Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PAG

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

O PAG

  • Urodziny 20.03.1992

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Reda
  • Kod pocztowy
    84-240
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

PAG's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Standardowo WallyFlex posiada wąż rozciągliwy o długości 1-4m natomiast w sprzedaży są dostępne węże zamienne o długości 2-7m.
  2. Z tańszych godny uwagi jest Hayden Supervac 70. Jeden z użytkowników wypowiadał się już o nim na forum pod tym adresem.
  3. Technologia się ciągle rozwija ale z tego co wiem to odkurzacze automatyczne jeszcze nie są w stanie odkurzyć schodów, listw przypodłogowych, na szafkach czy w jakimkolwiek miejscu nad podłogą. Wydaje mi się, że raz na jakiś czas i tak będzie trzeba przelecieć zwykłym odkurzaczem i będzie więcej roboty ze ścieraniem kurzu
  4. Montaż w szafce jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż w przypadku montażu na ścianie ale da się to zrobić.
  5. Montaż wcale nie jest taki skomplikowany. Wally Flex w szafce to nie wymysł. Bez problemu można znaleźć grafiki z takiego montażu w google - więc jednak to robią.
  6. Nasuwa się pytanie dlaczego w instalacji nie ma np. Wally Flexa lub podobnych akcesoriów? One przeznaczone są m.in. do tego aby odkurzyć te "parę okruchów po śniadaniu". Przy koszcie całej instalacji z jednostką centralną te 300 zł za Wally Flexa to nie duży koszt. Więcej gniazd nie zawsze równa się większa jednostka centralna. W takim przypadku, że gniazda były by gęściej rozmieszczone ale instalacja pozostała by takiej samej długości - na pewno dobór jednostki był by taki sam. Przy doborze jednostki centralnej nie kierujcie się parametrem "ilość gniazd ssących" bo to bzdura.
  7. Tak, do Wally Flexa można podłączyć kawałek rurki i szczotki. Trzeba pamiętać, że wąż od Wally Flex będzie opadał jakieś ok. 50 cm w dół od zamontowania urządzenia. Najczęściej spotyka się montaż bezpośrednio na ścianie ale jak najbardziej można zamontować go np. w szafie czy w szafce.
  8. Projekt prawidłowy. @creative_21: Niektóre odkurzacze posiadają gniazdo gospodarcze w obudowie jednak nie kieruj się tym przy wyborze odkurzacza. Koszt zrobienia takiego gniazda natynkowego przy jednostce to ok. 40-50zł.
  9. @kusykzy: Proszę przejrzeć skrzynkę pocztową na forum i w razie zainteresowania odpisać na moją wiadomość wysłaną parę dni temu. Węże bez pokrowca występują obecnie w kolorze srebrnym. @Lukasz_Walo: Nie stwierdzono jak moc ssąca jednostki wpływa na rozciąganie się węża. Nigdzie nie ma oficjalnych wyników badań na które mógłbym się powołać. Przedstawiony przez Pana screen to nasze zalecenia. Nie jestem w stanie Panu odpowiedzieć o ile konkretnie wąż się rozciągnie i czy w ogóle.
  10. Jak dla mnie: 1. Pokrowiec jest za bardzo naciągnięty ograniczając giętkość węża na łukach. 2. Pomarszczony nadmiar pokrowca blokuje wąż na którymś łuku. Jedno z dwóch lub oba na raz.
  11. Zdecydowanie podzielam Twoją opinię na temat autoryzowanych instalatorów. Chcę jednak uczulić, że instalacje wykonuje dużo nieprzeszkolonych firm. Proszę mnie zrozumieć, towar jest ogólnodostępny. W hurtowni może go kupić każdy np. hydraulik, który pierwszy albo drugi raz będzie wykonywał instalację odkurzacza centralnego. Ku mojemu zdziwieniu coraz częściej spotykam się z hasłem "nie potrzebuje instalatora bo mój hydraulik powiedział, że da sobie rade" itp. Nie żebym miał coś do hydraulików ale to świeży przykład z przed paru dni.
  12. @Przemo1: Przykład użytkownika Kusykzy to akurat brak kompetencji instalatora, który montował system. Skutkiem tego było spalenie się jednostki. Nie była to bezpośrednia wina odkurzacza. Powołując się na ten przykład raczej bym polecał analizować firmy, którym zlecacie wykonanie instalacji aby nie doświadczać podobnych historii.
  13. Ja reklamy nikomu nie robię, tylko udowadniam, że węże bez pokrowca są mniej problematyczne. Oczywiście panie Łukaszu, że wąż nie został kupiony od nas gdyż nasze firmy od dawna ze sobą nie współpracują zatem nie miał Pan możliwości nawet zobaczyć węża nowej generacji a co dopiero go testować. Niech Pan nie odwraca kota ogonem i pozostanie przy testowaniu swojego przestarzałego systemu dla domów szkieletowych. Nie ma wymogu stosowania ograniczników a skrócenie węża to bujda, nie ma takiej potrzeby. Nie mam również oficjalnych informacji na temat rozciągania się węży. Podejrzewam, że rozciągają się tak samo jak te w pokrowcach Ja zaproponowałem pomoc czego Pan jako oficjalny dystrybutor systemu HAH nie zrobił. Ps. Nazywanie innych systemów podróbkami to tak jak by nazwać np. samsunga podróbą bo nie wyprodukował smartphone jako pierwszy :D:D @Edit: Ja natomiast testowałem węże z pokrowcem i bez pokrowca przed włożeniem ich na stałe w moim domu. Węże bez pokrowca wciągają i wyciągają się dużo łatwiej.
  14. Używanie pokrowców to trend w Polsce powstały po instalacjach Hide-A-Hose gdzie węże bez pokrowca były tak twarde, że nadawały się wyłącznie do garażu. Na szczęście inni producenci, którzy oferują systemy przystosowane do europejskiej technologii budownictwa widząc problem jaki generuje skarpeta na wężu opracowali miękkie i lekkie węże (bez pokrowca), które nie rysują podłóg i mebli. Na szczęście świadomość ludzi w Polsce rośnie i coraz więcej osób wybiera węże bez pokrowca, które po prostu nie sprawiają problemów. Tak jak pisałem wcześniej - węże bez pokrowca powinny się chować lepiej chociażby ze względu na dużo niższą wagę. Po tym co napisał Pan Łukasz wychodzi na to, że węże HAH bez pokrowca dalej nadają się tylko do garażu podczas gdy węże konkurencji nieprzerwanie stosowane są w tysiącach domów w całej europie.
  15. Niestety pokrowiec to tylko materiał, który pod wpływem mocy ssącej jednostki centralnej będzie się rozciągał. Co za tym idzie co jakiś czas będzie trzeba go naciągnąć ponownie i skrócić - skracanie bez równomiernego rozprowadzenia pokrowca po wężu będzie skutkowało opisaną wyżej sytuacją. Węże bez pokrowców nie są w ogóle problematyczne. Przy nowej generacji węży nie ma problemów z rysowaniem podłóg itd., węże są elastyczne, tańsze, lżejsze, generują mniejsze opory (czyli stosujemy mniejsze jednostki). Zalety węża bez pokrowca względem tego z pokrowcem można by wymieniać długo... W całej Europie stosuje się głównie węże bez pokrowca dla systemów chowanego węża w ścianie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...