Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Staszek41

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Oświęcim
  • Kod pocztowy
    32-600
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Staszek41's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jak zabezpieczyć okna przed uszkodzeniem w czasie wykonywania tynków i ocieplania?
  2. Na strop na nieużytkowym poddaszu zamierzam położyć styropianowe płyty o grubości 20 do 30 cm i wylać beton o grubości ok. 5 cm. Czy tak można? Powierzchnia stropu wynosi ok. 200 metrów kw. Czy nie będzie występować pękanie betonu i czy nie łatwiej i lepiej będzie na styropianie ułożyć deski?
  3. Witam. Czy dach pokryty dachówką tegalit protegon jest szczelny czy nie całkiem i folia na krokwie pod dachówki jest konieczna ?
  4. Ten punkt rosy na dachu to już zakrawa na aptekarstwo. Punkt rosy zależy od zawartości wilgoci w powietrzu i temperatury. Być może, że dla jakichś założonych warunków można go obliczyć, ale wg mnie to była by sztuka dla sztuki. Aby nie dopuścić do wykraplania się rosy przy zmianie temperatury to trzeba by rozpatrywany układ ogrzewać.
  5. Dom oczywiście będzie ocieplony. Mury będą dwuwarstwowe tzn. pustak o grubości 30 cm i 15 cm styropian.
  6. W jakim odstępie dać legary, jeżeli podłoga będzie z desek szalunkowych 2,5 cm i jaka grubość izolacji ?
  7. Strop będzie betonowy. Pod dachówkę nie zamierzam nic dawać i dlatego pytam czy tak można.
  8. Witam. W domu z nieużytkowanym poddaszem zamierzam nie ocieplać dachu a tylko strop wełną lub styropianem. Czy muszę dawać na strop pod izolację jakąś folię i pod dachówkę też? Jaka izolacja na strop była by lepsza ?
  9. dziękuję Ci - podbudowałeś mnie, ciekaw jestem jakie będą następne opinie.
  10. Mój dom o powierzchni ok. 200 metrów kwadratowych będzie jednokondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym. Nie jestem przekonany do skomplikowanej budowy wykonywanych dachów. Pełne odeskowanie, papa i dachówka to według mnie dwa dachy. Warstwa składająca się z papy czy folii, wełny mineralnej i jeszcze jednej folii w przypadku przecieków ssie wodę, przestaje być izolacją termiczną a powstający grzyb niszczy wszystko i nie jest zdrowy dla ludzi. W momencie w którym to zauważamy wełna mineralna jest już nasiąknięta wodą jak gąbka. Nie wyobrażam sobie naprawy takiego dachu a szczególnie w przypadku kiedy grzyb już mocno się rozmnożył. A problemów tych nie było by, gdybym miał na więźbie tylko dachówki /tak jak to było w moim domu rodzinnym/ a na stropie ułożył izolację termiczną o dowolnej grubości. Koszt takiego rozwiązania był by mniejszy o ok. 15000 zł /deski, papa robocizna/ Proszę fachowców oraz osoby mające już doświadczenie z takimi wielowarstwowymi dachami o ocenę mojego myślenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...