Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paweł1982

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Paweł1982

  1. Jeszcze raz dziękuję - jeden problem z głowy!
  2. OK, bogatszy o Twoje rady i risercz, który zrobiłem, już wiem, że rozmawiamy o doraźnej wentylacji mechanicznej bez reku - znalazłem schematy takiej instalacji i sobie poradzę - jeszcze raz dziękuję! Mam jednak cały czas zagwozdkę dotyczącą tego wentylatora - wg. projektu mam 230m3/h do wyciągnięcia. Przy wyborze wentylatora patrzę na przepływ powietrza max na h? Czy z czymś to zestawiam? > https://allegro.pl/oferta/wentylator-kanalowy-ml-ec-150-530-530m3-h-harmann-10518729753 ?
  3. Dziękuję ślicznie za odp! Nie wiem czy nie pomieszałem więc jeszcze doprecyzuje jeśli pozwolisz. Czyli np. jakieś takie ustrojstwo: https://allegro.pl/oferta/wentylator-kanalowy-emax-125-eberg-218-m3h-cichy-7427695873 z jednej strony do skrzynki rozdzielczej wywiewnej, a z drugiej do kominka wentylacyjnego w dachu (mam wolny do wykorzystania)? Łącznie będzie ciągnąć z 4 skrzynek rozprężnych wywiewnych - da radę? Nawiewne mam póki co zaślepione (nie montowałem jeszcze anemostatów) - rozumiem, że z tym filtrem to bardziej o estetykę chodzi, gdybym chciał mieć anemostaty?
  4. @Owczar -> "Osobiście na lato wrzuciłbym zwykły wentylator EC na wywiewie, a na zimę dał już docelowy reku - np Izziefast z odzyskiem wilgoci i nic już nie kombinował. Za 2 lata reku, którry teraz kosztuje 13k, będzie kosztował 16k przy tym tempie wzrostu cen. W praktyce i tak nie będzie dmuchał więcej niż 150-180m3/h." Poszukując doraźnego rozwiązania trafiłem na Twój post. Kanały mam rozłożone (Pflex), skrzynki rozprężne podłączone i przeprowadzam się na dniach, a że łazienka z prysznicem ślepa, a centralę planuję kupić dopiero po lecie to zastanawiałem się, jak to ugryźć. Potrzebuję łopatologicznego doprecyzowania - wentylator EC montuję w miejscu, w którym powinno być spiro na wywiewnej i uruchamiam, gdy potrzebuję wyciągnąć powietrze podczas prysznica czy też gotowania?
  5. Cześć! @rabarbar1 - Czemu nie zdecydowałeś się opcję na 2? @forum.murtordom - Mam podobny dylemat, ale więźba tradycyjna - 25 cm między belki i 15 cm na stelaż. Planuję rury PE-FLEX podwiesić pod belki i dać wolną przestrzeń pomiędzy jedną i drugą warstwą wełny - czy tak też będzie dobrze? Na co uważać?
  6. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc. Kaizen - przyznaję się bez bicia, że nie mam wiedzy o tym etapie budowy, póki co zgłębiam temat do stanu zero + tematy ogólne. Masz może namiar na jakieś materiały, gdzie mógłbym na ten temat poczytać lub zobaczyć film? Elfir, analizuję jeszcze raz zaproponowane przez Ciebie zmiany: czemu nie ma mebli kuchennych pod oknem? W przypadku podziału łazienki, jak rozwiązać temat okien, żeby dom z przodu prezentował się atrakcyjnie?
  7. Dziękuję jeszcze raz Elfir. O kolankowej myślałem, ale nie mam przekonania - są plusu dodatnie i ujemne Jesteś w stanie oszacować oszczędność na obniżonej ściance? Właśnie pergola przemawia do mnie bardziej. Domy z przedłużonym dachem zwyczajnie mi się nie podobają. Pergola daje dodatkowe możliwości zabawy tą przestrzenią i jest tak jakby przytulniej:
  8. Z łazienką rozumiem wszystkie za i przeciw. No właśnie od południa będzie widok na ogród, ale nie mam wizji jak to zrobić, żeby bryły nie szpeciło...
  9. Dziękuję Elfir, szczególnie patent z garderobą ekstra, o tym nie pomyślałem... Co do dwóch łazienek to sam nie wiem - nie czujemy potrzeby... I chyba zrobimy jedną większą. Nie wiem co robić z kominkiem. Już prawie przekonałem Żonę, żeby nie robić kotłowni w salonie... Rozumiem, że jeden komin "w sensie konstrukcyjnym" z dwoma kanałami dymowymi to niższy koszt budowy niż dwa kominy? Co do pokojów dla dzieci są one od zachodu i tu nasuwa się pytanie... Wejście od wschodu, a z południowej strony będziemy mieć ogród - zostawić tak okna w salonie jak w projekcie?
  10. Cześć! Motam się od jakiegoś czasu po forum i koncepcję zmieniałem z 20 razy, ale ponoć to standard. Na dniach wyburzam budynek gospodarczy (pozwolenie już jest, ekipa też), przez który nie miałem dojazdu do działki - czyli jestem na etapie wyboru projektu... Na obecną chwilę najbliższy naszym oczekiwaniom jest projekt Fano E z pracowni Słoneczne Domy: http://www.slonecznedomy.pl/projekty/fano-e Projekt ma być tani w budowie, ok 110m2 powierzchni całkowitej, parterówka, strop teriva lub mono, kąt nachylenia dachu 30, 3 sypialnie (ich powierzchnię akceptuję), łazienka jedna jest OK, garderoba "musi być", grzejemy gazem. Po moich wstępnych zmianach rzut tego domu wygląda tak: https://zapodaj.net/419e1a812d34a.jpg.html Co o tym myślicie? Pozdrawiam
  11. No właśnie tu jest dylemat. W obu przypadkach jest gimnastyka. Propozycja CityMatic to większe koszty na start, kredyt, ale i mniejszy syf przy adaptacji. Propozycja Kaizen jest ciekawa od strony ekonomicznej i w większym stopniu mi odpowiada. Mało sensownej powierzchni na górze - potwierdzam, ale ja tam potrzebuję max 3 pomieszczenia. Może kolankowa do góry delikatnie. To jest jeden z kilku projektów, które biorę pod uwagę.
  12. Cześć, czytam forum od pewnego czasu, ale nie uzyskałem informacji, która rozwiała moje wątpliwości w 100%. Jestem na etapie wyboru projektu i w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest dom parterowy z poddaszem do późniejszej adaptacji - na stanie małe dziecko, być może nie ostatnie. Zakładamy, że wybieram projekt Z255. Plan jest taki: ocieplam, grzeję gazem, podłogówka bez grzejników. Poddasze przez jakiś czas będzie nieużytkowe. Rozumiem, że muszę zrobić na górze też podłogówkę i ocieplić strop jak w użytkowym? Jak to ekonomicznie rozegrać? Pozdrawiam
  13. Witam wszystkich, trudno w to uwierzyć, ale przebrnąłem przez 114 stron tej burzliwej, zwłaszcza w okolicach 80 strony, dyskusji... Powiem Wam, że obok mnóstwa wartościowych informacji, niepotrzebne pyskówki strasznie zaśmiecają ten temat... Ale do rzeczy: Bardzo proszę o pomoc w "da radę?" Projekt będzie wzorował się na: http://z500.pl/projekt/89/Z93,parterowy-dom-z-nowoczesnym-wykuszem-3-sypialniami-takze-na-mala-dzialke.html Bo wystarczy nam jedna łazienka, bo mam być w miarę rozsądny salon i kuchnia, 3 pokoje + garderoba w naszym pokoju. Ale będzie trochę zmian... Preferowany układ pomieszczeń: http://www.fotosik.pl/zdjecie/e2d9b241cf78d3e3 Z racji, że nie udało mi się znaleźć czegoś co wpisuje się w 100% w moje oczekiwania - projekt na 90% będzie indywidualny. Mam wrażenie, że kosztowo to wyjedzie bardzo podobnie tj. zakup + adaptacja, a nowy projekt przy takiej bryle... Kluczowa technologia: powierzchnia ~100m2, płyta, strop lany - nie mam zamiaru oszczędzać na izolacjach + WM z reku. Kominek w salonie zostaje. Ogrzewanie? Hmmm, tu muszę przeliczyć. Gaz jest na działce, ale myślę o PC. Działka ogrodzona. System gospodarczy + instalacja elektryczna będzie taniej, cześć wykończeniówki rodzinnie. Budżet tytułowy... Bardzo proszę o opinie i pozdrawiam.
  14. Na czerwono zaznaczyłem całą działkę. Nie, nie ma zapisu dotyczącego wyburzenia budynków gospodarczych. Droga ma przebiegać przez południową cześć działki teściowej. W akcie notarialnym szerokość służebności gruntowej wynosi 4 metry...
  15. Nie wiem czy tak da radę, sam link: http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9b423ad11ead766f
  16. Dzięki za odp. OK, w sytuacji gdy nie będę scalał, muszę wyburzyć budynek gospodarczy przed złożeniem wniosku PNB?
  17. Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że muszę mieć drogę w formie fizycznej, a nie drogę w formie służebności w postaci prawnej? Obecnie sytuacja wygląda tak, że "moją" działkę od działki "teściowej" rozdziela budynek gospodarczy (docelowo do wyburzenia). Jednocześnie nie ma problemu dojazdu do działki od tyłka strony - grunty są własnością wuja żony... A budynek gospodarczy póki co by się przydał - bez blaszaka by się obyło... W formie graficznej: http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9b423ad11ead766f "Moja" działka zaznaczona na żółto. Obecnie ogrodzona - prowizoryczna brama od tyłka strony w celach budowlanych. Działka "teściowej" zaznaczona na czerwono. Na niebiesko preferowana lokalizacja naszego nowego domu... Odnośnie scalenia to z tego co wyczytałem najlepszą opcją jest przepisanie działki "teściowej" na żonę, a następnie rozszerzenie własności małżeńskiej. Następnie trzeba to geodezyjnie scalić i zlikwidować jedną księgę. Potwierdzi mi to ktoś lub wyprowadzi z błędu? Temat przyłączy: w której opcji to będzie prościej zrobić? Scalając czy walcząc ze służebnością? W przypadku służebności są to inne adresy. W przypadku scalenia: prąd i woda dociągnięte do budynku gospodarczego. Kanalizacja i gaz do drewniaka - max 15m do budynku, który ma powstać.
  18. Dzień dobry, jest to mój pierwszy wpis na forum więc WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE Potrzebuję Waszej pomocy - bardzo proszę o radę. Przedstawię obecny stan rzeczy: 1. Rozmawiamy o dwóch działkach, 2, Na pierwszej z nich stoi dom drewniany, w którym obecnie mieszkamy z żoną - formalnie własność teściowej, 3. Drugą działkę zakupiłem 3 lata temu (działka jest na zapleczu działki "teściowej" 1000m2) - zakup częściowo finansowany z kredytu, który jeszcze spłacam (z żoną jesteśmy rok po ślubie), 4. "Moja" działka nie ma dostępu do drogi - mam służebność przez działkę teściowej, 5. Jesteśmy na etapie planowania budowy domu na "mojej" działce, 6. "Moja" działka w PZP widnieje jako przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną, 7. Nie ma problemu ze strony teściowej z przepisaniem działki "teściowej" na nas. I tu pojawiają się pytania.... mnóstwo pytań. Czy scalać te działki? Jak do tego podejść? Co w takim przypadku z przyłączami (na działce "teściowej" gaz, prąd, woda, kanalizacja)? Od czego zacząć? Gdzie szukać informacji? Z góry bardzo dziękuję za wszystkie opinie na ten temat. Pozdrawiam Paweł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...