Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alvin98

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O alvin98

  • Urodziny 01.01.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraśnik
  • Kod pocztowy
    23-310
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

alvin98's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Czy może się ktoś podzielić opinia na temat tynku Knauf Conni s.
  2. Witam Dziękuję za odpowiedź. Panie Andrzeju jeszcze jedno pytanie, czy dobrze myślę odnośnie kolejności warstw w pokryciu dachowym ze szczeliną wentylacyjną pod deskowaniem patrzac od spodu pokrycia: krokiew, folia wiatroszczelna lub membrana dachowa, kontrlata 2,5 cm, desowanie, papa, kontrlata 2,5 cm, łata, dachówka. Ocieplenie ściany dociągnięte do foli wiatroszczelnej, deskowanie na kalenicy otwarte na 5 cm na stronę. Czy tak ma to być wykonane żeby było ok.
  3. Witam Panie Andrzeju czy mógł by Pan doradzić mi jaka papę zastosować na pełne deskowanie które będzie odrazy przykryte dachówką. Czy mógł by Pan polecić jakieś konkretne papy lub producenta. Czy papa W400 będzie dobra czy lepiej wybrać papę SBS np. Icopal V/PET lub coś jeszcze innego. Czy musi być to papa wierzchniego krycia czy papa podkładowa tez będzie w takim przypadku dobra. Czy lepiej zamiast papy na tekturze wybrać papę na welonie szklanym lub włóknach poliestrowych. W tym temacie jestem laikiem, liczę na Pana pomoc jako osoby z dużym doświadczeniem. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
  4. Witam Oto przykład na to że niedomalowania widać i nie jest to popelina tylko realia. Zdjęcie robione telefonem, z odległości od budynku około 8 m. Na wprost nie widać ok, ale patrząc pod kontem z ziemi to nie da się tego nie zauważyć.
  5. Nawiązując do ilości dachówki na m2 to u mnie też wyszło około 9,6 szt/m2, jednakże na zamkach pozostało około 1,5 cm tolerancji. A co do niedomalowanych rantów kolega westen nie sieje popeliny, sam widziałem na swoim dachu patrząc na wprost na dach nie widać tego ale patrząc na stronę dachówki gdzie jest rant to już ceglasty kolor jest widoczny z ziemi. Po rozmowie z moimi dekarzami wynikało by że z czasem ma to ściemnieć, czy tak będzie zobaczymy. Ale mimo to jako inwestor chce mieć produkt zgodny z tym co przedstawia sprzedawca i tym co znajduje się na stronie producenta, dlatego nauczony już doświadczeniem radzę przyszłym inwestorom przed zakupem obejrzeć gotowy dach z tego co sami planują na swój położyć.
  6. Witam Chciał bym się podzielić swoimi spostrzeżeniami odnośnie dachówki Creaton Titania, która od tygodnia leży ma moim dachu. Sam jakiś czas temu szukałem dachówki i czytałem wiele postów więc może mój będzie dla kogoś przydatny. Titania biorąc pod uwagę jej równość i powtarzalność jest ok, składa się równo i ładnie. Ja posiadam Titanie w kolorze czarny mat angobowaną, na dachu jak dla mnie prezentuje się bardzo ładnie, kolor jest jednakowy nie zauważyłem żadnych odbarwień, jednakże producent mógł by dołożyć trochę angoby i nie oszczędzać na jej malowaniu (u mnie również na brzegach widać ceglasty kolor). Twardość dachówki nie jest duża, w przypadku wiercenia otworów w docinanych dachówkach było to bardzo łatwe. Titania posiada wysoki profil przez co prezentuje się dość masywnie na dachu, takie odniosłem własne wrażenie. Największym niewypałem jeżeli chodzi o Titanie są elementy wykończeniowe chodzi mi tu konkretnie o trójniki nakładane na gąsiory w miejscach gdzie się łączą, u mnie trójniki wyglądają nieładnie, są duże przez co wyglądają nieforemnie na dachu, producent nie postarał się o ich dopasowanie do gąsiorów, jedna strona jest za wąska nie wchodzi na gąsior druga jest szeroka i widać duże szczelimy, mimo prób doszlifowania odstają to z jednej strony do z drugiej. Gąsiory są spore a ich dopasowanie moim zdaniem też warto było by poprawić przez producenta. Ilość dachówek uszkodzonych w palecie u mnie wynosiła średnio 3 lub 4 na paletę, myślę że jest to wina transportu, u mnie nie było to problemem gdyż wszystkie ułamane dachówki poszły do cięcia i zostały wykorzystane. Wszystkie opisane rzeczy spostrzegłem podczas układania dachówek w którym brałem udział jako pomocnik w ekipie znajomego wykonującego pokrycia dachowe. Jak Titania sprawdzi się będę widział za kilka lat, pozostaje mieć nadzieję że nie będzie się z nią dziać nic złego typu łuszczenie, odbarwianie itp. Pozdrawiam
  7. alvin98

    Sas uwt

    Drodzy forumowicze proszę o odpowiedz i radę gdyż jestem zielony w takich tematach, wasza opinia będzie bardzo przydatna dla mnie.
  8. alvin98

    Sas uwt

    Zapoznałem się z przesłanymi linkami, moc kotła jaka będzie potrzebna według obliczeń to 13 kw, szczegółowe obliczenia w linku http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1r6u. Jak widzę kocioł MPM DS jest rozwiązaniem wartym dużej uwagi gdyż dostęp do drzewa mam dość duży. Najmniejszą moc kotła jaką oferuje producent to 14-17 kw więc myślę że przy paleniu w nim drzewem taka wielkość do mojego domu była by odpowiednia. Rozumiem że instalując ten piec potrzebny będzie bufor ciepła. Jakiej wielkości powinien być ten bufor i czy do tego kotła wraz z buforem można razem podłączyć podłogówkę, grzejniki i ogrzewać na ciepłą wodę. Co jest wymagane do wykonania takiej instalacji, jaka automatyka mogła by być zainstalowana w nim i czy może jest jakiś schemat pokazujący ją. Czy w tym kotle możliwe było by palenie przy wykorzystaniu miarkownika ciągu chcąc mieć w układzie wyżej wymienione elementy.
  9. alvin98

    Sas uwt

    Witam wszystkich forumowiczów Chciał bym zapytać o opinię na temat pieca SAS UWT 17 kw, oraz o to jak sprawdza się w praktyce u osób który taki posiadają. Poszukuje pieca w którym będę palił węglem oraz drewnem. Podczas przeglądania internetu znalazłem właśnie ten model który spodobał mi się. Będzie to mój pierwszy piec więc moja wiedza przy wyborze nie jest duża, dlatego chciał bym poprosić o poradę lub ewentualnie doradzenie w wyborze. Piec będzie zamontowany w nowym domu (dom parterowy z nieużytkowym poddaszem) o powierzchni 175 m2 zbudowanego z porothermu 25 który będzie ocieplony 15 cm styropianu. Ogrzewanie jakie zamierzam zastosować to podłogówka około 50 % powierzchni domu oraz grzejniki w reszcie. Wszystkich forumowiczów obeznanych w temacie pieców chciał bym poprosić o pomoc za którą z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...