Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zuzanna31

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    74
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Zuzanna31

  1. to płyty dekoracyjne alternatywa dla np. wstawek drewnopodobnych na elewacji.
  2. My się przymierzamy (chyba jeszcze w tym roku) do zrobienia elewacji wentylowanej. Z tym, że nie będziemy używać blachy tylko hpl ale sama technologia chyba podobna: stelaż + wełna.
  3. Ja podepnę sie pod prośbę o polecenie dobrej, rzetelnej firmy od PV. Powiat warszawski zachodni
  4. Żyj swoim życiem i swoimi decyzjami a nie doświadczeniami ludzi z internetu. Dla poprawy statystyki, powiem Ci, że są ludzie , którzy mieszkali w podobnej konfiguracji i są z tego zadowoleni, obyło się bez problemów a nawet z perspektywy czasu chwalą sobie takie rozwiązanie.
  5. Ja polecam Link Air, właściciel (?) kompetentny, rzeczowy. Prace wykonane zgodnie z umową, terminem.
  6. Mój prawie 100 letni dziadek twierdzi, że codzienne pokonywanie schodów trzyma go w dobrej formie.
  7. Prace na mojej budowie dobiły do takiego stanu, że mogę polecić kilku wykonawców.Ich wspólnym mianownikiem jest to, że niestety ale terminy są bardzo długie ale uważam, że w każdym z przypadków warto było czekać. 1. Geodeta - GEO SKALA, p. Paweł Zalewski - terminowy, z realnymi cenami, dyspozycyjny 2. SSO z płytą - p. Mirek G. - znany z poprzednich stron polecanych wykonawców - wszystkie zachwyty zostały już chyba wyrażone, ja się pod nimi podpisuję. Prawdziwy fachowiec i serdeczny człowiek. 3. Okna - Aprel - fachowcy montażu, nic na skróty 4. Dachówka i obróbki - p. Artur Sawicki - dach zrobiony zgodnie ze sztuką, efekt wizualny i funkcjonalny - super 5. Tynki CW / wylewki - p. Bogdan G. - przesympatyczny człowiek i doskonały fachowiec Warto dodać, że nie są to fachowcy na raz, chętnie służą pomocą i rada na kolejnych etapach prac, cierpliwie odpowiadając na wszystkie pytania i wątpliwości. Wszystkie wymienione ekipy i ich pracownicy są słowni, dotrzymali terminów i uzgodnień finansowych.
  8. @agb @prostas, dzięki
  9. Na salony wchodzi kolejny etap czyli rozkładanie styropianu na podłogi (pod ogrzewanie podłogowe). Według projektu zarówno dół jaki i góra ma mieć 10 cm (dom piętrowy na płycie fundamentowej). Który styropian wybrać ? Na pewno EPS 100. Biały czy grafit ? Swisspor EPS 100, lambda 0,036 jest ok czy np. Knauf EPS 100, lambda 0,036 ? Proszę o podpowiedź.
  10. Nie wiem jaki mój filtr będzie w litrach ale średnice ma mieć 650 mm, pompa 12 m3/h. Mógłby juz byc bo upał taki, że mózg się gotuje
  11. Zostaniemy chyba na zwykłym piachu wymienialismy go raz na kilka lat. Przyjezdzali chłopcy, sprawnie wymieniali, odkurzaczem przemysłowym wysysali resztki i znowu spokój na kolejne lata. A sposób uzdatniania wody jaki ? My mielismy elektrolize i sprawdziła się świetnie.
  12. Classic Warszawa Co do basenu to juz mamy pewne doświadczenie z poprzedniego domu. Pewne rzeczy powtórzymy bo się sprawdziły. Co do filtracji to mam jeszcze na oku szkło AFM - ale dosyc kosztowne więc pewnie zostaniemy przy zwykłym piasku (tak mielismy w poprzednim basenie i nie było żadnych kłopotów, woda kryształ więc się sprawdziło).
  13. Trzymam kciuki za asertywność i rozsądek mi tego chyba zabrakło btw przyglądam się twojemu basenowi bo u mnie tez powstaje choć troche w innej technologii.
  14. Haha, bo to działa według takiego schematu:najpierw sukcesy w niższych klasach, potem trenerzy widzą potencjał (najczęściej w kieszeni rodziców potem kolejne sukcesy, póxniej koniecznośc pokazywania się na dużych i międzynarodowych turniejach. A który rodzic powie nie, jesli trener wyśle na jakieś Grand Prix czy inny prestizowy turniej. Stroje, buty, fryzury ... Dobra, nie niszczę dziecięcych marzeń Choć ja trochę żałuję, że dałam się wkręcić i teraz widze z prespektywy, że była to machina uzależniająca Ale życzę córce samych sukcesów i radości z cięzkiej pracy.
  15. Żadna budowa nie wydrenuje tak kieszeni jak standard i latino. Wiem, bo przeżyłam
  16. Super Mam wybrany ten sam wzór drzwi + naświetle. Jaką masz szerokość naświetla ? 30 czy 40 cm ?
  17. U mnie 314 m2 z garażem. Wydane na dzień dzisiejszy 355000 zł. Co jest w tej cenie: płyta fundamentowa + SSZ, dach deskowany z papą + dachówka betonowa, okna z montażem, brama garazowa 5x2,75m z montażem oraz instalacja elektryczna. Wszystko robiły jak dotąd firmy (sami deskowaliśmy dach i kładliśmy papę - 343 m2 dachu oraz instalację elektryczną i centralny odkurzacz).
  18. Niby drobiazgi ale warto policzyć: deski, nadproża, klej do bloczków , izofol pod ściany, komin (?), kotwy do murlaty, gwozdzie, pręty, drewnowkręty, cement
  19. Za chwile otrzymasz 1000 opinii, że 100 tys. wystarczy lub nie. Ktoś zbudował za tyle inny za tyle. Jeśli masz jako takie pojęcie o budowaniu (a chyba masz, skoro planujesz większą część robót wykonać sam), to wez kartę i długopis lub w wersji bardziej nowoczesnej arkusz Excela, policz ile m3 betonu, ile ton stali, ile bloczków, kleju itp. będziesz potrzebował, podzwoń, popytaj o ceny i i policz samodzielnie. To będzie najbardziej wiarygodne źródło.
  20. Czy może ktoś z was zna / wie kto wykonuje projekty sieci komputerowych + instalacji TV ? Wiem tylko tyle, że mamy doprowadzony swiatłowód. Co dalej, nikt nie wie. Dlatego raczej bez projektu sie nie obejdzie.
  21. U nas ok. 268 tys. (robocizna + materiał: XPS pod płytą, Ściany: Xella E24 + E12 działówki), 8% VAT. Dach: wiązary , deskowanie, dachówka betonowa. Metraż z garażem: 315 m2 Wszystko kupowane i negocjowane samodzielnie.
  22. Nikt nikogo nie głaskał, było po prostu miło, sympatycznie, wesoło. Pamiętam, że z radościa wracałam po pracy do domu. z tesciami
  23. O rety, straszni sa ci wasi tesciowie . My lata temu mieszkaismy razem przez około 1 rok i był to fantastyczny czas.
  24. Może pomyśl o nasadzeniach, zywopłotach, które zminimalizują wiejący wiatr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...