Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawellask

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O pawellask

  • Urodziny 03.02.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    00-950
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pawellask's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Trzeba stosować folie selektywne, wielowarstowe, bardzo jasne, które blokują IR a wpuszczają widzialne. Wtedy nie ma absorbcji ciepła (jest mała) i nic nie pęka, a najlepiej zewnętrzne. I nie ma szyb, które sobie nie poradzą...
  2. Poleci współczynnik tylko wtedy, gdy szyby nie są zbyt nowczesne, wtedy 30% (mówimy o wsp. U, czyli zatrzymanie ciepła zimą w mieszkaniu) obniżki jest możliwe. Ale przy U=1.1 już nie ma możliwości. Co innego redukcja nagrzewania w lecie - folia zawsze poprawi wsp. G i to mocno.
  3. Dobrzy monterzy folii wyciągną zestaw szybowy w cenie albo za parę złotych. Wymiana zestawu szybowego na nowy to dużo większy koszt. Wiem, bo akurat rozważałem wymianę (parę lat temu firma od okien włożyła zestaw odwrotnie i szyba mi się poci). Żeby uzyskać skuteczność szyb jak dla folii, wydatek jest kosmiczny. Folia wychodzi taniej.
  4. Nie sądzę, że był to Oknoplast, ale nie wiem jaki to producent, gdyż na ramce okiennej nic nie ma, żadnego nadruku. A jaka jest Pańska opinia odnośnie właściwości termoiolacyjnych tego (przyjmijmy) zwykłego popularnego zestawu szybowego? Jest sens odwracać zestaw, czy raczej już nie ma sensu?
  5. Kilka lat temu firma wstawiająca okna zamontowała mi jedno z okien odwrotnie, to znaczy szyba niskoemisyjna jest od zewnętrznej strony. Wynikiem tego szyba się "poci" . Trwało to kilka lat zanim doszedłem przyczyny (sprawdziełem miernikiem weryfikującym istnienie powłoki). Pytanie, czy po kilku latach jest sens wyciągać zestaw szybowy z ramek i odwracać, czy po takim czasie wartwa termoizolacyjna została zdegradowana? DOdam, że nie są to okna specjalnie zawansowane technologicznie, były montowane przez spółdzielnię w momencie budowy bloku około 8 lat temu.
  6. Co prawda stary wątek. ale widzę odpowiedzi, które mogą wprowadzać w błąd. O ile zgadzam się z podejściem z umiarem, to jednak do domu jest to super zabezpieczenie. Zresztą nie tylko do domu. Po pierwsze miałem okazję testować szybę oklejoną folią antywłamaniową. Uderzałem łomem kilkanaście razy i ledwo pękła. Po pęknięciu trzeba było znów uderzać wielokrotnie, aby w ogóle zrobić dziurkę. Życzę powodzenia z wkładaniem śrubokręta i "pruciu":no:, a już żyletka wywołała uśmiech na mojej twarzy:p. Przecież folie antywłamaniowe montuje się od wnętrza. Jak intruz ma ją pociąć żyletką??? Poza tym folie antywłamaniowe są testowane przez Instytut Techniki Budowlanej. Nawet montaż folii na samą szybę już dobrze zabezpiecza (oczywiście lepiej wpuścić pod ramkę). Jeszcze nie widziałem, aby uderzona szyba pękła wzdłuż krawędzi folii. To niewykonalne!!! I nie piszcie, że to lipa. Mój znajomy uniknął włamania, bo miał folię, która opóźniła wejście, tym samym odstraszyła włamywacza. I o to chodzi. A tak w ogóle to jest to zabezpieczenie niewidoczne (intruz nie jest przygotowany na to) i zamontowane przez profesjonalistę nie posiada wspomnianych pęcherzy. Sam też bym się nie podjął montażu, bo jest gruba jak blacha. POLECAM ZDECYDOWANIE
×
×
  • Dodaj nową pozycję...