Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wagi77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wagi77

  1. Cześć, jak w temacie. Na działce operator najechał na studnię wodomierzową i zarwał jej fragment. Miejsce nie uczęszczane, ale ze względów bezpieczeństwa chciałbym studnię posklejać czymś porządnym a potem założyć nadstawkę podwyższającą poziom dekla o kilkanaście cm. Czym to skleić ? Proszę o poradę. Studnia wygląda mniej więcej tak : https://static1.realbud.com/2382-large_default/studnia-wodomierzowa-pehd-dn-1000-h-20-m.jpg
  2. Żeby się upewnić że upaliłeś bufor na wejściu od Air++ w centrali czy może sterownik, możesz sprawdzić czy sterownik zadziała z drugim wejściem w centrali: AirB. Tylko nie wtykaj w AirS! Można podpiąć się pod złącze AirB, ale jeśli masz moduł CF, będzie ono nieaktywne, trzeba wewnątrz odłączyć moduł CF. Chyba też można podłączyć siępod złącze CF bezpośrednio, ale już nie pamiętam. Jak zadziała będziesz miał pewność, że sterownik jest ok. Tylko użyj kabla dostarczonego razem ze sterownikiem, żebyś drugiego portu na płycie sobie nie spalił.
  3. Naprawa drivera 180 zł. Przechodziłem przez to. Ale może masz za długi kabel?
  4. Jak wy kalibrujecie swoje centrale ? Czy macie ten zewnętrzny kalibrator CF ? Moja centrala też ma niską sprawność i zabieram się do kalibracji (podejrzewam zbyt duże opory na wyrzutni). Mam wbudowany moduł CF, ale piszą, że do kalibracji podłącza się do niego jeszcze zewnętrzny kalibrator CF by skalibrować centralę. Czy ten kalibrator jest potrzebny czy da się bez niego ?
  5. Cześć, mam pytanie do praktyków. Jestem przed uruchomieniem instalacji alarmowej. Kable położone, teraz tylko samo podłączenie. System całkiem spory bo ok 80 linii (wejścia + wyjścia) więc do centralki (satel) będzie potrzeba sporo dodatkowych modułów I/O. Macie jakieś sposoby na zgrabne upakowanie takiej liczby modułów I/O w sensownej obudowie ?
  6. Pisałem też tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208840-Podk%C5%82ad-pod-panele-a-ogrzewanie-pod%C5%82ogowe&p=7435785&viewfull=1#post7435785 z pytaniem, dlaczego nie stosuje się tak powszechnie korka ? Przecież na ogrzewanie podłogowe jest to jeden z najlepszych materiałów jeśli chodzi o stosunek wartości współczynnika przewodzenie ciepła do ceny za m2.
  7. Cześć, trochę odświeżę temat. Po przeczytaniu wątku mam takie wnioski. Mogę kupić dość tani podkład XPS 2mm, który ma opór R=0,062 m2K/W za ok 3zł/m2, albo Arbiton Optima MAX 2mm, który ma lepszy opór R<=0,04 m2K/W za 8 zł/m2, albo mogę kupić korek 2mm, który ma R=0,04 m2K/W za ok 5,2 zł/m2 W czym jest problem z tym korkiem ? Na prawdę taki nietrwały pod panelami będzie ? Parametry ma przecież jedne z lepszych, porównywalny z pianką Arbiton Optima MAX. Podkłady z otworami do mnie nie przemawiają. Przecież szczelina powietrzna to też izolator. Dla szczeliny powietrza 2mm mamy R=0,08 czyli więcej niż XPS (logiczne). Jest jeszcze promieniowanie podłogi na panel w takiej szczelinie, które trochę ratuje sytuację, ale chyba nie o to w tym chodzi.
  8. Piszesz, że to rozwiązanie jest dopuszczalne, ale czy pod względem sprawności dużo gorsze niż rozwiązanie z kominem/wkładem systemowym? Jakich strat się spodziewać z odprowadzania tej części skroplin z komina do kanalizacji zamiast do kotła?
  9. Rozmawiałem z przedstawicielem handlowym producenta kotła. Twierdzi, że średnica komina (części spalinowej) jest za duża do wytrącania skroplin. Musi być mała średnica (60 mm) by wymuszony ruch spalin spowodował wytrącenie skroplin. Mam odskraplacz tuż pod trójnikiem do podłączenia kotła, ale nie wiem w jaki sposób te skropliny wprowadzić do kotła, by potem wychłodzone odprowadzić z kotła do kanalizacji. Jak to się robi w tego typu kominach ? Czy może rezygnuje się z tych dodatkowych kilku procentów sprawności ?
  10. Dzień dobry wszystkim na forum. Nie umiem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Na etapie budowy szarpnąłem się na komin z ceramiki izostatyczniej JAWAR K jako przeznaczony właśnie dla pieców gazowych kondensacyjnych. Wszystko mi wybudowali i przyszedł czas zakupu kotła. I tu moje zaskoczenie. Producent kotał - Vaillant twierdzi, ze muszę kupić ich system kominowy stalowy i wsadzic go do istniejącego komina JAWAR K. Problemem ponoć jest odprowadzanie skroplin. Szukałem sposobu podłączenia rur Vaillanta do komina, ale nie ma tego nigdzie albo nie umiem szukać. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał/ma podobną konfigurację ? Jak to rozwiązaliście ? Pozdrawiam
  11. Cześć, Mam pytanie dotyczące połączenia kotła vaillant i systemu kominowego Jawar K. Mam dokładnie taki sam komin i jestem na etapie zakupu kotła właśnie też vaillant. Powiedz proszę w jaki sposób podłączyć kocioł do komina. Piszesz o zestawie do szachtu. Co to jest i gdzie to się kupuje ? Czytałem o tym, że vaillant grozi utratą gwarancji przy stosowaniu innych kominów niż ich własne. Wiesz coś o tym ? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...