Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

staszek-murator

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez staszek-murator

  1. staszek-murator

    Romotop 6.6.2 TV

    Zastanawiałem się na tym, ale to miałoby racje bytu jeśli temperatura na kominku by spadała i pompa kominkowa pracowałaby w trybie raz na jakis czas (jakby kominek mial problem osiagnac zadana temp i ja utrzymać a tak nie jest)
  2. staszek-murator

    Romotop 6.6.2 TV

    Okey, spróbuje, ale rozumiem ze na wyjsciu z bufora ma byc 60st tak czy ile? Tak wyglada ta instalacja u mnie:
  3. staszek-murator

    Romotop 6.6.2 TV

    Chętnie bym wezwał kogos kumatego, ktoś kto to robił nie odbiera telefonów i ma to w dupie, bo zepsuł tą instalacje. Było też 4ech innych i nie widziałem w ich oczach rozwiązania - mowili a moze to a moze tamto a moze dodadkowa pompa amoze srednica rur a moze bajpass a moze wymiennik a moze... Jestem umówiony z jednym najbardziej konkretnym czekam az bedzie mial wolny termin. Fabrycznie na sterowniku kominka mam ze przy 80st wyje alarm - moge to oczywiscie zmienić, pytanie tylko czy nie za duzo to 85? po co mam ustawiac 85 a pozniej wracac do 70? Pozatym im wieksza roznica temp np na kominku dam 70 a na buforze start pompy przy 50 - to bufor wychlodzi mi kominek tak ze nie utrzymuje on stae tych 70st tylko temp spada do 55 - wylacza pompe i znowu laduje do 70 - startuje pogrzeje chwile bufor i znowu spadnie - wiec calkowicie bez sensu - aby pompa na kominku pracowała w trybie ciaglym i kominek nie byla na "ssaniu" to roznica temp zadanych na pompach musi byc max 8st. - wtedy pompa kominkowa chodzi non stop - a bufor zalacza sie na 5 minut co 15-20 minut. Napewno nie ma u mnie sytuacji takiej jak mi obiecywano ze bufor sie nagrzewa i trzyma taka temp ze w kominku zgasnie a energia bufora grzeje jeszcze grzejniki z 2-3h.
  4. staszek-murator

    Romotop 6.6.2 TV

    Pompa Kominka ogrzewajaca bufor chodzi na 3cim biegu Pompa od krazenia wody z bufora na CO - tez na 3 cim Oczkiwalbym plynniejszej pracy pompy obiegowej od CO - gdyz jej przerywana praca nie pozwala dogrzac podłogówki - zanim pusci ciepla wode na podloge w odpowiedniej ilosci bufor juz sie wystudzi i wylacza pompe CO. Czy zmienijszenie pojemnosci bufora coś da?
  5. staszek-murator

    Romotop 6.6.2 TV

    Pompa chodzi na najwyższym 3cim biegu. Może faktycznie zmiejszenie na drugi pomoze? Wiecej powietrza nie potrzeba, poniewaz kominek spokojnie osiaga te 70st i jest to spalanie w pewnym momencie tlumione, co mam mu ustawic 75st?
  6. staszek-murator

    Romotop 6.6.2 TV

    Panowie bardzo bym prosił o pomoc a nie osobiste wycieczki. W tej chwili mam ustawiony kominek na wyjsciu ma miec 69st, - pracuje w trybie ciaglym pompa i ta temp się utrzymuje. Kominek grzeje bufor 500l - ustawione mam ze pompa dmuchajaca na CO wlacza sie przy 60st. Wszystko fajnie włacza sie ale szybko wystudza sie do 55 i sie wylacza, czekam znowu 15-20 minut- kominek nagrzeje bufor do 60st - znow uruchomi sie na 10 minut - wystudzi do 55 i znowu czekamy 15-20 minut az nagrzeje do 60 i sie wlcza, - tak jest przez caly dzien i noc - kominek pali sie non stop i pompa chodzi na 67-70st. Czy bufor 500l jest za duzy? czy zastosowanie mniejszego pomoze? Czy wywalic bufor i dac wymiennik plytowy? Za wszelką pomoc z góry dziekuje.
  7. staszek-murator

    Romotop 6.6.2 TV

    Jaką temperature zadać na sterowniku dla wody w kominku? Skoro zawor trojdrozny na 65? też 65 czy więcej?
  8. staszek-murator

    Romotop 6.6.2 TV

    Z Opcji otwartego układu ze względu bezpieczeństawa nie chciałbym rezygnować. Co do zaworu, w którym miejscu go zamontować? na rurze zasilającej bufor w ciepło (przed czy za buforem??
  9. staszek-murator

    Romotop 6.6.2 TV

    Cześc, Używam takiego kominka drugi sezon, mam kilka pytań, jeśli ktoś może pomóc bardzo prosze. Oto mój problem: Moja instalacja: - W.w kominek w układzie otwartym ogrzewa bufor który ma 500L - Na kominku ustawiam temperature pracy pompy na 65st. (czy ustawićwiećej? np 70-75?) Kilka razy sie wyłaczy - póżniej przy już mocno nagrzanym kominku utrzymuje tą temp. -Bufor 500L jest połączony z wodą w grzejnikach i w podłogówce (dom 100m, podłogówki na 50mkw). Jeśli woda z kominka w węzownicy podgrzeje wode w buforze do temp 55st, wtedy uruchamia się Pompa od C.O i leci 55st (czy ustawic więcej np 60-65? na grzejniki i ta woda też grzeje wężownice ktora jest w zasobniku CWU). Reasumujac woda z bufora ogrzewa grzejniki i ogrzewa zasobnik dla wody użytkowej). Problem: - Podłogi bardzo rzadko są "przyjemnie ciepłe" - nawet po dwóch dniach intensywnego palenia, są powiedzmy letnie ale bez szału - Trzeba naprawde dlugo palić żeby w domu bylo ciepło Z tego co przeczytałem temat problemy jakie myśle że mam to: -Brak zaworu mieszającego na układzie otwartym dla kominka -Za duży Bufor - za dużo wody do ogrzania w układzie Teraz czy dobrze rozumuje: - Rozumiem ze zastosowanie zaworu mieszajacego jest konieczne - to nie podlega dyskusji - zrobię to (jeśli macie namia na kogos ktos zna sie na tych instalacjach z woj, łodzkiego - a najlepiej z Łodzi to poprosze o kontakt?) - Czy skasować bufor i dać wymiennik płytowy? Jeśli tak to jaki? Jeśli nie to co? Wiem że to sporo informacji i nie będzie się pewnie wszystkim chcialo czytać, jednak dziękuje za jakakolwiek pomoc - bo już mi ręce opadają a drewna idzię więcej niż jakbym ogrzewał gazem (mam też podlaczony piec gazowym pod ta instalacje - z pominięciem bufora 500l i wszytsko dziala na gazie super - podloga super ciepla itd)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...