Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dzikusisko

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

O dzikusisko

  • Urodziny 14.01.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    kalisz
  • Kod pocztowy
    63-700

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dzikusisko's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Planuję wiosną zrobić na tarasie pergolę stalową . Wykonać chcę to z profili zamkniętych stalowych. Tylko nie wiem jakie one powinny być Nie chcę przesadzić i dawać 100x100x4... w końcu na tym nie będzie dachówka ale z drugiej strony nie mam pojęcia ile takie profile wytrzymają... generalnie na największe naprężenia narażone będą 2 środkowe profile które będą miały dłigość 4,5m i nie będą miały podparcia. Wie ktoś z praktyki jakie było by minimum by to nie osiadlo pod samą swoją wagą + naprężenia związane z podmuchami wiatru?
  2. dzikusisko

    Wełna na poddasze.

    Nie nie, strop teriva, zalany betonem, czarna gruba folia, 2x styropian 5cm, 6 cm mixokreta.
  3. dzikusisko

    Wełna na poddasze.

    Co do błędów to faktycznie... jak się brałem za projektowanie i budownie to nie do końca wiedziałem co i jak... Niestety ocieplanie stropu teraz nie wchodzi w grę :/ Tam jest konkretne składowisko wszelkiej maści... wszystkiego to jest dobre 120m2 strychu... zimą nawet służyło jako "suszarnia" do drewna i warsztat stolarski. Podłoże musi być "użytkowe"
  4. Witam. Dom 14x10, dwuspadowy dach, bez deskowania, pokrycie dachówką ceramiczną, poddasze nieuzytkowe - służy za strych. Strop teriva >>> 10 cm styropian >>> 8 cm mixokreta. Ściany szczytowe pustak 25cm + 20cm steropianu białego No i moja zagwostka jest taka... bo 3 lata nie mam ocieplonego poddasza i jakoś wielce nie narzekałem, ale na dłuższą metę to chyba nie jest dobry pomysł... Jak by nie patrzeć, wewnętrzne ściany szczytowe robią za ogromne mostki termiczne, nie sprawdzałem, chociaż jakoś nie czułem tego na niższej kondygnaci, by ściana była chłodniejsza... może i była, kto wie... w tym sezonie sobie to uświadomiłem... tak czy siak, nie zamierzam poddasza robić użytkowego przez najblizsze 15 lat, jeśli w ogóle kiedyś. Nie zamierzam tam kłaść karton gipsów. Chcę pokryć przestrzenie między krokwiami (8x17) wełną z rolki 15 cm... i to wszystko... sznurek i jakaś folia by się wełna nie siepała na głowę wiem że krokwie będą jakimś tam mostkiem termicznym. Gdybym miał tam mieć pokoje nawet bym się nie zastanawiał i krokwie przykrył drugą warstwą i dał karton gips... no ale znowu drewno to nie beton. Nie pytam czy tak może być, bo na pewno może... tylko czy to ma jakiś sens? taki półśrodek? Mój murarz mi powiedział że mógł bym sobie ocieplić szczyty od wewnątrz i też bym osiągnął podobny efekt - patrząc tylko z punktu widzenia niższej kondygnacji. W sumie to nie wiem o co pytam... chyba o opinie
  5. Witam. Czym pokryć 100m posadzki miksokret na poddaszu by tak się nie kurzyło i dało się łatwiej zamieść tam? Jakaś żywica? Nie chodzi o walory estetyczne, raczej praktyczne.
  6. Witam. Robię huśtawkę z ławką na 180 cm. W załączniku zdjęcie analogicznej konstrukcji tylko u mnie boki mam metalowe (też załączone). Jaka grubość desek na siedzisku by wytrzymalo 4 osoby, powiedzmy razem 400 kg? Drewno sosnowe C24 - po więźbie dachowej - potnę na deski. Grubość 3 cm wystarczy?? Czy lepiej daj 4 cm?
  7. Niech mi ktoś powie czy ten przepis dalej obowiązuje? Skoro odcięcie gazu po zdmuchnięciu płomienia to już chyba standard w nowoczesnych kuchenkach. Pytam bo jestem jeszcze przed odbiorem a kuchnia już praktycznie gotowa a odległość około 35 cm od okna.
  8. Ariston Genus One, nie wiem czy ma, nie patrzylem... ale pomijając to... podnoszę od paru dni codziennie temperature o 1 stopien... powinienem przyspieszyc? Na jakiej temperaturze stanąć i zacząć obniżać? no i znowu kwestia kotła... ustawiać coś tam czy operować tylko termostatem? Dodam że nie mam jeszcze czujników temperatury w pokoju, więc to jest chyba tylko temperatura samej podłogi.
  9. Czytam i oglądam YouTube i ciągle tego nie ogarniam. Na dzieńdobry gość od montowania pieca gazowego aristona ustawił temperature na piecu 40 stopni, a na takim pizdziadelku "cubenet" ustawił na 14 jako takie wzgledne minimum. Nie mam pojecia jak się ma temperatura na piecu z tą ustawianą na termostacie? I jak mam wygrzac te posadzki? Tylko poprzez zwiększanie temperatury na termostacie? Ale do ilu? Już mam 21 i jest na te porę roku dość przyjemnie (w butach i dlugich spodniach). I jak sprawdzić wilgotność posadzki? Sam będę kładł panele więc nikt mi nie przyjdzie i nie pobierze próbki jastrychu do badania. Chyba że po popytac parkieciarzy ile wzięli by za takie "badanko".
  10. Witam, w lipcu zrobiona posadzka z mixokreta, podłogówka chodzi od listopada na minimum, 40 na kotle, a temperatura ustawiona na 15 stopni, w sam raz do roboty Czy powinienem przeprowadzić konkretne wygrzewanie zanim założę sam panele??
  11. Witam, po szpachlowaniu miałem ściany zagruntowane farbą gruntującą, ale później jeszcze znalazłem trochę niedociągnięć i przeszpachlowałem te miejsca, przeszlifowałem, pył zmiotłem... Pytanie moje jest takie czy te miejsca powinienem jeszcze raz przegrunować czy będzie to niezauważalne?? Bo na chwilę obecną oczywiście wyszlifowane miejsca są bardziej ślizgie... Będą mi się "placki świecić" ??
  12. Ok. Wszystko jasne Robota wykonana. Wybrałem rury "Kaczmarka", mój hydraulik mówił że zakładał i było ok... cokolwiek to znaczy 110 (3,2mm) i 160 (4mm), mam nadzieję że dobrze obsypałem, lekko ubiłem domowej roboty stemplem niestety nie brałem nowego piasku, tylko obsypywałem tym co miałem, tyle że przesiałem je przez sito murarskie i w konsystenci chyba ok... przynajmniej mam nadzieję... Wszystko zrobiłem sam, wykopałem, wyprowadziłem spady, rury zamonotowałem i zasypałem... było tego około 50m bieżących... Zastanawiam się ile zaoszczędziłem, wiecie może jakie są stawki za takie usługi?
  13. wydaje się niemożliwe żeby tak rura pękła to pod ciśnieniem? A czasem wykonawca nie wsadził jakiejś "z odzysku"? Jakie to musiało by być ciśnienie żeby wzdłuż rozsadzić rurę
  14. Witam. Załączam schematyczny rzut z góry mojej działki z dwoma budynkami. Chcę odprowadzić wodę z rynien do instalacji burzowej na ulicy... po drodze myślę że wcisnę jakiś zbiornik 3000l do zraszania ogródka. Z głównego budynku od rynien woda będzie odprowadzona czterema rynnami do osadników po rogach. Dach dwuspadowy. Powierzchnia około 200 m2 czyli na jedną rynnę 50m2. Z gospodarczego jedną. Dach jednospadowy. Powierzchnia około 50 m2 - rynna jest 100mm - odpływy 1,2,3 łączą się ze sobą, - odpływy 4,5 ze sobą. Na koniec wszystkie 5 idą razem. Jakie rury zastosować, mam na myśli ich średnicę. Powiedzcie czy dobrze rozumuje... tam gdzie łączą się 3 setki ja powinienem dalej już iść z potrójnym polem przekroju tak? Wychodziło by 175mm, analogicznie tam gdzie dwie 150mm... a na koniec gdzie 5 idzie razem 225mm? Czy tak to działa??
  15. degradacja czyli po prostu odpadnie tak?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...