Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RobertCentro

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez RobertCentro

  1. Ja bym i tak użył gładzi np Semina ETS. Bardzo cienko, niewiele zejdzie, a pozwoli ścianie być idealnie gładkiej. Potem grunt STYLINE Primer i farba. Polecam Styline, ze względu na jakość. Nowi (styline jest już kilka lat w Polsce) producenci często wychodzą z założenia, że nie ma co oszczędzać na jakości... a starzy... często gęsto robią „nowe formuły”.
  2. RobertCentro

    Mokra folia na dachu

    Już się poprawiłem, literówka myślowa. Czy musisz być taki opryskliwy, bo ktoś się z Tobą nie zgadza? Producenci piszą również, że ich gipsy na łączenia płyt nie wymagają taśmy.... To dlaczego wszyscy taśmują? Również inny bardzo znany producent na literę "I" nazywa swój klej wysokoelastycznym chociaż jest klasy C1. Producenci styropianów tez deklarują, że ich styropian ma właściwe TR, CS, lambdę, a jak jest w rzeczywistości? Podpieranie się producentem... jest słabym argumentem.
  3. Beton nie jest najbardziej odpornym materiałem na warunki atmosferyczne. Zaimpregnowany już owszem, ale przez to, że beton jest porowaty to pod wpływem mrozów dachówka może doznać uszkodzeń. Kiedy jak nie teraz najlepiej naprawić dach? Zimą będzie już za późno. Oczywiście, możesz to tak zostawić i kilka lat może będzie ok, ale po tym szykuj się na wilgoć w domu i do wymiany konstrukcję dachową. Co do wstępnego poszycia dachowego... należałoby coś z tym zrobić.
  4. RobertCentro

    Mokra folia na dachu

    Wełna nie może stykać się z folią, nawet gdy jest wysokoparoorzepuszczalna. To co piszą producenci to często są bzdury, wiele z nazw/zwrotów - nie są oficjalnie używane w budownictwie i producenci podcierają się tymi nazwami jak chcą, byleby tylko ich opakowanie wyglądało najlepiej. Zgodnie ze sztuką budowlaną wentylacja musi być zachowana, a między folią dachową, a ociepleniem musi być szczelina umożliwiająca swobodną cyrkulację powietrza.
  5. Polecam to co jest tańsze... /spam / nie ma co czekać na "dostępność" produktów, bo ktoś w fabryce BK ma taki kaprys i trzyma towar, by podnieść cenę. Ja na Waszym miejscu budowałbym z tego co jest dostępne, bo różnice są niewielkie, dużo większe znaczenie ma to czym i jak ocieplicie dom, jakie tynki zastosujecie wewnątrz, oszklenie itd. To będzie miało wpływ na Wasze samopoczucie, a nie to czy dom jest z BK, silki czy ceramiki.
  6. Grunt i 2x farba docelowa. Ważne, żeby grunt był na bazie akrylu, ustabilizuje to podłoże, spowoduje lepszą przyczepność farby oraz da jej możliwość wyschnięcia jak należy.
  7. Generalnie najlepszy wybór to któryś producent ze świętej trójcy, Knauf - Austrotherm - Organika. Na ten moment chyba najlepiej wychodzi ten pierwszy i ostatni. Jeżeli chodzi o jakość to zdecydowanym liderem jest ETIXX, pozostałe ciętuchy każdego producenta mają swoje wady i zalety. Etixx jest droższy o jakieś 15zł/m3 co przy 200 m2 elewacji gr. 25 cm daje nam 750 zł różnicy. A zalet jest naprawdę wiele....
  8. Witam wszystkich! Widzę, że wielu z Was szuka fachowców do postawienia swoich wymarzonych domków - fachowców nie polecam (aby uniknąć odpowiedzialności) - jednak zachęcam do budowania się w Elblągu i na obrzeżach miasta. Może dzięki Wam to miasto będzie troszkę szybciej się rozwijać, bo jak na razie to jesteśmy w tyle nawet za Pasłękiem. Co mogę polecić, aby łatwiej się Wam budowało... Polecam hurtownię budowlaną Centro-Bud. Na co dzień mnie tam spotkacie, nie ma sensu podszywanie się za 'Kowalskiego', kiedy mogę powiedzieć szczerze co mamy do zaoferowania. Oferujemy kompleksową obsługę od stóp do głów(od fundamentów po ostatni litr farby), atrakcyjne ceny i świetną obsługę. Ciepło zapraszam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...