Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzesiek.B

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

grzesiek.B's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Co znaczy zredukował moc na CO? Zrobiłem kolejny raz wyliczenia na cieplowlasciwe zaznaczając mniej korzystne rozwiązania i wyszło jak poniżej. Dzisiaj zwróciłem jeszcze uwagę na kocioł Buderus. Czy można go porównac jakościowo do Vaillant VC 15CS/1-5 ecoTEC plus? BUDERUS Logamax GB122i-15TH 15kW + zasobnik c.w.u. S120/5W 120l + RC310 (biay) + czujnik temp. zasobnika AS1.6
  2. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Planuję dać zasobnik 120l, maksymalnie 150l. Ogrzewania podłogowego jest 165m2 (w tym 26m2 garażu i kotłowni). Pytanie laika: jakie będą różnice w użytkowaniu kotła np. Vaillanta o mocach 15 a 20kW, skoro mają podobną moc minimalną? Koszt zakupu nie jest dużo większy, czy to odbije się jakoś później na kosztach użytkowania?
  3. Witam serdecznie, Jestem na etapie doboru kotła gazowego do ogrzewania domu (parter 165m2 z garażem), podłogówka w całym domu. Poniżej wyliczenia zapotrzebowania na moc grzewczą z mojecieplo. Czy kocioł o mocy ok 20Kw bęzie dobry? Na oku mam takie kotły: DE DIETRICH pakiet MCR4 19 Viessmann VITODENS 100-W 19 kW Vaillant VC 20CS/1-5 ecoTEC plus Który z podanych polecacie? Ewentualnie proszę o inne propozycję, z góry dziękuję!
  4. O jakim dokładnie przekroju mówisz? Czy przy poniższym schemacie jest sens dawać tą wełnę 5cm? Czy na taką wełnę można natrysnąć pianę?
  5. Witam, mam trochę nietypowy temat. Posiadam dość duża ilość twardej wełny Rockwool MAX E gr. 5 i 10cm, chciałbym ją wykorzystać do izolacji domu. Dom parterowy, konstrukcja dachu wiązarowa, nad strefą dzienną wysoki sufit. Jako izolację w projekcie przewidziany mam zasyp celulozą sufitu podwieszanego 40cm, a w strefie dziennej pianę PUR. Czy mając taką wełnę praktycznie za darmo można ją racjonalnie wykorzystać? 1) Myślałem o izolacji okapu pomiędzy wiązarami, do pasa dolnego przykręcić OSB i później dojechać styropianem. Czy takie rozwiązanie będzie poprawne? Czy trzeba dawać paraizolację? 2) Czy jest sens izolacji wełną gr 5cm między wiązarami tej strefy nieogrzewanej? Będzie tam co prawda tylko pomieszczenie gospodarcze ale z drugiej strony myślę, że to nie zaszkodzi. Tylko czy w takim przypadku paroizolację kleić do lica wiązara i pozostawić pustkę powietrzną o grubości 12cm? 3) Czy w miejscu gdzie jest przewidziane pianowanie (wiązar o wysokości pasa 34cm) warto dać wełnę i dopianować np. te 29cm do lica? Czy praktykuje się natrysk piany na wełnę? Co z paroizolacją? 4) Czy można wykorzystać taką wełnę do izolacji między skośnym wieńcem a konstrukcją dachu w ścianach szczytowych? Zdaję sobie sprawę, że projektowane izolacje byłby wystarczające, ale biorąc pod uwagę że materiał mam za darmo i wykonywał bym to sam mógłbym oszczędzić np. na grubości natrysku czy ogólnie poprawić izolację budynku zerowy kosztem.
  6. Witam, zastanawiam się jak rozwiązać kwestię izolacji między stropem a membraną dachową. Docelowo planuję izolacje przez zasyp sufitu podwieszanego, a w salonie z wysokim sufitem pianę pur. Chciałem na zimę uszczelnić puste przestrzenie nad wieńcami, aby w zimie dogrzewać pomieszczenia. Nad wieńcem ścian szczytowych wkleić styropian o gr. 24cm w licu ściany, żeby później od zewnątrz wyjechać styropianem do końca Jeśli chodzi o zabezpieczenie skosu między wieńcem ścian podłużnych to wycinać styropian czy izolować wełną? Może ktoś z Was miał podobny problem i podzieli się rozwiązaniem?
  7. Witam, buduję dom parterowy z konstrukcją dachu z wiązarów, które również będą pełniły funkcję lekkiego stropu zabudowa z GK. Obecnie jestem na etapie SSO i przymierzam się do murowania ścian działowych. W projekcie jest przewidziany beton komórkowy ale zdecyduję się prawdopodobnie z pustaki keramzytowe PK AQ-12 CJ BLOK ze względu na dobrą izolacyjność akustyczną i lepszą akumulację ciepła. Zastanawiam się do jakiego poziomu murować pustaki: 1) do poziomu pasa dolnego wiązara (270+51) 2) do takiego poziomu aby tylko zmieścił się profil przyścienny sufitu podwieszanego czyli np. +280cm Planuję wykonanie izolacji przez zasyp celulozą lub pianowanie. Czy lepiej byłoby wymurowac niżej ścianki i zachować ciągłość izolacji czy wyciągnąć ścianki ile się da. Obawiam się, że obniżenie ścianek spowoduje, że będzie kiepska izolacyjność akustyczna między pomieszczeniami, z drugiej strony jeżeli pustak będzie wyciągnięty ponad izolację to trzeba będzie go dodatkowo izolować od góry. Pustaki te są otworowane wewnątrz i zimne powietrze ze strychu niecieplonego może migrować wewnątrz ścianki. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?
  8. Właśnie takie usytuowanie niestety musi być, w mojej sytuacji ogród byłby od strony wschodniej domu (czyli od strony salonu i jadalni) Mostki cieplne to dla mnie nie taki duży problem, myślę że straty ciepła będą znikome. Dodatkowo można je jeszcze zminimalizować takimi kształtkami http://www.nawbud.pl/?p=1198 Wiatrołap 3,68m2 - rzyczywiście mógłby mieć ze 2m2 więcej ale tez tragedii nie ma. Schody zabiegowa i brak spiżarki to dość duży minus, no ale nie ma projektów idealnych.
  9. Widzę, że temat przerodził się w jakąś niepotrzebną wymianę zdań. Temat był założony głównie w celu opinie o konkretnym projekcie: http://www.projektymalachit.pl/projekt-crastinus_i_g2-193.html a nie udowadnianie komuś czy ma dach płaski czy nie.
  10. Dopiero będę składał wniosek o WZ, w nim muszę podać charakterystykę budynku, kąt nachylenia dachu itp. Jeśli chodzi o samą technologię wykonania dachu płaskiego to z tym nie mam najmniejszego problemu ponieważ pracuję w firmie, która wykonuje hale przemysłowa i mam dostęp do materiałów w dobrych cenach. Co sądzicie o samym projekcie Crastinus G2? Dyskusja przeszła na inne tory ale to tez dobrze, każda opinia jest ważna.
  11. Witam serdecznie, Zwracam się z prośba o opinię o projekcie domu Crastinus G2 http://www.projektymalachit.pl/projekt-crastinus_i_g2-193.html W dalszym ciągu mam problem z wyborem projektu na swoją działkę. W tym temacie https://forum.muratordom.pl/showthread.php?357139-Pro%C5%9Bba-o-ocen%C4%99-projektu-Wymarzony-8 prosiłem o ocenę tego projektu i szczerze mówiąc większość uwag była bardzo trafiona i szczerze mówiąc zrezygnowałem z tego projektu. Coraz bardziej zastanawiam się nad płaskim dachem z racji tego, że mógłbym go sam wykonać (no może bez membrany). Niestety biuro z którego jest projekt Crastinus G2 udostępnia bardzo mało informacji. Na plus dla mnie jest brak okien od strony północnej (u mnie byłby to wschód) i możliwość budowy 3m od granicy. Wydaje mi się, że w domu piętrowym mieszka się wygodniej ze względu na brak skosów i problemów z chłodzeniem/ogrzewaniem poddasza. Proszę o opinie nt. tego konkretnego projektu. Czy koszt budowy byłby porównywalny z projektem Wymarzony 8 lub Prosty 1A? https://projektyzwizja.pl/projekty-domow/prosty-1a Wszystkie opinie mile widziane.
  12. Łukasz potem nieskończenie wiele razy mam czekać do 6 miesięcy?
  13. Do wniosku o ustalenie WZ muszę podać gabaryty budynków m.in. pow. zabudowy, użytkową, wysokość, długość, szerokość elewacji frontowej. Z tego co się orientowałem to muszę wiedzieć jaki to będzie typ budynku i jaki projekt. Oczywiście jest później możliwość zmiany gabarytów ale już nieznacznie, czyli odpada zmiana typu budynku, czy rodzaju pokrycia dachowego. W załączniku przesyłam zdjęcie strony z wniosku o WZ.
  14. Jeśli chodzi o rysowanie to z tym nie ma najmniejszego problemu ponieważ pracuję w dużej firmie budowlanej i codziennie korzystam z AutoCADa itp. Co do kredytu to na chwilę obecną o tym nie myślę. Chciałbym zacząć budowę na wiosnę i SSZ wybudować za gotówkę. Później będę myślał o kredycie. Chodzi mi bardziej o wstępny dobór projektu w celu wystąpienia o WZ, wstepną adaptacje wykonam sobie sam.
  15. Misterhajt ja mam jeszcze kilka gotowców PIĘTROWE: - https://www.extradom.pl/projekt-domu-crastinus-i-g2-SLS1130 potrzebna byłaby zmiana układu pomieszczeń na parterze, a dokładniej kuchni i salonu, ze względu na doświetlenie. Niestety nie ma tu miejsca na gabinet, ale może udałoby się wydzielić kawałek miejsca na biurko. - https://www.extradom.pl/projekt-domu-szykowny-d43-WWB1041 również potrzebna zmiana układu części dziennej Z PODDASZEM: - https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zdrojowkach-7-g2-mdf223a85af78d - lustro - https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-we-florinach-m9f9236a9006a5 PARTEROWE: - https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zagwinach-g2-m633241485d2e5 - lustro - https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-modrzewnicy-2-g2a-m20b225141dc8b - lustro
×
×
  • Dodaj nową pozycję...