Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tulisko

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    373
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Tulisko w dniu 23 Września 2021

Użytkownicy przyznają Tulisko punkty reputacji!

O Tulisko

  • Urodziny 14.08.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    32-440
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tulisko's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

37

Reputacja

  1. Rok 2022 - CO + CWU + okazjonalne chłodzenie podłogą - 2454 kWh - odczyt z podlicznika.
  2. Październik CO + CWU - 92kWh.
  3. U mnie styczeń CO+CWU 440kWh. Temperatura w domu 24st. - 4 osoby.
  4. U mnie grudzień chłodny i wilgotny temperatury calodobowe w okolicach -10 to nie byla rzadkość. Najniższą zauważyłem -16. Dodatkowo udało się oddać do użytku w domu drugą łazienkę z wanną, dlatego zużycie CWU wzrosło:) CO + CWU z podlicznika to 475 kWh. Temperatura w domu 23,5 - 24st.
  5. Tulisko

    Panasonic Aquarea

    No jak to jak? Ustaw grzanie na prostej (może być 31-32st.) np od 7 do 13.. Potem OFF.. I obserwuj, jak sie zmienia temperatura w domu.. Ja będziesz czuł że tracisz komfort to znowu grzanie ON na kilka godzin. Krzywą to się zajmiesz jak będziesz wiedział jak się zachowuje budynek.. Powodzenia;)
  6. Tulisko

    Panasonic Aquarea

    Podnieś zasilanie i grzej harmonogramem. Teraz to pompa wali Ci wszystkie defrosty na grzałce.. Poskręcaj rotametry na piętrze bo sie ugotujesz przy 25stopniach.
  7. U mnie listopad 252kWh CO i CWU z podlicznika. Grzanie w G13. W domu temp. 23,5*C.
  8. Pozwolenie na budowę: 40 "Wbicie łopaty": 41 Przeprowadzka: 44 Środki własne
  9. Tulisko

    Panasonic Aquarea

    Gdzieś mi dzwoni że chyba nie;/ Może tak jest w monoblokach ale czy w splitach to nie jestem pewien? 5-tka napewno sie niżej moduluje ma też mniejszy agregat.. Jeśli chodzi o 9 tkę i 7-mkę split HP to faktycznie one są identyczne tylko w tej mniejszej zablokowano programowo wyższe obroty. To samo zrobili właśnie z małym typoszeregiem 3kw 5kW. 3-ka to skręcona programowo 5-tka;) Jak to jest nieprawda to prostujcie;)
  10. Sprawdzony jest jak najbardziej, wiem bo sam mam i używam, chodzi o to aby właściciel urządzenia miał świadomość pewnych sytuacji które mogą wystąpić podczas użytkowania nawet jakby one miały się zdarzyć jeden raz na 10 lat.
  11. Czyli patrz ostatnie zdanie w moim przedostatnim poście
  12. Może tak być skoro to taki"dziarski" instalator podaje;) Nie mniej jednak co z grzaniem jego domu gdy pompa przy -23 zgaśnie i zostanie tylko 3kW grzałki? Z tego co kojarzę bywały takie przypadki ubiegłej zimy, forumowicze opisywali:/
  13. Weź pod uwagę fakt twojego zapotrzebowania na ciepło. Piszesz że masz OZC 8,6kW dla swojej strefy klimatycznej. Z tego co wiem to Panas 9kW 3 fazowy HP ma dwa wentylatory i w niskich temperaturach pewnie będzie się rzadziej szronił od 1-wentylatorowego Atlantica. Ale.. on daje przy -15st. 7,5kW mocy ze sprężarki, czyli można założyć że twój punkt biwalencji wypadnie w okolicach właśnie -15. No ale co sie stanie gdy przyjdzie mróz -24? Sprężarka Ci się wyłączy a grzałki zostanie tylko 3kW. Atlantic pracuje do -25 i ma 6KW grzałek ale jest nieco słabszy poniżej -10 st. Na twoim miejscu celowałbym w nieco inne modele pomp no chyba że mieszkasz w I lub w II strefie klimatycznej i mróz -10 czy -15 zdarza się okazjonalnie to wtedy obydwie pompy powinny pracować w trybie monoenergetycznym bez żadnych wspomagaczy ale to już jest takie moje gdybanie;)
  14. Może przepływ na anemostacie zbyt niski a może instalacja źle zaprojektowana a ktoś wyłącza np. rekuperator na noc bo za głośno i później taki efekt? Sprawdził bym jeszcze okno w łazience może coś ze szczelnością jest nie teges?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...