Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lecho26

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Lecho26's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Planuję, ale nie podjąłem jeszcze decyzji będzie lepszym stwierdzeniem dla Ciebie ? Z tego co się orientuje to pompy gruntowe wychodzą drożej jeśli chodzi i początkową inwestycję, jeśli się mylę to mnie popraw i daj przykład. Mam 230m2 nie licząc strychu 40m2(po podłogach), na którym są grzejniki choć nie korzystam z nich i nie licząc ogrzewanego garażu 25m2 połączonego z bryłą domu, więc coś tam sobie źle liczysz. Skoro mam sito to jak to jest że przy temp 25 stopni wewnątrz i niektórych oknach prawie ciągle uchylonych mam zużycie groszku na poziomie około 3t co uważam za dobry wynik jak na dość spory dom. (mowa o ostatnim sezonie grzewczym) Grzałki w PC PW działają tylko kilkanaście procent w ciągu sezonu, mogę z tym żyć tym bardziej jeśli dołożę fotowoltaikę.
  2. Chcę założyć pompę ciepła PW do tego domu: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/399u w ostatni sezon grzewczy spaliłem około 3,5 t węgla, utrzymując w domu temp około 25 stopni. prawie w całym domu podłogówka, dodatkowo 6 grzejników w tym dwa łazienkowe. -Jakich marek pompy polecasz ? -jakie są rozwiązania na to żeby chociaż te grzejniki w łazienkach działały ? -czy pompa o mocy 13kW będzie odpowiednia ? -jeśli dobiorę pompę o takiej mocy żeby w sezonie grzewczym utrzymywała temp 23 stopnie, a w trakcie użytkowania uznam że chcę jednak 25, to czy ta pompa da radę i jakie są ewentualne konsekwencje ? Na razie tyle mam niewiadomych.
  3. Mogę wiedzieć na jakiej podstawie tak uważasz ? Kto to jest Adam M. ? Firma chyba dość świeża bo bardzo mało opinii na jej temat.
  4. Cześć, podepnę się pod temat żeby nie śmiecić. Planuję zmienić kocioł węglowy na pompę ciepła PW, w domu głównie podłogówka+1grzejnik garaż, 1grzejnik pomieszczenie w piwnicy, 2grzejniki na strychu. Grzejniki raczej zmienię na coś co bardziej odpowiada pompie. Więcej danych: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/8ctz Chcę zrobić OZC, ale na śląsku chyba brakuje firm, bo nie mogę nikogo znaleźć, jeśli macie kogoś zaufanego od OZC to chętnie poznam. Pytanie czy pompa ciepła 14kW sugerowana przez ciepłowłaściwie będzie dobrym wyborem ? no i jakiej marki pompę wybrać. Z góry dzięki za pomoc.
  5. Wywietrzniki są oryginalne, przeznaczone do połaci, nie jakaś samoróbka, wg mnie problem tkwi w samej konstrukcji tych wywietrzników, producent coś tu sknocił i to raczej nie jest wina dekarza. Teraz muszę kombinować żeby wentylacja została a wilgoć nie przedostawała się do środka. Jakieś pomysł poza moim ?
  6. Jestem tu nowy i to mój pierwszy post więc na początek cześć wszystkim Podłączę się do tematu bo mam mały problem z wywietrznikami w kalenicy bo po podczas większej ulewy z silnym wiatrem do środka dostaje się woda, albo w czasie śnieżycy nawiewa śniegu do środka, a nie chciałbym żeby wełna mi namokła. Tak to wygląda na zdjęciach: http://i66.tinypic.com/21l05n4.jpg http://i64.tinypic.com/24do9dh.jpg Myślałem żeby na każdym otworze wywietrznika nakleić na odpowiednim silikonie wysoko paroprzepuszczalną membranę dachową, co o tym myślicie ? a może macie jakieś inne pomysły na ten problem ? Pomóżcie, z góry dzięki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...