Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hmrogrz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Hmrogrz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam! Poszukałem trochę w temacie jednak nic nie wyczerpało mojego problemu. Kupiłem mieszkanie w stanie developerskim zamkniętym. Jest to mieszkanie parterowe, brzegowe. Po trzech stronach ściany łączą się z dworem po jednej z sąsiadem z boku. Nad sobą mam jednego sąsiada (i jest to ostatnie mieszkanie w poziomie). Problem w tym że ten właśnie sąsiad kupił mieszkanie, wyjechał za granicę i wróci prawdopodobnie za 2-3 lata. Mieszkanie zostawił w stanie developerskim zamkniętym i co jest oczywiste niczym w nim nie grzeje. W mieszkaniach jest ogrzewanie gazowe które jak wiadomo swoje kosztuje i obawiam się że będę ogrzewał jego mieszkanie przez co mojego rachunki za gaz będą niestandardowo wysokie. Pomiędzy mną, a nim jest strop w którym zawiera się styropian o grubości 5cm. Dotarło to do mnie dosyć późno i łazienkę mam już całkowicie skończoną więc tam nic nie zrobię, ale zastanawiam się nad położeniem jakiegoś izolatora termicznego na sufitach w pozostałych pomieszczeniach. Kompletnie się na tym nie znam, a internet jest przepełniony artykułami sponsorowanymi z których też niezbyt wiele wynika. Proszę o informację czy taka izolacja ma sens, jakich materiałów najlepiej użyć i ew. jakieś porady jak można ją porządnie zamontować (większość w mieszkaniu będą robiły ekipy remontowe, jednak zależy mi żeby jeden pokój zrobić całkowicie samemu). W całym mieszkaniu planuję sufit podwieszany więc wszelkie izolatory będą się znajdowały nad nim. Z góry dziękuję za porady.
  2. Ogólnie temat ogarnął ktoś przede mną. (Nie było to u mnie w mieszkaniu) Chciałem to zrobić dobrze użyć jakiegoś kleju, epoksydu, załatwić nowe drzwi. Żeby było ładnie i solidnie. Okazało się że to co się rozeszło na górze drzwi ktoś pozbijał gwoździami, a zawias po prostu wsadził do tej dziury i powiesił skrzydło. Podobno działa, tylko że drzwi trzeba dobrze 'ciepnąć' żeby się zamknęły, tak samo jak ten temat. Do zamknięcia. Dzięki wszystkim za pomoc.
  3. Popytałem, podowiadywałem się i jednak nie potrzebuje pieca z zasobnikiem. W mieszkaniu tylko dwie osoby, punktu poboru wody mało i są blisko siebie. Teraz już wszystko wiem i czuje się dosyć mądry w temacie żeby jakiś pięć wybrać. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Czy są jakieś technologie które warto w takim piecu mieć i za nie dopłacić? Jak to w sprzęcie bywa często wtyka się różne elementy żeby mogły się zepsuć albo żeby ładnie brzmiały. Zastanawiam się jednak co naprawdę warto mieć.
  4. Szafke raczej zrobie na hakach żeby ją zdjąć jak przyjdzie serwisant. Nie będzie to szczególnie cięzka konstrukcja, tym bardziej że od góry i od dołu będzie otwarta. Co do pieca to wszędzie widzę 24-30kW (chyba że mi się mieszają jednostki), a co do piecy to faktycznie chciałbym z wbudowanym zasobnikiem warstwowym (jakoś tak to się nazywa), ale jak już znajde jakiś taki piec w internecie to nigdzie nie widzę cen. Jakieś wskazówki?
  5. Czy link który podał Firewall będzie ok, czy jednak mam kupić to co ja znalazłem na allegro? Bo teraz to już się pogubiłem.
  6. Witam! Podepne się pod temat żeby nie zakładać nowego. Kupiłem mieszkanie 60m2 stan developerski zamknięty, ogrzewanie gazowe. Gaz tylko do ogrzewania wody i kaloryferów. Brak gazu w kuchni. Przede mną wybór pieca, prosił bym o informację na co powinienem zwrócić uwagę oraz ew. jakie modele powinny mnie zainteresować. Mieszkanie ma 3 pokoje w tym aneks kuchenny. Będą w nim 4 kaloryfery, a sam piec będzie w łazience 4,9m2. Niestety nie wiem jeszcze jakie dokładnie będą to kaloryfery (pewnie zapytam o to w osobnym temacie). Dodatkowo w łazience będzie ogrzewanie podłogowe matą elektryczną. Stawiam na piec kondensacyjny jednak słyszałem, opinie że do takiego mieszkania wystarczy zwykły. Piec chcielibyśmy zamknąć w szafce żeby nie był na widoku. Niestety ogrzewanie gazowe pamiętam z czasów jak Junkers odpalałem zapałkami więc nie orientuje się w nowej technologii. Jak podałem za dużo zbędnych informacji to przepraszam i proszę o opinie.
  7. Najchętniej bym to posiadał, ale w obecnym czasie nie mogę sobie na to pozwolić. Za duże przedsięwzięcie, nie znam żadnego spawacza, a przyklejania zawiasy to tylko moment. Jak wytrzyma pół roku to będzie ok. Dodatkowo postaram się ustawić ciężar na górnym zawiasie o ile to możliwe i mam nadzieję że jakoś to będzie. A jak skończę remont nowego mieszkania to może do tego wrócę.
  8. Nie wiedziałem czy poxipol jest do metalu i na tyle mocny żeby utrzymać drzwi. Sądziłem że to musi być jakiś bardziej profesjonalny klej. A co do skrzydła to muszę nowe zorganizować bo mi się rozdwoiło u góry po czym ktoś je zostawił na cały tydzień na balkonie w deszczowe dni.
  9. Akurat wewnątrz tej dziury jest pusto. Myślę że tego podłóżnego elementu który wchodzi w futryne mogło by nie być. Spawy były dwa na zawiasie i trzymały się zewnętrznej strony ościeżnicy.
  10. Faktycznie wygląda na prostszy w użyciu. Z tego co czytam powinien bez problemu utrzymać drzwi od łazienki przez kilka lat i jest bardzo tani. Dzięki wielkie za pomoc. Zanim go kupie poczekam jeszcze dzień, może ktoś się dodatkowo wypowie jestem jednak prawie pewny że ten w zupełności wystarczy.
  11. Dzięki za mega szybką odpowiedź. Pierwszy raz słyszę o takim kleju. Czy coś takiego będzie ok? http://www.hurtmet.pl/p4582_313_klej_epoksydowy_metalowy_300kg2x12ml.html
  12. Witam! Założyłem konto na forum z uwagi na usterkę kttóra mi się przytrafiła i przed wezwaniem specjalisty chciałbym się zorientowac w rozwiązaniach jakie mogę zastosować. Aczkolwiek kupiłem mieszkanie i zaczynam remont więc zapewnę będę miał więcej pytań niż to jedno. Czyżby ściągnęło mnie tu przeznaczenie? Na koniec wstępu i przywitania chcę abyście wiedzieli że jestem kompletnie nie techniczny, nie mam doświadczenia na budowach czy w remontach, a moją rączka nie jest złota, a zardzewiała. Mam jedynie nie wielkie doświadczenie w kładzeniu przewodów, głównie internetowych. Jak już wszystko wyjaśniłem to mogę przejść do sedna. Nie wielkie doświadczenie w kładzeniu, głównie internetowych. SEDNO: Połamałem zawias przy metalowej ościeżnicy. Ułamały się spawy i zawias jest niestabilny. Na pierwszy rzut oka pomyślałem, nie ma wyjścia trzeba spawać. Aczkolwiek nigdy spawarki nie widziałem na własne oczy, ani nie znam nikogo kto mógłby taką posiadać. Obiło mi się jednak o uszy że technologia XXI wieku jest w stanie wytworzyć klej na tyle mocny że mógłby taki zawias z drzwiami utrzymać. Jestem dosyć sceptyczny do tego pomysłu, jednak daje mu szansę ze względu na fakt że byłbym w stanie przykleić to sam i prawdopodobnie było by szybciej, prościej i taniej. Dołączam zdjęcia poglądowe:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...