Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dexter1985

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O Dexter1985

  • Urodziny 02.03.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zgierz
  • Kod pocztowy
    95-100
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Dexter1985's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Bardzo dziękuję Ci za tak wyczerpującą odpowiedź, jestem pod wrażeniem że aż tyle dowiedziałem się w jednym poście, jutro udało mi się też umówić na spotkanie z przedstawicielem De Dietrich i wiem dzięki Tobie już dużo więcej i skłaniam się ku AMC, bo u mnie właśnie wymagane będzie sterowanie 3 obiegami na 3 termostatach. Dam znać co wynikło z tej rozmowy.
  2. Witam serdecznie. Czy ktoś z was orientuje się czy warto dopłacać jakieś 20%-30% do serii EVODENS AMC względem MCR 3 ? Na stronie producenta nie znalazłem dużych różnic poza większym naczyniem wzbiorczym w Evodens 12L vs 8 L i nieco bardziej rozbudowanym sterownikiem. Niestety wiedza na temat róźnic pomiędzy tymi kotłami jest u handlowców marna. Dodatkowo jeśli pytam o sterowniki modulacyjne OpenTherm to twierdzą że w przypadku krzywej grzewczej z jednym czujnikiem temperatury od strony północnej lepiej stosować zwykłe sterowniki ON/OFF, dlaczego to już średnio chcą powiedzieć ¯\_(ツ)_/¯ Jeśli ktoś wie cokolwiek na ten temat to będę wdzięczny za pomoc.
  3. Witam, Ostatni zauważyłem że podczas ciepłego montażu okien użyto u mnie z obu stron taśmy paroprzepuszczalnej, zainteresowałem się tematem dopiero podczas montażu drzwi, czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne ? Z tego co widzę to od wewnątrz taśma powinna zatrzymywać wilgoć a nie przepuszczać ?
  4. Witam serdecznie, Czy ktoś z was orientuje się co się stanie gdy zdejmiemy ogranicznik rolet z prowadnicy elektrycznych rolet zewnętrznych ? Czy taka roleta po pełnym rozwinięciu może spaść z rolki ? Przekręci się ? Muszę ją troszkę opuścić i zastanawiam się czy jej opuszczenie jest koniecznie, czy może wystarczyły by zdjąć ograniczniki tak by zatrzymała się na nowo powstałym schodku 15 cm niżej ?
  5. Ściana nie jest ścianą nośną, między więźbą dachową a ścianą jest styropian. Jest cofnięta o 2,6 m, mierzone od krawędzi. Tak to wygląda na zdjęciach, widać zaprawę murarską w piance na spoinach poziomych bo ściana się troszkę rozeszła. https://zapodaj.net/843470d915775.jpg.html https://zapodaj.net/842d9b3adfcd9.jpg.html https://zapodaj.net/4887e59713350.jpg.html https://zapodaj.net/faee43b5639ff.jpg.html https://zapodaj.net/9a172c91ed392.jpg.html Tuż przed zalaniem, tutaj widać po prawej stronie jedno żebro rozdzielcze na środku: https://zapodaj.net/7374074533d9e.jpg.html Tutaj belki na których wymurowana jest ściana: https://zapodaj.net/2978b36cf10c9.jpg.html
  6. Tak, oczywiście mój błąd, to nie jest ściana działowa tylko zewnętrzna, później wrzucę zdjęcia bo z projektem może być w tej chwili ciężko (strop nie jest zrobiony zgodnie z projektem, w nim była wylewka żelbetowa pod tą ścianą), budynek jest zamknięty po tynkach, lada chwila wchodzi hydraulik, i tu się rodzi kolejne pytanie, na ile taki strop będzie w stanie wytrzymać dodatkowe obciążenie ogrzewania podłogowego z wylewką.
  7. Witam serdecznie. W pomieszczeniu o szerokości 6,4 m został zastosowany strop Teriva I (4.0/1) lub Teriva I Nova (4.0), niestety na tę chwile nie da się dokładnie ustalić który dokładnie to strop, na stropie tym wzdłuż dwóch połączonych belek Teriva ze zbrojeniem w postaci dwóch prętów między nimi, na poddaszu użytkowym postawiona jest ściana z betonu komórkowego 24 cm plus drzwi tarasowe 150 x 250 (3 szybowe), strop nie posiada żadnego dodatkowego zbrojenia i posiada tylko jedno żebro rozdzielcze na całej szerokości 6.4 m. Strop ugina się pod ciężarem ściany, na suficie pojawiają się rysy na tynku, a na postawionej ścianie pęknięcia (na ścianę nic dodatkowo nie napiera), samo wygięcie optycznie jest jeszcze nie widoczne. Całość będzie jeszcze konsultowana z konstruktorem ale chciałbym znać wasze zdanie na ten temat, pomijając walory estetyczne czy takie rozwiązanie jest bezpieczne ? Z tego co do tej pory przeczytałem stropy Teriva I nie powinny przekraczać 6m a jeśli już to powinny być projektowane jako dwuprzęsłowe. Dodatkowo przy 6m dwa żebra rozdzielcze powinny być chyba obowiązkowe plus dodatkowe zbrojenie. Czy na belkach Teriva można stawiać ściany z bloczków 24 cm ?? Dziękuję za każdą odpowiedź. W miarę możliwości postaram się dziś wstawić zdjęcia.
  8. Dzięki za odpowiedź, pomiędzy tą ścianę a więźbę wciśnięty jest styropian, więc na tą ścianę akurat więźba nie napiera, nie ma bezpośredniego styku z tą ścianą. Czy to jest właściwie rozwiązanie to już inna sprawa
  9. Witam serdecznie. Widzę że forum zalewane jest rożnego rodzaju pęknięciami ścian więc też poproszę was o opinię. Budynek powstawał w miesiącach Styczeń - Marzec, jest w stanie surowym pokryty blacho-dachówką. Lada chwila wchodzi ekipa z oknami a niedawno zauważyłem pęknięcie spoiny na jednej ze ścian. Ściana na poddaszu użytkowym wydaję się nie przenosić żadnych większych sił więc zastanawia mnie dlaczego ściana pękła właśnie w ten sposób i tylko w tym miejscu. Co o tym myślicie, wada materiału czy niewłaściwie wykonanie, może budynek osiadł ? Co z tym teraz zrobić, od razu mówię że na kierownika budowy liczyć nie mogę. Za wszystkie opinie dziękuję. PS. Nie wiem dlaczego inaczej tych zdjęć dodać nie mogę. https://zapodaj.net/bd4bd95829c11.png.html https://zapodaj.net/10118a2b2465e.png.html https://zapodaj.net/4caffc07ac9ed.png.html
  10. Witam serdecznie. Czy mieszanie farby lateksowej z lakierem akrylowym do mebli drewnianych jest dopuszczalne ? Miało by to na celu wzmocnienie odporności farby na ścieranie. Dziękuję za odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...