Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AG_home

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    174
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    okolice Krakowa
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

AG_home's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Sprzedam pręty żebrowane o dł. 12m, które zostały mi po budowie. Są to: 1) Fi 12: 26 szt, cena za szt 42 pln 2) Fi 16: 6 szt., cena za szt. 95 pln 3) Fi 20: 12 szt., cena za szt. 112 pln Odbiór we własnym zakresie w Wielkiej Wsi koło Krakowa. W razie potrzeby można sobie dociąć na miejscu na wybrane długości. Pozdrawiam
  2. AG_home

    Piana pur problem

    mocowałem wkrętami 45mm do desek (nie do krokwi). W każdą przestrzeń miedzy krokwiami szły 3 rzędy tych pasków ze styro tj dwa po bokach (przy krokwiach) i jeden na środku.
  3. też mnie to niedługo czeka. Na pewno musisz zrobić szczelne przejście przez dach w celu poprowadzenia kabli. Ja przed ułozeniem ocieplenia pusciłem peszla (arot o średnicy 50mm) i wypuściłem go na dach przy dachówce wentylacyjnej (można kupić tez dachówkę antenową).Reszte się dowiem jak będą montowac panele, ale tutaj nie ingerują w poszycie, tylko podobno kręcą do łat.
  4. AG_home

    Piana pur problem

    ja ten temat też przerabiałem na przełomie roku. Stanęło na tym, że zrobiłem szczelinę wentylacyjną 3 cm pomiędzy piana a deskowaniem. Użyłem do tego membrany wysokoparoprzepuszczalnej, a zamiast listewek drewnianych użyłem pasków styropianu (pociałem sobie na gilotynie styropian grubości 3cm). Przy murłacie zrobiłem wlot (ważne zeby membrana wystawała poza murlate), w kalenicy wylot.
  5. AG_home

    Rozwarstwiona murlata

    Możesz dla spokoju skręcić sobie tą murłatę szpilką fi 10 w kilku miejscach. Ewentualnie wkręcić wkręty ciesielskie na torx z łbem talerzykowym.
  6. Kolego ksz - jaką masz w projekcie zakładaną wysokość pomieszczeń? Sądząc po zdjęciach, to będzie bardzo nisko. Ile planujesz dać izolacji w podłogę i jak nisko chcesz podwiesić sufit?
  7. Lepiej zrób. Kup ceresit CX5, zrób bardzo rzadki i wlej w te szczeliny. Roboty nie aż tak dużo, koszt ok 25 zł za worek 2,5kg.
  8. Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze dach robi najwieksza różnicę jezeli chodzi o koszty parterowki vs z poddaszem. Mozesz wybrac parterowke z dachem dwuspadowym. Oczywiście dom ma Ci się podobac.
  9. Jestem na etapie ocieplenia poddasza. Chciałbym zostawić sobie furtkę na przyszłość, aby w razie czego można było zamontować roletę zew. uruchamianą elektrycznie, bez konieczności robienia większych zniszczeń na poddaszu. Mam pytanie jakie przewody należy poprowadzić do rolety oraz do włącznika? Drugie pytanie gdzie zostawić przewód zasilający silniczek rolety, czy trzeba wyjść z nim poza dach tj. w moim przypadku przez deskowanie, papę i pod dachówkę? Dziękuję.
  10. Pierwsza sprawa to nie masz niestety wstępnego krycia. Na deskach powinna być położona papa (rzadziej folia). To oznacza, że za szczelność Twojego dachu odpowiada tylko poszycie, czyli blacha. W razie jakichkolwiek nieszczelności, namokną Ci deski, krokwie, a dalej warstwa izolacji. Opcja nr 1 to ściągnąć blachę, rozłożyć papę (ewent. folię dedykowaną do sztywnego poszycia) i i przystąpić od ocieplenia. Opcja nr 2 (znacznie tańsza i prostsza) to nabić listewki lub paski styropianu pomiędzy krokwiami i rozłożyć membranę dachową tzn. przyszyć ją tackierem do krokwi. Membrana powinna mieć dystans od desek. Teraz kolej na ocieplenie: Na taką membranę możesz psikać pianę. Jeżeli zależy Ci na tym, aby warstwa ocieplenia była jaknajcieńsza, to piana lepiej się sprawdzi niż wełna. Możesz też oczywiście rozłożyć wełnę w dwóch warstwach: pierwsza między krokwiami, druga prostopadle do niej, aby zniwelować mostki termiczne. Powinieneś zrobić szczelinę wentylacyjną między deskowaniem i warstwą ocieplenia nie zapominając o wlocie przy okapie i wylocie w kalenicy.
  11. Spokojnie mozesz dac 100. Tez mam eps 100. W garażu dalem twardszy tzw. Parking.
  12. poczytaj o wentylacji dachu. Powinieneś tak jak pisałem zrobić szczelinę wentylacyjną pomiędzy deskowaniem a wełną.
  13. Tak. Kupic styropian grubość 3cm i pociąć go na paski szer. 5cm. Przykręcić te paski wkrętami to deskowania. Ale to nie jest konieczne i wg mnie nie warte zachodu w przypadku gdy ocieplasz wełną. Wystarczy w zupełności sznurek jako dystans miedzy wełną a membraną/deskowaniem. A nawet i tego nie trzeba, tylko należy uważać żeby wełny nie dopchnąc do deskowania/membranyt. W przypadku membrany wysokoparoprzepuszczalenej to teoretycznie wełna może dotykać tej membrany, ale nie jest to polecany wariant.
  14. Papa a gont bitumiczny to nie jest jedno i to samo.
  15. Chyba mówimy o dwóch różnych rzeczach. Papa jest na zewnątrz i jak masz dach deskowany to ta papa leży na deskach. Czyli od środka pomieszczenia nie powinno jej byc widać (pomijam ewent. szpary miedzy deskami, przez którą papę będzie widać.). Folię paroizolacyjną daje się pomiędzy warstwę ocieplenia i płytę GK. Ona nie ma nic do papy, ani rodzaju krycia dachu. Tak - powinieneś dać folię paroizolacyjną. Również powinieneś zrobić szczelinę wentylacyjną pomiędzy deskowaniem a materiałem izolacyjnym (np wełna, pianka).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...