Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Patrol76

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Patrol76

  1. Ogrzewanie ścienne w nowej generacji (na grzejnikach podtynkowych) jaką popularyzuje 3THERMO z tynkiem glinianym współpracuje bezproblemowo. https://www.facebook.com/pg/budujnaturalnie/photos/?tab=album&album_id=1152766544843269
  2. Ogrzewanie podłogowe 12m2 rozstaw rur co 15cm moc podłogi przy 45*C to 140W/m2 co daje 1680W Całkowity koszt ogrzewania podłogowego to ok 130zł / m2 więc przy pomieszczeniu wychodzi koszt 1560zł Ciekawe skąd taka moc w podłodze... Powiedzmy, że miał Pan na myśli rurkę fi12. Moc z 1mb przy zasileniu 45st to ok 12W. Przy rozstawie co 15cm zakładam, że nie nawlecze się jej więcej jak 7mb na 1m2. 7m x 12W to max 84W/1m2 Aby osiągnąć wskazaną przez pana moc trzeba byłoby polać posadzkę wodą i dmuchać na nią wentylatorem Jednak nie ma co porównywać ogrzewania podłogowego ze ściennym. Przy podłogowym to tak jak przy zwykłym grzejniku transmisja energii cieplnej biegnie od posadzki w kierunku zimnej ściany zewnętrznej. A więc ogrzane powietrze odda swoją wilgoć do zimnej ściany zewnętrznej. Podnosi wilgotność ścian i osusza wilgoć w pomieszczeniu. Tylko ogrzewanie ścienne odwraca ten proces, dlatego warto wydać więcej. W przypadku grzejnika wiszącego, to zasilanie go parametrem 45st w ogóle nie ma sensu. Ponieważ różnica temperatury otoczenia i grzejnika jest za niska do wywołania ssania.
  3. Nie wiem czy tak drogi system jak pan zakłada? Skąd ta informacja? Jak na system ścienny? Mnie dodatkowo w takim pomieszczeniu (łazienka na poddaszu, 5szt + robota i inst) kosztowało to 1500zł o ile dobrze pamiętam. Znajomy płacił za cały dom coś ok 8tys (system mokry, pod tynk) czyli dokładnie tyle co proponowano mu za podłogówkę. Ile kosztuje 5 grzejników płytowych czy cały system w KAN? Pamiętam, że w SANHA to były ciężkie pieniądze.
  4. Polski producent 3THERMO ma gotowe grzejniki podtynkowe do montażu pod płyty GK także w skosach.
  5. 3THERMO ma gotowy system pod standardowe płyt GK (dla rozstawu co 60cm) ale nie na placki tylko w stelaż. Umieszczasz element grzewczy (grzejnik podtynkowy) w stelażu ścianki. Generalnie system ścienny najlepiej montować w masie betonu, który będzie akumulował energię cieplną. I koniecznie w ścianach zewnętrznych (tam gdzie największe ubytki ciepła) a nie wewnętrznych bo wtedy to będzie jak podłogówka, tyle że na ścianie.
  6. Wiem na 100%, że przy systemie ściennym 3THERMO można zastosować dowolny tynk, bo ogrzewanie nie jest oparte na rurkach tylko grzejnikach podtynkowych. Pokrywa się je cienkowarstwowo (mają grubość 8,5mm) dowolnym tynkiem. I nie pękają. Można je nawet położyć bezpośrednio pod płytki w łazience w warstwie kleju. Nie ma problemu z montażem i odpowietrzaniem bo woda zasila tylko dolny element grzejnika a do góry rozprowadza ciepło na sucho radiatorem. Przy innych systemach ściennych należy stosować tynki specjalne np. Knauf MP75 G/F Thermo
  7. Kaszpir007 myślę, że można byłoby spróbować to policzyć na grzejnikach podtynkowych 3THERMO. Wspominasz o skosach a te grzejniki można tak montować, np. pod płytę GK. Resztę zatynkujesz tak jak chciałeś na ścianie szczytowej ale już nie specjalnym i grubym tynkiem, tylko zwykłym i cienkowarstwowo bo grzejnik ma tylko 8,5mm grubości a nie 16 jak rurka. Jest ażurowy z siatki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...