Piotr
  9. Generalnie koło kominka na projekcie są dwa otwory wentylacyjne, jeden z nich wydaje się, że na parterze jest otwarty. W umowie developerskiej nie ma ani słowa, że komin ma być usunięty. A czy jest to wentylacyjny to też nie ma ani słowa.
  10. Ze względu na limit 5 zdjęć do wiadomości wysyłam jeszcze brakujące zrzuty tj. parteru i 1 piętra:
  11. Poniżej zrzuty. Czerwono strzałką oznaczyłem brakujący komin, którego nie ma w projekcie budowlanym.
  12. Nie wiem czy można porównać stół z kominem. W końcu to jest element budowy. Co do schodów to też mieliśmy dziurę. Na własny koszt musieliśmy zrobić schody... Niestety daliśmy się zrobić w konia bo zapłaciliśmy za dom, który nie jest warty nawet połowy tego co zapłaciliśmy. Umowa też pisana pod developera. Szkoda, że notariusz nie powiedział nam aby zweryfikować tą umowę z kimś jeszcze (może dlatego, że to był jego notariusz). Przyznam, że zielony w tych sprawach jestem a i z żoną bardzo ufaliśmy człowiekowi. Później niestety wyszło mnóstwo jego kłamstw i nadal wychodzą różne kwiatki. Resumując to że usunął komin i na projekcie budowlanym nie jest uwzględniona ta zmiana to jest 100% zgodne z prawem?
  13. Kominek był wewnątrz. Poniżej rzut. To był cały komin. Na projekcie są jeszcze obok niego dwa otwory wentylacyjne (nie wiem czy faktycznie to są otwory went. czy to jest część do kominka). Umowę mam taką ubogą, że tam niewiele co ma zawartego.
  14. Dzień dobry, Czy developer miał prawo mnie poinformować o tym, że z projektu budowlanego jaki mam usunął kominek? A jeśli już go usunął to czy nie powinien zgłosić jako zmiana w projekcie? Pozdrawiam, Piotr
  15. Przy takim układzie mam jeden pokoju ponad łazienką i kuchnią. Niemniej nie widzę tego zapisu w normie, że musi być na wyższej kondygnacji. Czy norma którą podałem na pierwszej stronie wątku musi zostać zatwierdzona jeszcze przez rozporządzenie ministra, aby można było prawnie się nią posłużyć? Co do kwestii wentylatora to świetny pomysł, aby chodził cały czas. Tylko będę musiał go w takim razie rozdzielić ze światłem bo elektrycy zrobili mi na jeden włącznik. Będę odzywał się jeszcze do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa o prawną poradę czy mogę ubiegać się od inwestora zainstalowanie nawiewników i dobudowanie wentylacji w pokoju na górnej kondygnacji. Zdam później relację. Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie wątkiem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...