Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mobi42

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Złoczew
  • Kod pocztowy
    98-270

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mobi42's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Perlit możesz kupić tutaj, Pewnie wyjdzie cię taniej. 150 bardzo pyli, dokup maskę. http://grochu.pl/ep180/13-perlit-ep180-1m-8-workow.html
  2. 74*C jest na górze, ale ponieważ powrót z grzejników i z bojlera cwu są na różnej wysokości, zład w buforze jest wymieszany i temperatura na dole jest niemal taka sama. Różnica to około 2*C mniej.I taką temperaturę pompa zasysa i pcha do pieca. Jedyne sensowne rozwiązanie to właśnie czujnik temperatury spalin (tak mi się wydaje). Ale jaka jest charakterystyka tych czujników ,nie mam pojecia. Muszę jeszcze to zgłębić.
  3. Problem jest taki że takie różnice temperatur, rzędu 10 oC mogą występować w procesie ładowania bufora a wtedy raczej nie chcemy żeby pompa przestała działać . Prawda? U mnie jest zawór Herz Teplomix i pompa na powrocie, są też zawory klapowe,ale puki pompa nie przestanie pracować nie mogę stwierdzić czy przepuszczają czy nie.
  4. Chyba nie rozumiem. A to dlatego że moje doświadczenie jest inne. Godzina 23:00 - W piecu resztkowy żar, temperatura 83 oC , w buforze 84 oC . Pompa załącza się przy 60oC na piecu a wyłącza jak jest ok. 59 oC, a więc ciągle chodzi. Godzina 7:30 - W buforze temp. 74 oC , na piecu 72 oC. W palenisku nie ma nawet ognika, a pompa ciągle chodzi i zasila piec ciepłą wodą z bufora. Pytanie, jak w takim przypadku uzyskać różnicę temperatur, o której piszesz, żeby rozłączyło pompę kiedy trzeba???
  5. Naczynie wzbiorcze to 2 x 40 litrów zespawane ze sobą. Rurka pokazująca poziom wody w naczyniu, to rurka z plexi osadzona w złączce PEX. Odnośnie podłączenia kotła z naczyniem, jest to rura wznośna, a ta tzw. bezpieczeństwa, to w razie jakby jakimś cudem jednak doszło do zagotowania wody w piecu (choć teraz to naprawdę trudne) żeby para nie wypchnęła wody z naczynia. Zawór bezpieczeństwa na buforze może nie jest potrzebny,ale ja zdecydowałem się założyć jakby coś kiedyś się przytkało. Świetnie się sprawdza do szybkiego usuwania powietrza, przy dopuszczaniu wody do zbiornika. Na wyjściu na grzejniki (nie mam podłogówki,niestety) mam zawór 3D, będzie sterowany siłownikiem. W tym tygodniu będę ocieplał rurki i bufor obudowany G-K ,zasypywał perlitem.
  6. Ja mam tak i działa świetnie.Pompa na powrocie, żeby nie było. A naczynie zimne.
  7. A jak zawór klapowy, trzyma???
  8. Znalazłem te rurki na Allegro. One się nazywają ,,stopki pod termometr,,. Swoją drogą ,jak to jest ze termometr tarczowy bimetalowy ze stopką,kosztuje 9,70zł. a sama stopka 17zł.???
  9. Zmyślnie. Dzięki.
  10. PliP mógłbyś powiedzieć jak podłączyłeś czujniki termometru do bufora?
  11. Dzięki za rady. Znowu się nauczyłem czegoś nowego. Z tym zaworem,to świetny pomysł i tańszy. Poprawiłem projekt. Czy teraz mogę się brać do pracy, czy jeszcze coś powinienem poprawić?
  12. Gotować się nie powinno, po to będzie bufor. Od 12 lat mam tak zamontowaną pompę i nie raz zawrzało. To jest pompa Grundfos a nie jakaś za 100zł. Mnie interesuje czy mój projekt zadziała czy trzeba coś zmienić okiem fachowca.
  13. Witam. Czytam ten wątek i zazdroszczę wszystkim którzy mają już bufor ciepła. Postanowiłem wreszcie zrealizować podobny projekt w swojej kotłowni. Mój dom to stary parterowy budynek,ale wyremontowany z nowym dachem, oknami i ocieploną elewacją styropianem 10cm. W sumie około 90m.kw. Kotłownie mam w budynku osobnym, połączoną z domem kanałem ok.2 m. Instalacja c.o. jest z miedzi a grzejniki panelowe typu Purmo. W kotłowni jest piec na węgiel,koks i drewno, bardzo przewymiarowany. Przywiozłem go z Niemiec,a służył do ogrzania niewielkiej kamienicy,ale był za darmo. Nie muszę więc nikomu tłumaczyć, że kiedy palę to jest za gorąco, a kiedy piec wygaśnie to robi się zimno. Kiedy więc natrafiłem na wątek o buforze ciepła, wszystko do mnie krzyczało że to jest to co rozwiąże moje kłopoty z ogrzewaniem. Decyzja więc zapadła. Kupiłem już piec, nowy Galmet GT 17kW S+W. (okazja). Zbiornik 1000 litrów będzie w tym tygodniu. Zrobiłem projekt ale nie jestem pewny czy to zadziała. Dlatego proszę was o ocenę czy będzie to funkcjonowało. Wiem że to nie jest projekt najbardziej ekonomiczny, ale mam już kotłownię i nie chcę wszystkiego przerabiać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...