Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wan987dw

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O wan987dw

  • Urodziny 12.04.1966

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wan987dw's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za podpowiedzi. Dodam jeszcze, że budynek stoi na glebie lessowej, która dobrze magazynuje wodę i bardzo prawdopodobne, że budynek z czasem"wbił się" w ziemię. Na historycznych zdjęciach widać, że odległość np. okien od ziemi była większa, więc podkop pod wieloma względami byłby potrzebny.
  2. W pewnym zaniedbanym ponad stuletnim budynku zabytkowym (parter + poddasze ) ściany w dolnej części są w fatalnym stanie. Zdjęcia ścian Pytanie czy taki stan ścian grozi w najbliższym czasie zawaleniem budynku (ściany powyżej są w stanie umiarkowanie dobrym). Czy remont takiej podmurówki to bardzo skomplikowany proces (tzn standardowe prace budowlane czy skomplikowane i bardzo drogie prace)? Wiem, że ze zdjęć wiele ocenić się nie da, ale każda opinia będzie dla mnie cenna. Pozdrawiam
  3. Preparat do usuwania nacieków pochodzenia cementowego z powierzchni karoserii jako barwnik do kostki granitowej????
  4. Trzy miesiące temu „fachowiec” układał kostkę granitową na moim ogrodzie. Niestety w jednym worku był kamień o innym odcieniu i w ten sposób powstał „ząb”. Jest on widoczny kiedy kostka jest wilgotna, czyli właściwie cały czas. Wyrównywała się tylko w gorące, suche dni. Nawet jak jest cała mokra to widać różnicę w odcieniu (choć jeszcze do wytrzymania). Oto zdjęcie podjazdu - http://wan987dw.prv.pl/kb/kostka.jpg „Fachowiec” mówił, że z czasem się to wyrówna, ale traktuję tą przepowiednię jako spławienie klienta. Gdyby te kostki były przemieszane nie byłoby problemu, nawet gdyby równo kończył się jeden odcień a zaczynał drugi też nie byłoby problemu. Niestety widoczny jest bardzo irytujący „ząb”. Pytanie – jak to można wyrównać? Czy są jakieś środki chemiczne? Czy trzeba rozkuwać tą część i układać od początku? Proszę o porady.
  5. chemii nie chcę stosować, za duże ryzyko
  6. Na mojej działce rośnie około 400 letni dąb. Wzdłuż pnia jest szczelina o szerokości około 20 cm. Drewno w tym miejscu jest spróchniałe i w miesiącach jesiennych pojawiły się tam owocniki jakiś grzybów. Oto zdjęcia: Bardzo zależy mi aby utrzymać to drzewo w jak najlepszej kondycji. Proszę o porady jak zabezpieczyć tą szczelinę, zastosować jakiś środek na te grzyby? Wybrać spróchniałe drewno i czymś posmarować? Co to są za grzyby?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...