Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

huberto

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez huberto

  1. Dzięki za radę! Oczywiście jest zrobione ze spadem. A co z opaską na murze? Czy wystarczy również zabezpieczyć styk czy jednak płytka powinna znaleźć się na ścianie?
  2. Witam wszystkich. Mam pytania odnośnie hydroizolacji oraz położenia płytek. Czy tutaj jeszcze należy dać okapnik? Czy wystarczy hydroizolacja oraz płytki? Czy w tym przypadku w pionowej części wylewki powinno wkleić się płytkę, czy hydroizolacja + okapnik i nic więcej na pionie między papą a górą wylewki? W załączniku sytuacja poglądowa - tak to wygląda dziś. Drugie pytanie - czy można zrobić bez opaski wywiniętej na mur z płytek? Trzecie pytanie - w przypadku gdy taras ma wymiary 3x6m, a płytki będą długie, układane wzdłuż dłuższego boku - jak rozwiązać sprawę z dylatacją? Nie chciałbym w 2 miejscach mieć cięcia bo będzie to niechlujnie wyglądać. Można tego jakoś uniknąć? Pozdrawiam serdecznie.
  3. Uzasadnić mogę bez problemu bo koszt na pewno będzie mniejszy - tylko jaka to musi być różnica? Co to WZ? Nie ma tutaj MPZP - i z tego co wiem powiat na pewno się zgodzi, ale potrzebna jest zgoda z wodociągów, czego nie chcą mi wydać. Pytanie czy rzeczywiście ona jest potrzebna ? Ewentualnie co i jak mogę od nich uzyskać?
  4. Witam wszystkich! Wykończyłem dom ze stanu surowego robiąc wznowienie budowy po kilkudziesięciu latach. W projekcie i warunkach zabudowy miałem szambo i tak też zrobiłem. Teraz chciałbym wybudować oczyszczalnię ale zderzyłem się ze ścianą. W starostwie twierdzą, że musi być zgoda wodociągów. Kanalizacja znajduje się w pobliżu domu, jednak od domu do kanalizacji jest odległość ~80-90m, w dodatku przez usytuowanie terenu potrzebowałbym pompy. Koszt takiego rozwiązania jest spory. Wodociągi takiej zgody nie chcą wydać ponieważ 'istnieje techniczna możliwość podłączenia się do kanalizacji'. Czy ktoś z Was wie jak to można ugryźć? Czy rzeczywiście w tej sytuacji wodociągi mogą się nie zgodzić ?
  5. No to wszystko jasne, dziękuję w takim razie za odpowiedź, trochę mnie to uspokoiło
  6. Witam wszystkich, Jako, że niedługo ruszam z budową wystąpiłem o wydanie warunków technicznych sieci wod-kan. Po ich otrzymaniu podpisałem umowę o przyłączenie sieci wodociągowej. W tej umowie znajduje się zapis: Inwestor po wybudowaniu przyłącza i jego włączeniu do sieci, przez cały okres eksploatacji przyłącza pozostanie jego posiadaczem i właścicielem. Inwestor zobowiązuje się zapewnić sprawność techniczną przyłącza związaną z eksploatacją, utrzymaniem i remontem przyłącza w tym także usunięciem awarii przyłącza. Inwestor oświadcza, że jest świadom ponoszenia odpowiedzialności za szkody spowodowane awarią przyłącza. Pytanie teraz, czy zakład wodociągów może takie coś zawrzeć w umowie i co to tak naprawdę oznacza? Czy dałem się zrobić w bambuko podpisując tę umowę? Czy coś powinienem z tym zrobić? Dodam, że całość będzie przechodziła jeszcze przez ciek wodny. Pozdrawiam Edit: Proszę o przeniesienie tematu do działu "Przyłącza", którego nie zauważyłem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...