
Pio_tr-1
Użytkownicy-
Liczba zawartości
10 -
Rejestracja
O Pio_tr-1
- Urodziny 01.01.1960
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Łódź
-
Kod pocztowy
91-746
-
Województwo
łódzkie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Pio_tr-1's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Zdjęcie z mojego U Crown. Czujki nie widać, kabelek idzie do modułu WiFi. A z tym błędnym działaniem i domysłami co do czujki to raczej kiepski kierunek. Nowy sprzęt, uszkodzone może być 1001 podzespołów. Nie wnikając w szczegóły, chociażby płyta główna. Od tego jest gwarancja i serwis.
-
Czyli moim zdaniem jednostka wew. U-Crown skopsana/do reklamacji. Ma się odpalić jak będzie stopień niżej niż to co ustawione na pilocie i wyłączyć jak będzie 2 stopnie wyżej. Tylko podkreślam, ważny jest odczyt z czujnika w jednostce wewnętrznej (klawisz Temp na pilocie i ustawić domek z kreską wewnątrz). Wtedy przez 2 sek na wyświetlaczu wyświetla się informacja o temperaturze czujnika w jednostki wewnętrznej. Ale to moje zdanie, może inni użytkownicy mają inne przemyślenia.
-
Jeżeli masz włączony tryb I Fell, to go wyłącz Jego algorytm działania jest bardzo dziwny, co czyn ten tryb bezużytecznym. Przynajmniej do grzania, bo w chłodzeniu może? działa poprawnie.
-
A nie masz przypadkowo na pilocie ustawionego trybu Auto, zamiast grzania? U mnie na U-Crown przykładowo ustawione 23 st, jak temp spadnie (czujnik jednostki) do 22 st, włącza grzanie aż dociągnie do 2 stopni więcej niż jest ustawione na pilocie. Wyłącza nadmuch i czeka ja temp spadnie o te 3 st i cykl się powtarza. Temperaturę na jednostce sprawdzasz przyciskiem Temp na pilocie. Jak masz nowszą wersję jednostki, może coś pozmieniali, bo uważam że delikatny nawiew bez grzania bardzo by się przydał. Ja mam z 2016r. Niewielka cyrkulacja powietrza jest ok, ponieważ szybciej uaktualni się temperatura na czujniku jednostki. Jeszcze inna sprawa, że grzanie na U-Crown jest potraktowane po macoszemu w porównaniu do chłodzenia. Chłodzenie jest dużo precyzyjniejsze, ciągły i cichy nawiew, precyzyjniejsza kontrola temperatury. No ale może masz już nowszą wersję, nowszy firmware, może coś zmienili.
-
Od kilku dni mam U Crown, przeniosłem się z Lg Deluxe Sirius i równiez z funkcja I Fell nie wiem o co chodzi. Na papierze i w reklamówkach sprawa jest jasna. W praktyce to tak nie działa. Jest jakaś logika, wyłącza ale sensu w tym brak. Spore różnice w działaniu pomiędzy LG DS, a U Crown na plus tego drugiego. Póki co obserwuje. Więcej za jakiś czas. Na razie więcej plusów niż minusów. Na szybko dwie różnice na plus i minus. Jednostka zewnętrzna jest bardzo cichutka w porównaniu do LG. Może nie tyle chodzi o głośność wentylatora/agregatu co minimalne wibracje w porównaniu do JW LG. Jak LG wchodziła w obroty powyżej 800W to kondygnacja się trzęsła, mimo podłożenia dodatkowych gumowych tłumików. W Gree mógłbym nic nie podkładać i było by ok. Wibracje nawet na najwyższych obrotach są minimalne. Na minus w porównaniu do LG to pobór prądu grzałki oleju. Poniżej temp +2, czy to w standby, czy to kiedy ma przerwę w pracy pobiera 90W. Rozumiem że ma to jakiś sens, ale w standby nie ma żadnego. Maszyna i tak nie uruchomi się zanim nie doprowadzi oleju do odpowiedniej temperatury. W LG to samo, ale pobierała tylko 40W. Zupełnie inna sprawą było to że chyba ze względu na jakieś uszkodzenie mojego egzemplarza grzałka pracowała bez względu na temperaturę. W lato też
-
Dużo czynników od tego zależy. Ale w uproszczeniu, jak potrzebujesz szybko nagrzać określoną powierzchnię, to włączasz tryb największej mocy który podnosi wentylator na najwyższe obroty, żeby zdążyć z parownika odprowadzić większą ilość ciepła którą generuje jednostka zewnętrzna. Wszystko wtedy chodzi na najwyższych obrotach i wiadomo generuje wtedy największą ilość szumu/hałasu. Gdy nie potrzebujesz natychmiast ciepła, a tylko stabilizację na określony poziom to jednostka wewnętrzna nie musi mocno dmuchać i jest cicho. Jak trzeba to grzeje, jak nie to tylko robi nawiew/cyrkuluje powietrze w pomieszczeniu. Jak cicho, to już zależy od budowy urządzenia. Sprawdzasz w parametrach minimalny poziom ciśnienia akustycznego generowanej w jednostce wewnętrznej.
-
W LG w momencie włączenia odmrażania jest dłużej trwający szum, jakby się coś zagotowało. To samo kiedy wraca do trybu normalnej pracy. Jak po raz pierwszy usłyszałem to myślałem że klima mi padła Co do trybu snu to wiadomo że jak kręci na 19db to będzie mały przepływ. Ale to w końcu tryb do sypialni, gdzie zwykle przestrzeń jest mniejsza niż przykładowego salonu. W razie czego w Gree można klepnąć tryb wyżej, który i tak jest cichszy od najcichszego w LG.
-
No w sumie nie za bardzo, bo w standby tyle samo pobierał latem. Chyba że latem też musiał się podgrzewać
-
Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Od dłuższego czasu śledzę ten watek, ponieważ również i ja postanowiłem ogrzewać w tą zimę mieszkanie klimatyzacją. Podczas wyboru klimatyzacji model Gree U Crown, był drugi na mojej liście życzeń, ale w końcu trafił się trudno dostępny LG Deluxe D12RN. Jednostka wewnętrzna niestety jest wadliwa i pójdzie na reklamację. Wciąż rozważam zamianę na U Crown. Ktoś tu zastanawiał się czy LG deluxe nie jest lepszym wyborem od U Crown. Nie wiem, ja bym wybrał U Crown Moje uwagi co do LG który mam zamontowany w sypialni i w związku z tym mam specyficzne wymagania. 1. Pilot bez podświetlania. 2. Głośna praca podczas grzania 24db, a reklamowany jest jako 19db, tylko mało kto wspomina że 19db ma podczas chłodzenia i to wyłącznie po włączeniu sztywno zaprogramowanego trybu snu. 3. Buczenie. Szum 24db, to jedno a drugie to buczenie silniczków żaluzji poziomych i pionowych. To bywa, czy może być bardziej uciążliwe od jednostajnego szumu. 4. Jakim cudem urządzenie mające klasę A++, w roku 2016 podczas czuwania pobiera z sieci 10-40 W to ja tego nie wiem Licznik pokazuje że mimo przejścia w tryb standby, urządzenie żyje własnym życiem. Dlaczego U Crown mi się podoba? 19 db min. dla trybu chłodzenie/grzanie, pilot podświetlany, w pełni programowany tryb snu, sterowanie na smartfonie, tryb I Fell w pilocie, można zakładać różne filtry powietrza. Niższy pobór prądu A+++, LG A++ I jeszcze mam pytanie techniczne, coby dodatkowego wątku nie zakładać. Czy podczas trybu rozmrażania jednostki zewnętrznej, z parownika jednostki wewnętrznej może spływać chłód? Wentylator co prawda wtedy nie działa, ale z parownika poprzez cyrkulację powietrza przez pewien czas spływa mroźne powietrze. Nie wiem czy to podchodzi pod reklamację, czy tak jest (lub ten typ ma).