Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sebastianbb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

O sebastianbb

  • Urodziny 31.08.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    SSO
  • imię i nazwisko
    Rupert U

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bielsko-Biała
  • Kod pocztowy
    43-300
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sebastianbb's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. - 2019.10.06 - 2020.05.03 = 622m3 (CO + CWU) - CO przestało grzać początkiem kwietnia - Cały czas dogrzewa słońce - 2020-03-29 - 2020.05.03 = 31m3 (tylko CWU) - Temperatur 23.5st (histerza 0.4st) - Dziennie zapotrzebowanie na CWU ~0.8m3 - Rodzina 2+1 - dom bez kominka
  2. Przyjechał serwisant, pogoglądał, zabrał płytę główną do wymiany. Przyjechał następnego dnia z nową płytą. Piec nie ruszy.... Faza na piecu/płycie jest, czemu nie działa? Okazało się że przy pierwszym uruchomieniu pieca inny serwisant tak poskładał wtyczkę pieca że '-' nie był dobrze przykręcony. Kiedy ja zdjąłem mostek X40 i włożyłem wtyczkę do gniazdka, w tym momencie minus odłączył się we wtyczce.... Jakie trzeba mieć szczęście żeby to przytrafilo się akurat mnie w takim momencie? Wtyczka naprawiona, piec działa, wyłącza sie po osiągnieciu zadanej temperatury przez CAR V2. Mieliśmy jeszcze inna przygodę przy pierwszym uruchomieniu pieca, po godzinie pracy z pieca zaczelo cieknąć ze środka.... Musieliśmy otworzyć piec i dokrecić fabryczne śrubunki wewnątrze pieca. Nie mogę doczekać się kolejnej porcji adrenaliny...
  3. Hej, Piec byl odlaczony od zasilania, żadnych iskier. Wlasciwie wykonywalem polecenie serwisanta ktoremu zgłosiłem że piec grzeje pomimo osiągniecia temp zadanej w pomieszczeniu (CAR V2). Serwisant polecil sprawdzić bezpiecznik 'topikowy' na plycie kotła, na moje oko wyglada ok, jest jeszcze bezpiecznik niskiego napięcia ale tego juz sam nie sprawdze. Jutro bedzie serwisant. Dam znać co zdechło.
  4. Witam, Mam kocioł Victrix 12kW + CAR V2, usunałem mostek X40 tak jak w tym poscie https://forum.muratordom.pl/showthread.php?190052-Immergas-Victrix-X-2-v-2011-ustawienia-opinie-porady&p=7405980&highlight=mostek#post7405980 Po usunieciu mostku przy pierwszej próbie uruchomienia kocioł włączył sie na moment (zaswiecil sie wyswietlacz na pól sekundy) po czym wyłączył, teraz nie reaguje na próby włączenia. Wróciłem do oryginalnego ustawienia czyli mostek X40 na swoim miejscu i nadal kocioł nie włącza sie. Co robić?
  5. Czytam, że forumowicze ratuja sie myciem podłóg, gotowaniem, flakonami, nawilżaczami itp
  6. Wspomniałem już, danych nigdzie nie uświadczyłem, sam poszukuje odpowiedzi. Moge tylko domniemywać taki przypadek: relatywnie wieksza wilgotność może pojawić sie w pomieszczeniu po umyciu podłóg, tynk chłonie wilgoć nastepnie oddaje jak spadnie poziom w pomieszczeniu. Oczywiście w międzyczasie WM może wymienić to wilgotne powietrze. Lub rozpalam kominek który przez kilka godzin wysusza powietrze w salonie, po wygaszeniu część wilgoci z tynków wraca do pomieszczenia. Jak dokładnie miałoby przebiegać takie zjawiska, z jaką intensywnością tego nie wiem i nikt nie opisuje dokładnie.
  7. Oczywiście pytanie było retoryczne, chodziło mi o poruszenie tego tematu i zebraniu jakichkolwiek spostrzeżeń forumowiczów. Nie spodziewałem sie alladyna i rolki papieru O właściwościach tynków można przeczytać w wielu miejscach, broszury reklamowe, artykuły w prasie. Niestety nie spotkałem się z konkretnymi danymi, porównaniem tynków cementowych i gipsowych, ich czasu reakcji na zmiane wilgotności i realny wpływ na odsetek pary wodnej w pomieszczeniu w jednostce czasu. Być może znajdą się forumowicze rejestrujacy wilgotnośc np w salonie z kominkien i zmiane wilgotności przed rozpaleniem i po wygaszeniu kominka, podsumowując, że po X wilgotność wróciła do pierwotnej. Lub inny przypadek. Tynki gispowe zapewne szybciej reaguja na zmiane wilgotności w pomieszczeniu, ale czy jest to odczuwalne? Czas reakcji zapewne jest spory a czynników mających wiekszy wpływ wiecej.
  8. Murator nie wspomina o Alladynie: https://muratordom.pl/wnetrza/prace-wykonczeniowe/tynk-wewnetrzny-gipsowy-kontra-tradycyjny-ktory-wybrac-aa-ZfoN-nBwh-6J9d.html
  9. Jeszcze nie użytkuję WM, zastanawiam sie, czy okresowe wyłączanie wentylacji ma sens? Na przykład wychodząc z domu wyłączam WM, zakładając, że 'coś' produkuje wilgoć to wracając do domu zastane lepszy mikroklimat. Rodzaj tynków może wpływać na wilgotność? Gipsowe rzekomo regulują wilgotność... Pytanie tylko czy jak już są suche jak pieprz to czy nie będa pochłaniać wilgoci którą udało się pozyskać.
  10. sebastianbb

    Dachowka Roben Bergamo

    Wspominałem o dwóch domkach w okolicy z Bergamo 2017. Fotki pelnej rozdzielczosci mozna znalezc pod tym linkiem: https://www.dropbox.com/sh/rf82etli923a17u/AADGh6XWMnYvRHnJRtuw3teua?dl=0 Oto pierwszy:
  11. sebastianbb

    Dachowka Roben Bergamo

    Zobacz moje posty wczesniej gdzie wrzucilem zdjecia nowego dachu z 2017, czesc dachówek jest wyraźnie krzywa. W okolicy widzialem 2 inne dachy na Bergmao 2017, podobne krzywizny, wrzuce fotki jak tylko będe tamtędy przejeżdzać. Chyba, że Bergamo 2018 jest bardziej prosta od tej 2017 Pozdrawiam.
  12. Żona sondowała temat na instagramie wsród użytkującyh podobny setup, 5 opinii pozytywnych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...