Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

montysp

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    69
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez montysp

  1. A czy zejście jeszcze np na 4000 na parametr S3 może zmniejszyć zużycie gazu.?
  2. Pytanie odnośnie ustawienia parametru S3 moc maksymalna co domyślnie w instrukcji jest ustawione na GZ50-5150,drugi parametr to S4 Moc zapłonu mozna ustawic miedzy 1500 - 3500 aktualnie jest 2000. Czy zostawic na tych parametrach czy obnizyć? Jak macie ustawione? Dzięki
  3. montysp

    Odpowietrzenie co

    Ok Czy zakrecac zasilanie i powrót? I który odpowietrznik odkręcić na zasilaniu czy na powrocie? Mam pięc gazowy z pompa obiegowa w środku. Przy odpowietrzniu uruchomić pompę?
  4. montysp

    Odpowietrzenie co

    Ok Czy zakrecac zasilanie i powrót? I który odpowietrznik odkręcić na zasilaniu czy na powrocie? Mam pięc gazowy z pompa obiegowa w środku. Przy odpowietrzniu uruchomić pompę?
  5. Witam Proszę o pomoc jak odpowietrzyc układ CO? Mam układ mieszany. Grzejniki i 3 pętle podłogówki na zaworach Rtl. Na rozdzielaczu są odpowietrzniki na zasilaniu i na powrocie(są takie jak przy grzejnika h białe ręczne). Podpowiedzcie jak odpowietrzyc każda z pętli podłogówki. Dziekuje za wiadomosci
  6. Witam Planuje wykonac wentlacje mechaniczna na przewodach elastycznych fi 75.Od skrzynek do anemostatów beda ok 5-8mb długośći.Ilość doprowadzonych przewodów do skrzynek rozdzielczych planuje tak: Nawiew Pokoje po jednym przewodzie do anemostatu Salon 2 przewody do anemostatu Wyciąg: Kuchnia + Łazienka po 2 przewody do anemostatu Jadalnia jeden przewód. Dajcie informacje ile macie przewodów popodpinanych.
  7. Ktoś doradzi??
  8. Ostatnio zauwarzyłem ze piec przy grzaniu CWU co kilka sekund cyka,słychac jakies cykanie z pieca którego wczesniej nie bylo.Wczoraj zdazyło sie takze jak pracował na CO.Mieliscie taki przypadek ??Czy to cos powaznego moze byc??
  9. Pytam bo od tego jest forum.....to moze ktos podpowie co i jak bo czytajac to forum to projekty wykonane przez firmy i tak sa poddawane modernizacji.
  10. Witam Planuje wykonanie WM w budynku pow 100m2. Wyrysowałem plan budynku i schemat WM na poddaszu nieurzytkowym. Instalacje chce wykonac na rurach elastycznych 75mm które dodatkowo ocieple wełną. Anemostaty nawiewne 100 a Wywiewne 125. Przed anemostatatami wszedzie skrzynki rozprezne. Do Nawiewy chce doprowadzic po jednym podejsciu rury do anemostatów tylko w salonie chce zrobic 2. Do Wywiewu Kuchnia i łazienka po 2 rurki do skrzynki rozpreznej a w jadalni jedna rurka. Prosze o informacje czy takie rozwiazanie bedzie ok....
  11. Witam Planuje wykonanie WM w budynku pow 100m2. Wyrysowałem plan budynku i schemat WM na poddaszu nieurzytkowym. Instalacje chce wykonac na rurach elastycznych 75mm które dodatkowo ocieple wełną. Anemostaty nawiewne 100 a Wywiewne 125. Przed anemostatatami wszedzie skrzynki rozprezne. Do Nawiewy chce doprowadzic po jednym podejsciu rury do anemostatów tylko w salonie chce zrobic 2. Do Wywiewu Kuchnia i łazienka po 2 rurki do skrzynki rozpreznej a w jadalni jedna rurka. Prosze o informacje czy takie rozwiazanie bedzie ok....
  12. Dokładnie anemostaty. Mam połaczone kuchnia+jadalnia +salon jako 1 duze pomieszczenie
  13. Witam Prosze o informacje odnosnie usytuowania kratek nawiewnych i wywiewnych w budynku.... Planuje zrobic tak: Kuchnia ,Jadalnia,Łazienka - Wywiew 3 Pokoje oraz Salon - Nawiew Prosze o informacje czy takie usytuowanie jest wystarczającebo słyszałem ze mozna zrobic nawiwe oraz wywiew w kazdym pokoju czy jest sens??Oraz czy w kotłowni i wiatrołapie robic takze jakieś kratki??
  14. Witam Prosze o informacje odnosnie usytuowania kratek nawiewnych i wywiewnych w budynku.... Planuje zrobic tak: Kuchnia ,Jadalnia,Łazienka - Wywiew 3 Pokoje oraz Salon - Nawiew Prosze o informacje czy takie usytuowanie jest wystarczającebo słyszałem ze mozna zrobic nawiwe oraz wywiew w kazdym pokoju czy jest sens??Oraz czy w kotłowni i wiatrołapie robic takze jakieś kratki??
  15. Witam Prosze o informacje odnosnie usytuowania kratek nawiewnych i wywiewnych w budynku.... Planuje zrobic tak: Kuchnia ,Jadalnia,Łazienka - Wywiew 3 Pokoje oraz Salon - Nawiew Prosze o informacje czy takie usytuowanie jest wystarczającebo słyszałem ze mozna zrobic nawiwe oraz wywiew w kazdym pokoju czy jest sens??Oraz czy w kotłowni i wiatrołapie robic takze jakieś kratki??
  16. Czy Luna 200 zda egzamin w domu o pow 100m2??
  17. Wydaje mi sie ze wiecej jest tutaj fachowców co siedza i mają po kilkaset postów i wszystko wiedza teoretycznie a z praktyka maja tyle co widzieli na budowie u kogos. Daj mi firme która przy + 1 stopniu wew.budynku zrobi tynki i da gwarancje.Człowieku wszystko wiedzacy o tynkach jaka masz pewnosc ze gdy tynkujesz w dzien ze w nocy nie spadnie temp ponizej 0 a jesli to mało to nie masz pojecia o technologii wykonania a takie tynkowanie na sztuke to jak pisałem pseudo tynkowanie.mozna i -5-10 jak ktos chce .
  18. Dokładnie tak. ag2a raczej nie wiesz co piszesz w temacie i nabijasz sobie posty. Tynki zawsze beda miały jakies ryski ,naciągniecia mleczka itp.i jesli chcemy je pomallwac zawsze sie szlifuje no chyba ze ag2a mysli ze do szlifowania jest tylko papier gradacji 120 to wybacz.
  19. Oczywiscie ze tak. Nie tylko gipsowe ale takze cem-wap.
  20. Cokolwiek na plusie . Wiec zycze powidzenia w takim pseudo tynkowaniu.
  21. Tynki Gipsowe: Pierwsze zeszlifowanie pow.tynku oraz uzupełnienie ubytków,odpylenie oraz zagruntowanie gruntem.Kolejna warstwa to farba podkładowa i tutaj jest zasada dobry podkład to połowa sukcesu na farbie docelowej.W wiekszosci kazdy maluje kolory lateksowe itp,takze grunt powinien byc lateksowy.Dlaczego -poczytajci bo to temat rzeka.Smugi przy gruntowaniu moga wynikac z wielu rzeczy,technika malowania,rozrobienia farby,wałek,przygotowanie scian .
  22. Sprawdzic karte techniczna jednego i drugiego.Diamant ma dłuzszy czas otwarty na kazdym etapie co daje wykonawcy lepsze mozliwsci dopracowania.Zeta jest bardziej porowata.Przerobiłem tony tego i tego tynku i na diamanta daje 5 lat gwarancji a na Zete bym nie dał i tyle.Diamant jest takze bardziej wydajny.Porównajcie sobie opakowania tynku.Diamant jest zbity a Zeta ma wiekszy i pulchny worek to swiadczy o czyms.
  23. 1 - Praktycznie nie sa tylko dwa 2-Praktycznie nie wystarcza na plusie
  24. Zaprawa to zaprawa a nie Tynk. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...