Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

yaro137

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    459
  • Rejestracja

O yaro137

  • Urodziny 03.05.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    co zostało może poczekać

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gajków
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

yaro137's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

13

Reputacja

  1. Miałem w weekend taką dziwną sytuację, że sterownik pokazywał mi rano błąd E04. Na kotle zauważyłem, że ciśnienie mocno spadło. Z instrukcji faktycznie wychodziło, że ten błąd to jak ciśnienie spadnie poniżej 0.5bara. Zacząłem więc delikatnie dopuszczać a tu momentalnie ciśnienie skoczyło powyżej 3barów i zaczęła ciec woda z zaworu z pod kotła. Co tu się mogło wydarzyć bo dopuszczałem już parę razy, ale ciśnienie nigdy tak gwałtownie nie podskoczyło? Przegląd był robiony ze 2 miesiące temu i wszystko było w porządku, jedynie zbiornik wyrównawczy był zalecony do wymiany, bo woda czasem cieknie z zamontowanego przy nim zaworu a w tym chyba nie ma możliwości dopompowania. To taki biały Flamco Airfix A. Do dziś czekam na hydraulika, który miał mi to załatwić i przy okazji dopuścić glikolu do obiegu podłogówki. Dodam tylko jeszcze, że obecnie ciśnienie jest na 2bar i kocioł chodzi jak trzeba.
  2. Zauważyłem ostatnio, że ciężej mi zamknąć drzwi łamane do toalety. Skrzydła z klamką jakby siedzi krzywo. Widać, że szpara między tym skrzydłem a poprzednim w górnej części jest większa niż w dolnej. Skrzydła łączą 3 zawiasy, takie, jak na obrazku z linka. Jak je wyrównać, bo kręcąc tymi imbusowymi śrubami nie widzę za bardzo, co zrobić, żeby górna część zbliżyła się do tej zamontowanej na bolcach. https://photos.app.goo.gl/RaGSV2DmUzZv3CbWA
  3. Ziemia jest faktycznie ciężka, ale nie jest zagliniona. Dziś się przyjrzałem lepiej wszystkim krzewom bo było ładne słońce i jest sporo małych młodych listków. Późno chyba trochę, ale może jeszcze coś z tego będzie
  4. Nic z tych rzeczy. Nawiercałem otwór i starałem się żeby korzenie były ułożone w pionie. Tak posadziłem ligustr po drugiej stronie budynku i pięknie się przyjął.
  5. Na jesieni posadziłem sadzonki laurowiśni wzdłuż płotu licząc, że na wiosnę ładnie się zagęści. Tymczasem mamy połowę maja a obraz jest opłakany. Krzewy wyglądają jakby podsychały, choć nie mają sucho. Ten na fotce jeszcze nie najgorszy. Czyżby przemarzła?
  6. Akrylem lepiłem szpary w plocie betonowym. Po roku wygląda średnio. Chyba słońce dało mu popalić, bo to od południa. Uszczelniacz dawałem parę dni temu. Mam wrażenie, że zmniejsza objętość po wyschnięciu.
  7. A to dopiero co takim podklejałem płyty betonowe od płotu z drugiej strony, ale się skończył dzięki domówię więcej.
  8. Daszki już pomontowane. Teraz to jedynie coś napchać. Żeby było coś półpłynnego, co by strzykawką z tępą igłą można powciskać może by tak to zrobić tylko nie wiem co by się nadało. Sylikon to chyba zimy nie przetrwa. Kleju zostało, ale za gęsty żeby tam wszedł. Z góry ty tylko wymaże daszki. Co dam zlecenie to zawsze mi się jakieś poprawki trafią.
  9. Podpowie ktoś co tam napchać, żeby deszcz nie leciał w tych miejscach po ściance? Szpara między kolejnymi czapami jest niewielka koło 1mm, ale mimo to po pierwszym deszczu widać, że w tych miejscach woda płynie po murkach.
  10. Nie ma gdzie. Nie produkują takich daszków szerszych a i tu przy schodach gdzie jest pełny bloczek daszki są na styk. Na ten szlam to by trzeba coś tam jeszcze pewnie dać dla zabezpieczenia to by się razem kolejna warstwa paru mm robiła.
  11. Oj to inne województwo. Będę na miejscu to lepiej się przyjrzę i porobię jakieś focie. Podłogówka leci tylko na łazienkę, korytarz i kuchnię. W łazience to można zjechać tak grzeje jak idzie z tego kotła z piwnicy na ekogroszek. Ktoś z V ma przerabiać pajęczynę jaka tam teraz jest bo kocioł na gaz jest w osobnym budynku gospodarczym za którym postawiono zbiornik na gaz ale to jeszcze nie wiadomo kiedy. W jakim sensie odpowietrzniki?
  12. Na wewnętrzną poszedł zwykły tynk i folia budowlana. Pewnie woda podciągnie ale tam to już nie problem. Zobaczymy ile to wytrzyma. Też tak się zastanawiałem nad tą siatką w kleju, ale nie byłem pewien, czy to może iść bezpośrednio na bloczki. Dzięki za info.
  13. Instalacja jest zamknięta. Dolewanie przez odkręcenie zaworu. Źródła ciepła są również na zaworach. Działają naprzemiennie znaczy albo jedno, albo drugie. Zwykle tak, że póki jest w miarę ciepło i nie trzeba często grzać lecą na drewnie, czy ekogroszku. Dopiero jak się zrobi zimniej zakręcają obieg na stary kocioł i ogrzewanie idzie na gazowym.
  14. Mam taki murek jak na fotce obecnie jedynie przejechany gruntem. Jak by to wykończyć, żeby warstwa była dość cienka. Tu daszek ma jeszcze zapas, ale przy schodach jest prawie na styk. Czy jakiś klej do styropianu i na to tynk albo choćby przemalować dało by radę, czy lepiej co innego?
  15. Na miejscu było 3 hydraulików w obecnym sezonie grzewczym i wszyscy zignorowali prośbę o dolanie perfuma do układu a jedynie jeden z firmy na V zaproponował, że mają ekipę zajmującą się wyszukiwaniem przecieków i za odpowiednią opłatą mogą to zrobić. Suma niemała a biorąc pod uwagę koszty napraw do tej pory raczej odpada. Zważywszy, że sezon już na końcówce i trzeba by do kolejnego czekać z moją propozycją przekażę sugestię ze sprężarką i zobaczymy jak to pójdzie. Dzięki za pomysł. Zoltyy tu też przedstawia ciekawą możliwość. Nie pytałem mamy, czy bardziej jej ta woda ucieka kiedy jest przełączona na stary kocioł, czy na nowym jest ten sam problem a możliwe, że faktycznie na starym leci wszystko na maksa, szczególnie kiedy palą starymi paletami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...