Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

apophis330

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez apophis330

  1. Najpierw na pierwszej stronie piszesz,że gaz 5 stron później jakie obciążenie cieplne? Teraz po kilku stronach przychodzi ci na myśl,że a może jednak nie gaz. Widać sam nie wiesz,co i jak specjalisto. Dobry jesteś.
  2. Dalej niby nie obrażasz? Jak pisałeś "nie chcąc mieć kłopotów z... " to ciekawe co chciałeś napisać?
  3. Po pierwsze nie musisz mnie tu obrażać,jak masz tak odpisywać to najlepiej nie pisz. Był tu oglądał dom i co przecież oni zakładają ogrzewania więc chyba wiedzą czego potrzebują hmm...
  4. Wiesz oni mieli wyliczyć i wyliczyli ,że tylko taką pc pw mogą zaoferować serio.Nie wiem czemu nie wierzysz. Oni sami powinni wiedzieć najlepiej jaką moc trzeba dobrać.
  5. Widzę kolega bobrow ma rację. Te pseudo firmy wprowadzają taki kocioł. Ta firma co twierdzi,że do -5C jest sama w stanie sobie bez grzałki poradzić to rzeczywiście nie najlepsze mają te urządzenia. Przeglądając pompy panasonic radzą sobie znacznie lepiej jest do -15 nawet z grzejnikami. Orientuje się ktoś jakie są oszczędności panasa z fotowoltaiką tylko do zasilania pc? Czy może nie ma sensu dokładać?
  6. Jeśli masz 100% pełnej mocy przy -15.To ja dostałem już jedną odpowiedz. Interesuje mnie przede wszystkim,powietrzna,gruntowa odpada trzeba przekopać 170 m2. Przy powietrznej marka Sofath Lizea lv 200 11TT napisali,że 100% zapotrzebowania na ciepło to do -5C.Wiec poniżej załącza się grzałka elektryczna. To nie napawa optymizmem,czekam jeszcze na e-mail z drugiej firmy tam twierdza,że poniżej -15 dołącza się grzałka. Więcej szczegółów w ZAŁĄCZNIKU.(niestety w notatniku na screenie nic nie widać) oferta pc2.txt
  7. Opisz mi dokładnie jak wygląda u ciebie ogrzewanie masz pc pw,grzejniki 90% 10% podłogówka? Jeszcze dochodzi trochę drewna tylko nie wiem ile,jeszcze się dowiem. A jak jest z oddawaniem cop przy pc.Przy jakiej temperaturze zewnętrznej nie opłaca się grzać pc? Wiec może tak PC PW i do tego kocioł gazowy będzie się załączał w mroźniejsze dni np. od temp -5/-10?
  8. Co do kaloryczności to nie wiem.Ale był to węgiel orzech. 2 tony 400 Żeby było ciepło jak na ten piec,bo jest on za mały jak na grzanie góry dodatkowych 7,8 grzejników cyrkulacyjna wypycha ciepło na 1 piętro od 50C. Więc musi być jak na wszystkie te grzejnik( nie wymienialiśmy bo wkrótce zakaz palenia) temperatura co najmniej 65C albo i lepiej. Chyba zostaje gazem i ewentualne ogniwa do tego. Wciąż czekam na wyliczenia z dwóch firm na e-mail mają przysłać. CZYLI ZAŁÓŻMY JEŻELI BYŁBY TO MOCNIEJSZY PIEC TO MUSI BYĆ CO NAJMNIEJ 50C
  9. Do tej pory to kocioł węglowy,licząc głównie węgiel to przy założeniu sezonu grzewczego np. 6 miesięcy wychodzi 2400zł.To jest oczywiście plus c.w.u. Do tego jazda na grzałce do c.w.u. w okresie poza grzewczym(to zobaczę ile wynosi to wam później napiszę jak przejże rachunki) Dokładnie to ma płytowe grzejniki na 1 piętrze szczegóły w linku. https://www.ceneo.pl/17000635#tab=spec Nie wszystkie grzejniki 600x1000. Według jednego artykułu grzanie na takich jest ok ok. 20% więcej podobno. https://www.fachowyinstalator.pl/pompa-ciepla-we-wspolpracy-z-grzejnikami-plytowymi/
  10. Więc może gaz z ogniwami na ciepła wodę lub do produkcji prądu. Jak myślicie?
  11. Ok.Dzięki za info. Założyłbym gaz to jakiej firmy polecacie piec vaillant np.(słyszałem ,że inne firmy np. viessman mają problemy z serwisem chodzi o dostępność. Co jest najważniejsze przy wyborze pieca gazowego sprawność,rodzaj pieca kondensacyjny? Czy sama fotowoltaika jest w stanie zebrać tyle energii,że nadwyżki wracają w zimie?Czy musi działać w połączeniu z gazem? Albo Gaz do ogrzewania plus ogniwa tylko do ciepłej wody?
  12. np. Niskotemperaturowe grzejnik na dole .U góry zostaje 7 grzejników plus w łazience drabinka.(na górze są one stalowe nowe) Mam dostać wyliczenia na e-mail,jakie ogrzewanie będzie najodpowiedniejsze,wiec wcale nie jest powiedziane ,że te grzejniki na 1 piętrze potrzebują wysokiej temperatury.(tak powiedział facet od ogrzewania) Może pompa Powietrzne woda,z kotłem gazowy kondensacyjnym? Albo powietrze-woda z ogniwami zasilającymi tylko pompę.Miałaby taka opcja sens? Była tez możliwość założenia gruntowej z kolektorem poziomym,tylko gdzieś tą ziemie musiałoby się odłożyć za bardzo nie ma miejsca. Z kolektorem pionowym to najwyższy wydatek ok 70-80 tys 40% z tego od 28 tyś wiec ta odpada.
  13. Piec odpada to jest Kraków więc zakaz palenia paliwami stałymi. Na dole można wymienić bo są żeliwne,u góry stalowe. Jeśli zostałyby wymienine te na dole,zostaje do ogrzania 7 grzejników plus drabinkowy w łazience.Czy pompa ciepła sama jest w stanie to ogrzac przy kosztach niższych niż gaz? Facet od ogrzewań mówił ,że na dole można dać niskotemperaturowe grzejniki.
  14. Link który dałeś nie aktywny. Jeśli chodzi o awaryjność.To ile lat powinna wytrzymać lat pompa ciepła hybrydowa lub powietrzna ? Widzę ,że gwarancje dają na 5lat.Czy jest więcej? Ile wyniosłyby koszty naprawy jeśli coś by się zepsuło?
  15. Mieszkam w domu o powierzchni 200m.Pierwsze piętro i poddasze. Ocieplenia z zewnątrz nie ma,ale okna są nowe(współczynnik przenikania bardzo doby,jak twierdził facet od ogrzewań). Mur ok. 40cm grubości składa się z cegła maks w środku wełna,i cegła modularna.na poddaszu też jest wełna.To wszystko z ociepleń. Budynek był budowany 10 lat temu.Dach dwuspadowy jaskółki od południa i północy.Grzejniki stalowe u góry żeliwne na dole.(żeliwne do wymiany będą) Szukam osoby która ogrzewa dom tylko pompa ciepła powietrzną.Mieszkam w Krakowie. Moje pytanie to:Czy taka pompa pomimo mroźnych dni,ogrzej dom o polowe lub ok 30% taniej niż gaz rocznie np.? Może pompa ciepła powietrzna plus kocioł gazowy? Ogniwa plus pompa ciepła powietrzna?
  16. Olejem opałowym ile by wyszło litrów na miesiąc? Jakbym ogrzewał 200m2 7 grzejników parter.8 pierwsze pietro.
  17. Albo pozostaje produkowanie energii za pomoca ogniw fotowoltaicznych.Kiedyś był u nas taki przedstawiciel firmy która się tym zajmuję.Pytał się o zużycie miesięczne energii i na tej podstawie obliczył.Ilość paneli potrzebnych czyli koszt (już nie pamiętam ile dokladnie bo było to jakiś czas temu).Wiec koszty wyliczył na 15 ok tysięcy instalacji i ogniw.Podobno jeszcze jest dofinansowanie ok 40% ale nie chce mi się wierzyć że to prawda(może ktoś wie jak z tym dofinansowaniem jest).Jeszcze mówił że jak zostanie wyprodukowana nadwyżka energii to oni to zwrócą zadaję się w postaci mniejszego rachunku.Został zasadniczy problem, sokoro w lato byłoby to dobrym pomysłem to w zimę na ogrzewanie niewieleby się zdało. Plusy w okresie letnim rachunki pewnie małe. W zimę ogrzewanie z sieci elektrycznej lub z tego co zmagazynowaly ledwo. Pytanie czy to oplacałoby się do ogrzewania domu w Zimie. Chyba są jakieś akumlatory co gromadzą energię. Co o tym sądzicie?
  18. Najlepiej byłoby mieszkać w Afryce.Ogniwa na dach i prawie za darmo bylaby energia. Tak na poważnie.Nie wiesz jak wyglądaja koszty instalacji i pompy ciepła i pobór prądu przez nią.Powierzchnia do ogrzania to 200m2 nowy dom z górą.
  19. Widzę że odbieglismy od tematu.Nie orientujesz się jakie byłyby koszty instalacji pompy ciepła.I jakie są koszty poboru energii elektrycznej przez pompę.
  20. 0.23zł za 1kwh.Nic mi nie mówi. Mam 200 metrów razem z góra. 15 grzejników. Napisz ile płacisz na miesiąc. Drewnem też nie można. Olejem opałowym orientuję się ktoś jakie są koszty?
  21. Witam.Chciałbym zapytać jak w temacie.Czym ogrzewać patrząc na koszty ogrzewania miesięczne. Gaz raczej odpada,duże koszty. Orientuję się ktoś jak wygląda sprawa z olejem opałowy? Może pompa ciepła?Pompa pewnie droga, tylko to się zwróci.
  22. Witam.Potrzebuje rady w kwestii doboru grzejników.Nie wiem czy wybrać stalowe czy aluminiowe? Mam typy grzejników jakie wybrać. v-22 600x1000 2szt v22 900x500 2szt v22 600x1500 2szt v22 600x1100 v22 600x1200 drabinkowiec Może poradzicie jakich producentów unikać. 8szt. Wyliczono mi w pewnej firmie w Krakowie na 4100zł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...