Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

daniel.w

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    515
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez daniel.w

  1. Przygotowuję sie do sadzenia rożnych pnączy jak: wiciokrzew, milin, winobluszcz i bluszcz -b proszę o podpowiedź na co zwracać uwagę. Jak na starcie, wystarczy tyczka i gumki trzymające? Jakie dystanse? Serdecznie pozdrawiam.
  2. Proszę o pomoc -front domu jest w płytkach z klinkieru ("cegiełka") z fugą 1 cm. Został mi do skończenia schodek przed drzwiami ok. 6m2 i mam gres z tej samej kolekcji 30x30cm i kilka pytań: 1. czy fuga analogiczna 1cm dla płytek 30x30cm będzie OK czy są jakieś przeciwwskazania? Wydaje się, że lepiej jednolicie... 2. na beton na wszelki wypadek zatopiłem siatkę w kleju, czy na pewno dawać na to jeszcze uszczelniacz 2-składnikowy? Jest taka potrzeba? Podest właściwie pod dachem ale oczywiście na zewnątrz 3. i co z gruntowaniem? Czy pod ew. uszczelniacz dawać grunt i na ten ew. uszczelniacz również gruntować przed klejeniem gresu? 4. Podstopnica H ok. 15cm będzie pod kapinosem schodka i "zanurzona" w piasku rowka od kostki - mam obawy czy nie będzie podsiąkać od dołu i czy z tego powodu w zimie nie odpadnie. Ew. jak to dobrze zrobić? Położyć ją na gumę w płynie i od dołu uszczelnić silikonem? No ale od dołu dostęp b. ograniczony.
  3. Instalacja na dachu bazowa: inverter 5kW, panele 5.16 kWp rozbudowałem bez zmiany falownika do 6.66 kWp -czy to już dotyczy w moim przypadku? Przekroczułem o 0.16 w KWp
  4. Ten nalot to może i jest na wierzchu, ale kora odpada i jest jakby zniszczona przez szkodniki, ale nie znam się. A może to tylko mszyca sosnowa? Wczoraj wieczorem pilnie spryskałem mospilanem,
  5. Elfir poratuj proszę. Uwaga drastyczne zdjęcie, coś zaatakowało nam jodły - jak niszczy korę i gałęzie usychają - co to i jaki oprysk?
  6. Dzień dobry, wczoraj zrobiłem rozruch po zimie mojej instalacji na Hunterze i mam nast. pytania do profesjonalisty /ów: : 1. Nie odwadniałem instalacji na zimę mam -3% spadku i zrzuciłem wodę z najniższego punktu -ew. gdybym chciał jeszcze niżej zrobić takie odwodnienie, to czy są jakieś profesjonalne kurki do tego czy zwykłe? 2. Niektóre korpusy nie trzymają pionu -jest na to jakiś sposób/oby? 3. Niektóre turbinki zraszaczy słabo się kręcą -czy wymaga to jakiegoś "smarowania" i konserwacji po zimie? 4. Czy linia kroplująca RB 33cm o długości 100mb może być wydłużona >100? Wydaje mi się że dałaby radę. A może trzeba zasilać w środku? I czy wtedy można dać 2 x 100mb =200mb dla 1 linii? : 5. Muszę przenieść jeden zraszacz o 2 mb -jaką złączką "bezoporową" przedłużyć ten elastyczny wężyk co idzie do korpusu? Bo mam w posiadaniu krótsze odcinki wężyków... 6. Czym profesjonalnie zakleić (zawulkanizować) niektóre otworki linii kroplującej, żeby skasować kroplowanie tam, gdzie niepotrzebne i w ten sposób też wydłużyć linię? Klej, taśma specjalna? Nie chcę co chwilę stosować przejściówki z węży, bo to pewnie też dodatkowe opory złączek i koszty większe wyjdą -akurat w moim przypadku "zaklejanie" byłoby prostsze i tańsze. Pozdrawiam 7. czy przy wyłączeniu nachylonej linii ok. 3% jest niebezpieczeństwo zasysania w górnej części nieczystości do środka? Woda schodzi w dół i wydaje mi się, że może tak być, więc ew. jak temu zaradzić?
  7. Hmmm, to był gaźnik przytkany + puścił klin na kole cewki zapłonowej i przesuniecie kątowe to główny problem
  8. OK, dzięki. A ew. przytarcie to już koniec czy idzie uratować?
  9. W weekend kosiłem kosą spalinową -po ok. pół godziny pracy, kosą zgasła i już nie odpaliła. Pracowałem na mieszance pozostawionej z jesieni, bo zapaliła i pracowała prawidłowo. Wiem, że tak być nie powinno, ale.... tak było. Czy znacie takie przypadki z realu? Co ew. sprawdzić? Zależy mi na radzie bo to nie moja kosa i dzisiaj muszę się nią zająć. Proszę o wskazówki?
  10. Konsultant Viessmann - pogubiłem się, może mi Pan jednoznacznie wyjaśnić kto gwarantuje pracę mojego kotła Vitodens 200W firmy Viessmann?
  11. To mam, ale tam nie ma tego o co pytałem - wymiaru/głębokości rurki cyrkulacji - czy to prawda, że sięga ok. 1/3 wysokości zasobnika?
  12. Panie Konsultant Viessmann, Panowie czy to dobry szkic Vitocell 100-W CUGA 120L? Chodzi mi szczególnie o króćce dolotowe/wlotowe wody zimnej/ciepłej/cyrkulacji. B. proszę o link/info. 1- dolot wody zimnej (sięga do dna) 2- króciec poboru wody ciepłej? (od samej góry) 3- rura powrotu cyrkulacji? (1/3 wysokości zasobnika) Niestety nie mogę nijak dodać załącznika -spróbuję później -proszę o potwierdzenie położenia z nawiasów.
  13. Panowie, proszę naprowadźcie na wątek sterowania cyrkulacją cwu za pomocą czujników ruchu. Z góry dziękuję.
  14. Panie Konsultancie, wiatr już tak nie wieje, ale mocno "zawiało" na wschodzie - może Viessmann Niemcy i Polska pomogą konkretnie i przykładnie uchodźcom, kobietom i dzieciakom, którzy tysiącami uciekają do Polski?
  15. Dołączyłem ponownie po latach i widzę, że nic się nie zmieniło, a co niektórzy wielcy "fafofcy" pousuwali swoje wypowiedzi. Konsultant Viessmann -b. proszę mówić jak powinno być to zrobione, a nie, że jest źle. Potrzebne są konkrety oraz zaktualizowane instrukcje użytkowania/serwisowania o te zapisy, które wprowadzają użytkowników i instalatorów w błąd, bo jeśli kocioł zmienia charakterystykę z jakiegoś powodu to powinien to "powiedzieć" na liście zdarzeń, itp. Pytałem już gdzie znajdę kompletną logikę automatyki pracy kotła -gdzie? Tajemnicza skrzynka Viessmanna? Macie coś do ukrycia? Dzwoniąc do Viessmanna słyszę odpowiedź, że na pewno kocioł zmienił tryb pracy z powodu wiatru i że na pewno komin nie jest zgodny ze sztuką budowlaną, itp. Żadnych podpowiedzi, żadnej pomocy, a Producent podaje mi w odpowiedzi dopuszczalną prędkość wiatru .-gdzie to jest w instrukcji?
  16. Dzięki za dyskusję, która nabrała charakteru ogólnego o PV - w piątek czytałem, że w Polsce byłoby już 20 GW PV, ale odmówiono 60% ze względu na brak warunków technicznych -czyli w tych 60% musiało być jeszcze gorzej niż u nas. Reasumując moje pytanie, niskie napięcie 195-200V krzywdy nam nie zrobi, czy tak?
  17. Konsultant Viessmann - wieje więc oprócz tego, że czytam ten watek to i zaglądam do różnych instrukcji. I co? Okazuje się, że instrukcja użytkownika i nawet serwisowa zawiera wiele istotnych braków, a niektóre tłumaczenia nazewnictwa nijak nie pasują. Załóżmy że użytkownik jest "głupi", no ale serwisant chyba nie? Teraz już też wiem dlaczego instalator nie ogarniał, bo walczył z Viessmann'em i z Wiatrem też. Trzeba koniecznie poprawić soft, a jeśli kocioł zmienia ch-ki z powodu wiatru, itp., to powinno to być na liście informacji/ostrzeżeń.
  18. Konsultant Viessmann - OK poszukam sam w necie takich rozwiązań. Pytanie inne - czy firma Viessmann może rozwiać wątpliwości i podać ze swoich badań poziom strat rozruchowych i zwiększenie zużycia gazu gdy zamiast kilku rozruchów na dobę będzie ich np. 200? Oraz jak to wpływa na żywotność elementów kotła taki 100-ktotny wzrost strzelania palnikiem? I może Pan mnie przekona do tych 200 taktowań -co ja zyskuję?
  19. Konsultant Viessmann czy dobrze rozumiem, że całkowicie tego zabraniacie nam użytkownikom (nawet po gwar), a serwisom wolno? Z przyjemnością pochwaliłbym Pana, gdyby Pan odpowiedział nieco inaczej, że jest aplikacja taka i taka, sterownik oraz przewód optyczny, itd...
  20. Chyba mnie nie zrozumieliście, bo nie pisałem dużo. Ludziska interweniowali bo za dnia przy PV napięcie przekraczało 253V i Dystrybutor zrobił nam dobrze za dnia (mieścimy się do 253V), ale w nocy spada nawet do 200V i zaczynam się zastanawiać czym to skutkuje? -nie zamierzamy walczyć z za niskim napieciem bo PV będzie się wyłączać! Mają sterowanie odczepami i nie ma tam "dróżnika", który by to robił często i zależnie od sytuacji nasłonecznienia -tak to komentuje Dystrybutor. Aczkolwiek pewnie, że chcielibyśmy żeby niezależnie od pory dnia i roku napięcie wynosiło 230V i tylko nieznacznie i nieczęsto wychylało się w ramach dop. widełek -to na razie pobożne życzenie.
  21. Kolego redox7 a odpowiedz jeszcze na pierwsze pytanie...
  22. Doszły w okolicy duże instalacje PV i przedział napięcia wynosi ok. 200-250V (noc/dzień) -są niewielkie różnice na fazach. Jakie najniższe napięcie jest dla urządzeń niebezpieczne i o które chodzi, chyba silniki? Czy ww. przedział jest jeszcze bezpieczny? Kiedy ew. interweniować?
  23. Konsultant Viessmann proszę powiedzieć, czy odpowiednie wytłumienie powietrza naprawdę wystarcza? Bo mi wydaje się, że zrobiłem na powietrzu wszystko co mogłem (nawet chwilowo niezgodnie z przepisami), a przy większym wietrze ciągle występuje problem -czy czasami wsteczna zmiana ciśnienia spalin nie wpływa na płomień i przez komorę spalania na powietrze dochodzące? Dochodzę do wniosku że spaliny też mogą być przyczyną.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...