Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hecktor2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Hecktor2's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. agb chyba jako jedyny się doczytałeś o jaki dom chodzi Myślałem jeszcze o mniejszym Ogniwie 10 kW, jednak on nie ma Ekodesign który jest wymagany w małopolsce. Zostałem "skazany" na Ogniwo 14 kW. Szkoda tylko, że Klaudiusz_x skasował swój post, bo był rozbudowany i sensowny
  2. Drodzy koledzy, stać mnie na wymianę pieca tylko z powodu tego dofinansowania które jak już wspomniałem dostałem WYŁĄCZNIE na ekogroszek. Dziękuję za propozycje PC, gazu. Muszę kupić piec na ekogroszek i tyle Moją uwagę przyciągneły dwie marki. Ogniwo i Defro (pewnie dlatego, że ogniwo już miałem, a defro teraz jest wszędzie). Po przeczytaniu instrukcji obsługi Defro i odstąpień od gwarancji z uwagi na "działanie siły wyższej" temat Defro odpuściłem. Skoncentrowałem się na Ogniwie Eko Plus M 14 kW. Mały kociołek, wyglądem przypominający ciosany siekierą kloc Jest niski, łatwo będzie się czyścił, bo to tylko trzy pionowe rury do przetarcia. O Skam słyszałem, ale jakoś nie brałem go pod uwagę. Jednak często pojawia się w zestawieniach "dobrych" kotłów. Co w nim jest takiego dobrego, że często jest wymieniany na forum?
  3. Niestety nie mam mozliwosci pompy ciepła, za duzy wydatek. I tak piec na dzis jest duzym obciążeniem zeby wylozyc kase na kupno pieca. Wykańczam poddasze i ciagle braki fomansowe. O gazie w mojej miejscowosci co najwyzej to pomarzyć mozna
  4. Szczerze powiem ze nie wiem. Nie bralem pod uwage pelletu i nie wiem czy program mi to obejmie. Jutro sie wszystkiego dowiem. Mozesz w skrocie powiedziec jakie sa roznice w tych paliwach?
  5. Jakiś polecany kociolek tej wielkosci? Rozumiem, ze najlepiej rozgladac sie w przedziale 10-12 tak?
  6. mialem ogniwo 20kw. Zwykly smieciuch zasypowy. Co do spalania to ciężko mi dokladnie powiedzieć ponieważ: -w piecu bylo palone zarówno drewnem jak i weglem, mialem, -wczesniej grzalem tylko parter. W tym roku zrobilem ocieplenie ścian i poddasza. Dopiero od tego lub przyszłego roku będzie grzane drugie piętro. Ciężko więc dobrac piec na podstawie tego co bylo do tej pory grzane. Po prostu zaszlo wiele zmian. Gdy były mocne zimy to i szlo z 5 ton wegla, ale bylo to przepalane zarowno drewnem jak i miałem. Piec tak czy inaczej byl przewymiarowamy. Trzeba bylo kisic tak, ze po 12 latach szlag go trafil, co i tak myślę nie bylo zlym wynikiem jak na warunki w jakich pracowal. Piec skonczyl sie tamtej zimy i zostal awarynie zmieniony na 15kW SAS za chyba 700 zlotych. Czyli mowicie zeby w ogole nie doliczac CWU do mocy pieca?
  7. Tutaj akurat mój blad. O buforze myslalem od dawna, jednak po doczekaniu sie na dofinansowanie okazalo sie ze w malopolsce jest wyłącznie możliwość podajnikowca. Wczesniej chcialem wrzucic zwykly kociol spelniajacy norme 5. Wtedy to mialoby sens. Jeszcze sie nie zdążyłem przestawic z poprzedniego planu na nowy
  8. Dla mnie tez to było nie logiczne. Przepisałem po prostu wartości ze strony cieplowlasciwe. Nie rozumiem tez dlaczego kotly sa różnej mocy skoro ogrzewaja ten sam budynek. Osobiscie myślę dokladnie tak jak Ty. Dodatkowo rowniez nie rozumiem dlaczego strona dodaje 3kW na CWU. Po prostu tyle zaklada, a ja jako laik przyjalem to bez przemyślenia. Czytałem gdzies jednak, ze CWU nie powinno być w ogóle brane pod uwage pod wzgledem mocy pieca, bo grzeje sie caly czas. Możesz mi powiedzieć o co w tym chodzi?
  9. Witam szanownych kolegów i koleżanki! Pora wyjść z cienia i włączyć się w dyskusje na forum. Im człowiek więcej czyta, tym mniej wie, więc może ktoś bardziej doświadczony się wypowie Otóż właśnie dostałem informację, iż przyznano mi dofinansowanie do wymiany kotła w moim budynku z lat `70. Przyznano mi całe 7000 złotych na tę inwestycję. Od razu może zaznaczę, że odwiedziłem dwa sklepy z kotłami i już mi się odechciało takich wycieczek. -"Ile pan ma metrażu do ogrzania"? - około 250 m2 -"No to polecam taki piec 20 kW" -ale panie... zapotrzebowania mam nie całe 40W/m2 -"Ale to nie szkodzi- patrz pan (pokazuje mi naklejkę na kotle) 6kW-20kW. Widzisz pan... jak pan potrzebujesz mniej to też będzie dobry bo sam sobie steruje, jak potrzeba to zmniejszy płomień. No i cały czas pan masz spory zapas mocy, bierz pan ten, bo PROMOCJA" Nie będę się rozwodził nad innymi cudownymi wywodami sprzedającego bo szkoda czasu. Do sedna. Jak już wspomniałem mam jednopiętrowy budynek z nieogrzewanym podpiwniczeniem i poddaszem. Grzeję dwie kondygnacje. Budynek z zewnątrz ocieplony 15 centymetrowym grafitowym styropianem, sufit piętra ocieplony 27,5 centymetra dobrej jakości wełną mineralną. Budynek przeliczyłem na ciepłowłaściwe z wynikiem http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5rrl W przyszłości będzie zamontowana fotowoltaika + panele do grzania wody. Z tego powodu kiedyś w piwnicy znajdzie się także bufor ciepła- około 2 tys litrów. Z obliczeń wynika, iż potrzebuję kotła około 14-16kW już z CWU. Zdecydowałem się na piec na ekogroszek, jednak mam problemy z wyborem dokładnej marki. Jaki byście polecili piec do mojego budynku? Piec będzie musiał mieć podajnik z prawej strony, oraz czopuch skierowany do góry (muszę wpiąć się pod komin znajdujący się z lewej strony kotła). Piszę, że czopuch u góry ponieważ mało znalazłem kotłów z wyjściem bezpośrednio w bok. Z uwagi na to, że będzie stał blisko ściany raczej nie możliwe będzie czyszczenie od boku pionowego wymiennika, więc skłaniam się ku poziomemu, choć gdyby nie było konieczności czyszczenia od boku to może być i pionowy (duża piwnica). Teraz zastawiam się najbardziej nad Ogniwem Eko Plus M 14 kW, a którymś z modeli Defro. Pomożecie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...