Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiosenne budowanie

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Wiosenne budowanie

  1. Kaszpir - W jaki sposób zrobiliście poprawki? Osobny fundament pod jedną ścianę? Słupek powiązany 2 fundamentami do budynku? Jacenty - dzięki za konkretną odpowiedź.
  2. Z wypowiedzi forumowiczów wynika, że płyta fundamentowa na zewnątrz to zły pomysł, głównie ze względów na mostek termiczny i izolację, czyli straty ciepła w domu i wyższe rachunki. A jak ze statyką płyty? Czy różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz jednocześnie może spowodować jej uszkodzenie? Jak rozwiązać kwestię słupa konstrukcyjnego, bądź całej niewielkiej ściany konstrukcyjnej, którą trzeba jakoś powiązać z budynkiem, bo stanowią podporę pod strop? Wiadomo, że najłatwiej zaprojektować prostokąt, zamiast wejścia zagłębionego w budynek zrobić daszek i mieć spokój. Mimo wszystko zależy nam na budynku o nieregularnym kształcie. Co zrobić, żeby nie pójść na łatwiznę? Tyle wieków architektury i budownictwa. Nie wierzymy w to, że się nie da.
  3. Witam wszystkich. Ze względu na opinię geotechniczną budowa naszego domu jednorodzinnego (niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym) wymaga zastosowania płyty fundamentowej. W projekcie mamy płytę prostokątną, natomiast budynek ma nieregularny kształt (dwa wcięcia na wejście i taras). Pytanie; Czy to poprawne rozwiązanie? Czy jedna płyta która ma część pod budynkiem i na zewnątrz będzie dobrze pracować? Czy to nie zagraża jej stabilności? W domu będzie panować stała temperatura, natomiast na zewnątrz warunki będą zmienne, od mrozów do upałów. Czy to nie zagraża integralności płyty? Pozdrawiam Marcin
×
×
  • Dodaj nową pozycję...