Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kacper hauser

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kacper hauser

  1. Witam , mam ten sam problem tzn mam podłużne pęknięcie na wylewce samodylatacja można powiedzieć. A czy parkiet kładłeś wzdłuż czy w poprzek pęknięć? Czy dzieje się coś w miejscach pęknięć z parkietem? Pozdrawiam
  2. Tak, farba była dokładnie wymieszana. Pierwszy raz miałem doczynienia z beckersem i od razu taka skucha. Szkoda gadać.
  3. Witam, Remont myślałem ,że zbliża się ku końcowi a tu powrót do macierzy... Ściany i sufit zdarte z poprzedniej farby zagruntowane unigruntem atlasa ,położone 2 warstwy franspolu, na to farba podkładowa beckers. Po wyschnięciu sufit pomalowany beckersem do wilgotnych miejsc , ściany tylko zwykły beckers i przy odrywaniu taśmy pod sufitem płaty farby z sufitu odchodzą... To były rady moich dobrych doradców po wałku ,że tak powiem. Na chwilę obecną zdarłem farbę z sufitu i pasek10 cm od sufitu w dół ściany, na ścianie farba ładnie trzyma. Nie wiem czy teraz zagruntować sufit, ściany położyć cienką warstwę gładzi, Proszę o poradę
  4. Witam, Wprowadziłem się do domku 1 rodz. gdzie CO istnieje od 10 lat. Są dwa kominy, pierwszy z dwoma kanałami służy do odprowadzania spalin kotła CO , drugi kanał tego komina odprowadza powietrze z kuchni gdzie podłączony jest pochłaniacz i tu jest ok. Natomiast drugi komin służył kilkanaście lat temu jeszcze do odprowadzania spalin z pieców kaflowych obecnie nieczynny. Są w nim 4 kanały gdzie 3 z nich zaślepione od góry i zaopatrzone kratkami z boku komina, jeden kanał środkowy otwarty. 2 lata temu na suficie w salonie i pokoju po długości przy ścianach zaczęły pojawiać się przezroczyste plamki. Ociepliłem strop na poddaszu wełną 20cm, pomogło. Teraz muszę coś zrobić z wentylacją pomieszczeń suchych, myślałem o wybiciu otworów w kanałach zaopatrzonych w boczne wyloty w pomieszczeniach zamontowaniu kratek i nawiewników w oknach. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie i efektywne. Proszę o poradę .Z góry dziękuję.
  5. Witam, jak w temacie, posiadam w kuchni od trzech lat podłogę z deski dębowej, olejowanej utwardzoną promieniami UV. W pozostałych pomieszczeniach podłoga była olejowana w tradycyjny sposób. Ponowne olejowanie, wykonałem po delikatnym szlifie, dokładnym odpyleniu i zmyciu środkiem zawierającym mydło z olejem.Zarówno środek jak i olej wybrałem marki Flugger. Czy taki przebieg renowacji mogę również zastosować w przypadku kuchni? Pozdrawiam.
  6. Czyli jednak strop, to samo radził mi znajomy monter. A jaką grubość wełny poleciłbyś na strop? Czy ma to być 8cm ( która później posłuży jako 1 w-wa na poddasze), czy też grubsza, np. piętnastka chciałem dac taką na druga warstwę ocieplenia poddasza w przyszłości.
  7. Witam serdecznie, Pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz załogę Muratora, Od dłuższego czasu zamierzam ocieplić poddasze, ale czytając różne porady, mam dylemat. Strych jak w temacie, nieogrzewany w średnim stopniu użytkowany ( graciarnia),w okresie2 lat mam zamiar założyć ogrzewanie. Pokrycie dachu- blacho dachówka, papa, pełne deskowanie, krokwie 10 - 12 cm szerokości. Moje pytanie odnośnie ocieplenia: jaką szerokość wełny zastosować jako 1 warstwę, oraz drugą? Z racji tego,że poddasze chcę w niedalekiej przyszłości doprowadzić do 100 procentowej używalności, wełnę kłaść między krokwie czy raczej ocieplić strop (żelbetowy)?.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...