Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dlubaczdomowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

O dlubaczdomowy

  • Urodziny 06.06.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    lubuskie
  • Kod pocztowy
    66-300
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dlubaczdomowy's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Przeglądając forum widziałem, że chłopy owijają baniaki sreberkami itp... ale była też chyba pisane ,że perlit nie przepuszcza promieniowania więc chyba nie trza. Może jednak jestem w błędzie i wolę zapytać niż potem pluć sobie w brodę
  2. Chciałem się pochwalić - po jakimś roku walki wreszcie ustawiłem i podłączyłem swoje monstrum Buforek o pojemności około 1100 litrów zrobiony z dużego zasobnika cwu. W środku: wężownica solarna, wężownica CWU, wężownica na samej górze bufora do ewentualnego podgrzewania górnej części bufora przez kocioł gazowy na potrzeby CWU. Etapy budowy opisywałem na forum więc można odszukać jakby ktoś był zainteresowany. Z samym posadowieniem bufora miałem problem gdyż musiałem go ustawić na posadzce z ogrzewaniem podłogowym. Miałem obawy czy wytrzyma takie obciążenie zwłaszcza ,że nie była zbrojona. Tak więc posadzkę w miejscu posadowienia bufora wykułem i wybrałem razem ze styropianem do chudziaka (chudziak mocny bo około 10cm grubości) całość do równa z posadzką zalałem mocnym betonem i wychodzi na to ,że jest ok Jestem po próbach ciśnieniowych oraz po pierwszych wygrzewaniach teraz pora na izolowanie. Plan jest taki: zabudowa zewnętrzna płytami meblowymi w środek zabudowy zasyp perlitem 180 który już leży i czeka. W najcieńszym miejscu będzie 23 cm izolacji. Macie może jakieś uwagi co do izolacji? jakieś porady? czy uzupełnić czymś jeszcze oprócz perlitu? Jakaś folia alu może ?
  3. Poczytałem tę ożywioną dyskusję Zdjęcia bardzo fajne i pokazujące zjawisko. Ja niestety wmontowaną już rurę komina wykorzystuje jako stelaż do zamocowania wężownicy oraz jako element do którego przymocuje lejek. Wywalenie jej teraz z baniaka dowali mi kupę roboty i kombinowania. Prościej by mi było ją po prostu mocno ponawiercać. Chyba aż tak bardzo przeszkadzać nie będzie skoro struga i tak się sama utworzy, więc co za różnica czy w kominie czy bez niego.
  4. Czyli co wywalić? Większość tu na forum robi komin żeby się ładnie uwarstwiło kierując strugę ogrzanej wody prosto na górę bufora. Sam lejek załatwi sprawę ?
  5. Obudowę z płyty meblowej podzielę na 3-4 części w pionie i będę stopniowo zasypywał i dokładał potem kolejny element. Na samej górze zostawię 5cm szczelinę przez którą jaką listwą będę mógł sobie perlit rozgarnąć po płaszczyźnie. Mam nadzieję, że popukiwanie w obudowę spowoduje zagęszczenie się zasypanego już perlitu. Jak zasypie już do równa z tą szczeliną to resztę postaram się upchnąć taką strzykawą zrobioną z rur pcv fi 50. No taki jest bynajmniej plan Co do ustawienia bufora na mojej wylewce -bufor ma solidne nogi 3szt. każda ma mnijwięcej 10x10 xm ustwie go na grubej płycie OSB 25mm i zobaczymy co się stanie Proszę jeszcze o opinię w poniższej sprawie -komin ma średnicę fi 300 mm trzeba w nim zrobić nacięcia/otwory Pan Adam pisał o nacinaniu w szachownicę tarczą do szlifowania. Jakoś nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak ma to wyglądać:/ . Zastanawiałem się też nad nawierceniem 4 lub więcej rzędów otworów średnicy fi 20-30 na całej długości rury ? -na jednym z foto widać zamontowaną w rurze komina wężownicę do ładowania góry bufora na potrzeby CWU przez kocioł gazowy. Na chwilę obecną wężownica do ładowania bufora jest tak umieszczona ,że jest na wysokości wężownicy CWU. Zastanawiam się czy takie jej umiejscowienie będzie dobre. Może lepiej ją przesunąć w dół bufora? tak żeby górna część tej wężownicy do ładowania bufora była w połowie wysokości wężownicy CWU? -i jeszcze wysokość samego komina, w tej chwili komin kończy się jakieś 10cm od górnego dekla bufora będzie dobrze?
  6. Kurcze to skąd takie różnice w podawanych wartościach ? Przeglądałem tabele obciążeń dla wylewek ogrzewania podłogowego i podają wszędzie 1,5kN na m2. A co do perlitobetonu niestety musiałbym kuć a chciałbym tego uniknąć. Jak budowałem dom to nawet nie myślałem o buforze/ zresztą teraz to bym pewnie całkiem inny dom zbudował
  7. albo jaką szpryce zrobić A jak wygląda sprawa wylewek betonowych pod Nasze bufory? W moim wypadku to jakieś 1,6T na m2 :/ Standardowa posadzka/wylewka z jakimś tam styropianem ma obciążalność średnio 1,5kN (150 kg) na m2 czyli jakieś 10 razy za mało, albo coś źle doczytałem :/ Przyjdzie mi wylewkę kuć bo mam 5cm styropianu i 5-6cm wylewki. Żona to mnie z domu pogoni.
  8. Dzięki za odpowiedź Popatrzyłem jeszcze raz na swój projekt zabudowy i te 20cm izolacji wyjdzie na górze, dole bufora i w najcieńszych miejscu po bokach. Jak zabuduję bufor w skrzynkę 130x130x220 to wychodzi pojemność 3,718 m3 - 1,3m3 bufor daje 2,4 m3 perlitu :/ za 608 zeta z wysyłką Jak pozmieniałem tak obudowę żeby było te 20cm izolacji wokoło to mi wychodzi dużo więcej roboty a oszczędności na perlicie 130 zeta (wliczam jeden worek 125L w rezerwie już) więc chyba zostanę przy wersji pierwszej trochę więcej izolacji nie zaszkodzi Muszę jeszcze rozkminić problem techniczny a mianowicie jak zasypać przestrzeń pomiędzy górą bufora a sufitem. Bufor wysoki na 2m a pomieszczenie 220 jak zasypać tą przestrzeń nie mając dojścia od góry? ( nie chcę walić otworu w stropie do garażu)
  9. Dzięki za namiary zdecyduje się chyba na 180.
  10. Troszkę czasu upłynęło i wreszcie zabrałem się za ciąg dalszy prac Wężownice CWU polutowane do kupy i wstawiłem komin wraz z wężownicą do ładowania góry bufora na potrzeby CWU przez kocioł gazowy. Kilka fotek jak to wygląda. Mam jednak jeszcze pytanka. -komin ma średnicę fi 300 mm trzeba w nim zrobić nacięcia/otwory Pan Adam pisał o nacinaniu w szachownicę tarczą do szlifowania. Jakoś nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak ma to wyglądać:/ . Zastanawiałem się też nad nawierceniem 4 lub więcej rzędów otworów średnicy fi 20-30 na całej długości rury ? -na jednym z foto widać zamontowaną w rurze komina wężownicę do ładowania góry bufora na potrzeby CWU przez kocioł gazowy. Na chwilę obecną wężownica do ładowania bufora jest tak umieszczona ,że jest na wysokości wężownicy CWU. Zastanawiam się czy takie jej umiejscowienie będzie dobre. Może lepiej ją przesunąć w dół bufora? tak żeby górna część tej wężownicy do ładowania bufora była w połowie wysokości wężownicy CWU? -i jeszcze wysokość samego komina, w tej chwili komin kończy się jakieś 10cm od górnego dekla bufora będzie dobrze? -i jeszcze w kwestii izolacji termicznej - jak wcześniej pisałem w planach perlit 20cm . Bufor mam w planie obudować płytami meblowymi i całość zasypać perlitem. Tylko czy grubość 20cm perlitu wystarczy?czy może za dużo? , samym perlitem ocieplać? jakąś folie alu przykleić do ścian? A co do samego perlitu to muszę go zamówić chyba na all..... bo w okolicy jak pytałem to wielkie oczy robią:/ A więc na all.... do wyboru jest EP150 i EP180 ,który będzie lepszy? W najbliższy weekend chcę porobić próby szczelności i lejek i będę zamykał zbiornik.
  11. Styki pomocnicze dadzą radę a ja bym polecał jednak przekaźnik. Mniej prądu zje niż stycznik i ma jak wspomniałem 4 styki NO lub NC wedle woli obciążalność 5A. Przekaźnik jest mniejszy i na podstawce (łatwość wymiany) Można poszukać przekaźnika z tzw. flagą i w razie potrzeby załączyć go ręcznie. Można też kupić przekaźnik z kontrolką wtedy wiadomo kiedy jest załączony. Stycznik duży i masywny 3 styki NO na duży prąd i po jednym NO i NC pomocniczym. Ale zrobisz jak uważasz
  12. Styczniki drogie są :/ poszukaj na alle......... Przekaźnik 4P 230V AC/5A+PODST CEWKA 230V AC 55.04 (6648700292) Masz 4 styki NO/NC wedle potrzeby obciążenie styków 5A wystarczy i zapłacisz 30 zeta. A z twojego schematu wynika, że -w czasie pracy pompy zasilasz cewkę przekaźnika i i jednocześnie rozwierasz styk 20-21 -po wyłączeniu pompy podajesz napięcie przez styk 20-21 na termostat i w zależności od jego nastawy podajesz lub nie napięcie na elektrozawór.
  13. Pisałem wcześniej o laddomacie ale nikt się niestety nie wypowiedział - naprawdę nikt tego ustrojstwa nie miał okazji oglądnąć a może przetestować? Drażę temat bo mam możliwość kupienia tego ustrojstwa w dobrej cenie a nie chciałbym wtopić :/
  14. Stary laptop prosta przejściówka za parę zloty z rs 232 na 1wire troche ds18b20 i mamy piękny wskaźnik temperatur. Dodatkowo mamy dane historyczne i wykresy nawet. Ja u siebie że dwa lata tak zczytywalem. Wrzuciłem nawet na www i miałem zdalny podgląd co się dzieje. W magistrala 1wire można też wpiac wyświetlacz jeśli jest potrzebny.
  15. A jeszcze jedno pytanie odnośnie tych problemów z rozładowywaniem samoczynnym bufora. Laddomat czy to ustrojstwo nie załatwi większości problemów?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...