Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gibzwein

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    264
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gibzwein

  1. Wystarczy wykopać i posadowić głębiej, to nie jest zmiana istotna. Dół ławy fundamentowej ma być poniżej przemarzania. Nie ma to nic wspólnego z rzędną zera. Nadzór budowlany z reguły nie odwiedza takich kurników ale może się zdarzyć. Nie radzę liczyć na pobłażliwość. Wysokości kar w ustawie prawo budowlane.
  2. Takie tymczasowe pokrycie nie powinno ale ma prawo przeciekać, to tylko krycie wstępne.
  3. Jakie tynki, najpierw dach. Chłop (babka) nie ma blachy na dachu. Membrana, kontrłaty, łaty, blacha, wełna i suche tynki na poddaszu. To wszystko można robić w mrozy. Reszta jak się ociepli lub chodzi c.o.
  4. To w końcu tynki czy posadzki? Dobrze, czy źle zrobione? Potrzeba więcej informacji. Co wykonawca wykonał wg Twoich wskazówek. Tynk się rozwarstwia czy odstaje od (ścian, sufitów). Najlepiej zadzwoń pogadamy. Tel na priv.
  5. Witam forumowiczów, moim zdaniem wykonawca nie ma prawa żądać dodatkowego wynagrodzenia za wykonanie obróbek blacharskich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pokrycia skoro umowa była ryczałtowa i obejmowała pokrycie całego dachu (chyba że były to jakieś inne obróbki których wykonawca pomimo wszelkich starań nie mógł przewidzieć). Co do innych robót o których pisze inwestor tj. przewożenie pustaków 15-20 m jak też wnoszenie ich po piętrach powinno być dodatkowo rozliczone, są na to odpowiednie KNRy (chyba, że wykonawca zapoznał się z placem budowy i widział (wiedział), że materiał złożony jest w pewnej odległości od miejsca przeznaczenia).
  6. Za mało danych, tynk cw stary czy nowy, jaki jest jego stan, sypie się czy nie. Nie ma przeciwwskazań do położenia tynku gipsowego na cw, wszystko zależy od nośności tego drugiego. Czym impregnować? To zależy od tego powyżej.
  7. Oszczędnością byłoby niezadawanie tego pytania na forum.
  8. A czy nie da się ich oficjalnie zamienić na drewniane?
  9. 5x5x1 metrów, na głębokości 5 metrów pod powierzchnią na pewno wystarczy (chyba, że na wodzie) Czy oczekujecie konkretnej odpowiedzi przy względach ekonomicznych typu: 30x30 cm gr 25 cm zbrojone górą i dołem siatką z prętów fi 12 co 10 cm na głębokości 100 cm pod powierzchnią gruntu. Jeżeli tak to zapraszam do geologa a później konstruktora . Zbyt wiele niewiadomych
  10. To co myślisz wpisz do worda a później wklej na forum. Ściana nośna na pewno nie jest wiórowa lub paździerzowa. Co jest pod tą płytą? Jakiej grubości jest ta płyta? Najważniejsza w tym wypadku jest nośność podłoża. O klejeniu na piankę poliuretanową płyt GK jeszcze nie słyszałem. Podaj więcej danych.
  11. Metoda lekka sucha jest wytrzymalsza, ale nie koniecznie tańsza. Profile wełna i blacha.
  12. Elfir - najlepszy doradca vega1 homer76 proszę podajcie swoje doświadczenie zawodowe w budownictwie. Bunkier to wy chyba widzieliście ale w Klewkach, jedzcie do Gierłoża (kwatera Hitlera) to zobaczycie bunkier. 15 cm betonu na płytę fundamentową to konstrukcyjne minimum, płyta pod blok z podziemnym garażem to ok 60 cm betonu zbrojonego górą i dołem dwukierunkowo.
  13. Nie wieżę w to co czytam. Ludzie nie wypowiadajcie się w tematach o których nie macie zielonego pojęcia. Jaka wymiana gruntu? Jakie badania gruntu? Zastosować 6 czy 4 druty? Jakie druty, to są pręty zbrojeniowe!!! Przy wysokim poziomie wód gruntowych należy obniżyć jego zwierciadło na głębokość i czas umożliwiające wykonanie fundamentów a nie sypać żwir i go zagęszczać. Ja rozumiem, że to jest forum dla laików, ale nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
  14. Używam styropianu w dużych ilościach, każdy produkt ma swojego handlowca i klienta. Zawsze droższy produkt jest lepiej opakowany i posiada lepszą obsługę około sprzedażową. Jeżeli chcesz zmniejszyć grubość kosztem jakości to lepiej wybierz grubość kosztem jakości. Ważne są wymiary i krawędzie! Co prawda wszystko może wypełnić pianka, ale nie oto w technologii chodzi. Tak czy siak sprzedadzą Ci styropian jaki sobie zażyczysz z taką sama marżą. Nasz klient nasz Pan. Najwyżej wykonawca trochę ponarzeka, ale teraz to nie problem bo i tak nie ma roboty więc niech nie wybrzydza (co innego 3 lata temu, zabrałby rusztowanie i do widzenia)
  15. Potrzeba Ci min 4 kW mocy chłodniczej. Sam lepiej nie montuj, chyba że coś takiego: http://www.allegro.pl/item990132673_klimatyzator_split_do_samodzielnego_montazu_2_5kw.html tylko że wtedy potrzebujesz 2 sztuki.
  16. 1. Tak jak pisałeś, masz wentylację grawitacyjną (nie mechaniczną) i nie masz prawa zamontować wentylatora. 2. Jak udusisz sąsiada pójdziesz siedzieć (kominiarz pewnie się wymiga). Pogadaj z sąsiadem żeby poszedł palić na balkon.
  17. Posiadam klimatyzację w domu, biurze i samochodzie i nie wyobrażam sobie życia bez tego "luksusu", a jesienią i wiosna jak "fachowiec" instalator wyłączy ogrzewanie to się dogrzewam. Pozdrawiam
  18. Proszę o kontakt na priv, żeby nie robić krypto reklamy
  19. A czy nie nacisnąłeś na odcisk wykonawcy? Może nie zapłaciłeś za robotę, albo szukałeś dziury w całym. Może płytki były układane drugi lub trzeci raz, wtedy mogą strasznie śmierdzieć.
  20. no nie koniecznie. W miejscach podparcia (oprócz skrajnych) występują największe siły. Łączenie powinno wykonywać się w odległości ok 1/5-1/4 rozpiętości przęsła od podpory.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...