Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zwibel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    233
  • Rejestracja

O Zwibel

  • Urodziny 13.07.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Jelenia Góra
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Zwibel's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

17

Reputacja

  1. To był człowiek z autoryzowanego serwisu LG ze strony LG. Co do mojej pompy dwa porównania z dwóch okresów o podobnych warunkach pogodowych. Pewnego dnia coś jej strzeliło i wkręca mi się na takie parametry.. Nic nie zmieniałem ani nie ruszałem tego gównianego sterownika. Nie mam żadnej automatyki, wszystkim steruje tylko pompa.
  2. Pompa jest z 2016 roku u mnie od 2018 wcześniej chwilę pracowała u kolegi z forum. Pompa jest II generacji. Właśnie wydawało mi się że kiedyś widziałem że można ją zresetować. Niestety nigdzie teraz tej opcji nie mogę znaleźć. W jaki sposób robiłeś reboot?
  3. W mojej wydawało mi się że padł mi czujnik przepływu. Jest nie do dostania. Przyjechał człowiek z serwisu i stwierdziłł że się nie da, nie ma i już. Po jakimś czasie zaproponował mi założenie czujnika od pieca gazowego. Okazało się że się nie zmieści. Po długich wywodach przysłał mi używany czujnik wymontowany z czegoś innego ale na szczęście bardzo podobny. Niestety raczej z częściami do tych pomp to katastrofa. Te pompy to jest jakiś niezły shit. U mnie pompa nagle wskoczyła w jakiś dziwny tryb i 9KW wcześniej podczas cwu pobierała szczytowo 4,2 kW teraz ma ponad 5,4. Stratuje z grzaniem i jak byś nie ustawiał jedzie 3,5kw po czym schodzi i zaczyna jechać na około 2kw. I tak do kolejnego defrostu. Wcześniej było podobnie tylko minimum 1 kw mniej. Zrzucałem to na lekkie mrozy, jednak mamy 12 stopni na dworze a ona została na mega zimowej logice. Mam wrażenie że pracuje swoim życiem, każda nastawa ma się nijak do pracy.
  4. Panowie czy panel sterowania (ten z wyświetlaczem) może odpowiadać za charakterystykę pracy pompy? Przyjechał serwisant, rozmawiałem z nim iż nie mam możliwości zejść z temp poniżej 30 stopni...nie uwierzył mi dopuki się nie przekonał. Podpiął swój sterownik od nowszej wersji ustawił na 26 stopni i pompa ładnie pracowała a nawet modulowala w niskich zakresach. Mam dwa stare sterowniki i oba tak gówniano działają. Według serwisanta nie powinno mieć to znaczenia bo wszystkie parametry zapisywane są na płycie.
  5. Mam zainstalowaną pompę LG od 4 lat. Jest to split 2gen. Od początku pompa chodziła z pompa obiegową na trzecim biegu. Zmniejszenie prędkości na 2 wyrzucało błąd przepływu. Ostatnio pompa dość często wyrzuca błąd przepływu. Dodatkowo mocno taktuje. Sprawdziłem filtry są czyste. Wszytko odpowietrzone. Wszędzie podłogowka. Zero dodatkowych zaworów. Są trzy rozdzielacze dwa po osiem pętli i jeden z dwiema pętlami. Błąd przepływu także jest na grzaniu CWU. Na rotametrach nie jestem w stanie ustawić więcej niż 1.5 litra na każdej pętli, cześć nawet mniej. Co mogło się stać ?
  6. Jestem na etapie dość mocnego rozważania założenia FV(trochę postraszyli mnie zmianą prosumenta w przyszłym roku). Według rachunków za tamten rok wyszło mi 4500kW.Starał bym sie celować w 5,5kW. Wolę dopłacić niż oddać za darmo. Mam dach na budynku gospodarczym o wysokości 350cm na 950cm(jest możliwość wykorzystanie drugiego dachu lekko niżej o podobnych wymiarach(dostawiona wiata do garażu). Budynek skierowany idealnie na południe. https://zapodaj.net/3a011142b7f9d.jpg.html Chciałbym ułożyć panele poziomo. Kolega zajmuje się tym z doskoku i pomógł by mi w temacie. Zaproponował żebym sam wybrał co chcę mieć na dachu i jaki inwerter. I tu pytanie do Was Zastanawiam się nad Sofa Solar 6.6 i do tego 12 paneli JUST SOLAR HALF CUT 510W https://fotowoltaika-panele.pl/just-solar-half-cut-510w. Budynek prawie doklejony po lewej jest sąsiada. W przyszłości prawdopodobnie będzie do wyburzenia. Niestety rano zasłania mi kawałek dachu. Mysłałem żeby panele podzielić na dwa stringi i jedna część zaczynała by działać dopiero od około godz 10. Ewentualnie połowa na dachu o spadku 45stopni a druga połowa na tym dachu z mniejszym spadkiem Czy będzie to dobry zestaw?
  7. Słuchajcie nie pamiętam teraz ale kupiłem na wiosnę sikaflexa tylko po południu podam który.NA 90% polecany 112. Latem kiedy dogrzało słońce zrobił się z niego glut kleisty. Niestety taki pozostał. Dwa okna udało mi się doczyścić ale zajęło mi pół dnia żeby to ściągnąć. Reszta od strony nasłonecznionej dalej taka jakby rozpuszczona. Nie ma w ogóle twardości tylko jest jakby w ogóle nie zastygnięta. Najgorsze to że poleciłem sąsiadowi że jest zajebiście dobry, też nim poleciał przy parapetach i też mówił że zrobiło się gówno.
  8. Z forum jest taki problem że jak kilkunastu opłaconych spamerów którzy robią tutaj reklamę co niektórych produktów. Nie piszę tu tylko o drzwiach, ale też o innych produktach. Co do drzwi uszczelka jest, tylko dziwnie próg jest niżej niż ta uszczelka, wygląda jakby drzwi były za wysoko na zawiasach. Przerwa między progiem a dołem drzwi to około 1cm. Z tego co Pamiętam próg dokręcało się do futryny więc nie podejrzewam złego osadzenia. Uszczelka porusza się jak próbuje ją podważyć ale ciągnie ją do góry jak by była na gumie.Wcześniej ona sama opadała i palcem ją mogłem podsunąć do góry
  9. Niestety ten produkt jest przereklamowany szczególnie tu na forum. Fakt że montażyści też w PL to tragedia. Moje drzwi poprawiali już chyba z 5 razy. Zaczęło się od problemów z wyregulowaniem, później problem z listwą ryglową-czy jakoś tak się nazywa. teraz mam problem prawdopodobnie z uszczelką samo opadającą na dole. Niestety na całej długości drzwi wieje mi jak w starej stodole. Musze na noc szmatami uszczelniać. Nie wiem czemu ale ta uszczelka jeszcze kiedyś fajnie się ruszała. Teraz jest w gnieździe i ni cholery nie opada, jakby guma ją trzymała na górze.Brudu tam nie ma, syfu raczej też żadnego nie złapała. Macie pomysł o co chodzi?
  10. Rób badanie przez niezależną od kierownika firmę. Nawet im o tym nie mów że robisz. W niedużych miejscowościach można wszystko załatwić i wykonawca pewnie dla tych prawie 100 tys zrobi wszystko żeby badania wyszły dobrze. Jeżeli wyjdą złe musisz żądać wymiany płyty. Chyba że jesteś odważny, ale w tym wypadku należało zamówić zbrojenie i zasypać to kruszywem, a na tym postawić ściany:D
  11. Idealny klient, nie szukasz kogoś do ścian, nie znam się ale jakoś się dogadamy:D:D:D:D
  12. Niestety w moim menu nie ma kodu f2 raczej nigdzie nie ustawiam też różnicy pomiędzy wejściem a wyjściem. Wczoraj nagrywałem filmiki jak to działa. Jak ustawię na 26 stopni pompa uruchamia się jedzie dość wysoko do temp zasilania 29 stopni po czym wyłącza się jednostka zewnętrzna -chodzi tylko obiegówka. Co ciekawe pokręci chwile z temperaturami powrót 22 zasilanie 29 i nagle przeskakuje na 22 powrót i zasilanie 22. Tak będzie kręcić cały czas dopóki nie podniosę ręcznie temperatury zasilania na 30 stopni, w tym momencie staruje jednostka zewnętrzna i już normalnie grzeje w cyklu z defrosami.:bash: Udało mi się skontaktować z instalatorem stwierdził że w papierach ta pompa musi chodzić powyżej 30 stopni ponieważ poniżej tej temp skraplanie jest za słabe i działa by nie właściwie.
  13. ok nie zrozumieliśmy się Kod 23 czyli temp na zewnątrz -15 i +15 Kod 25 czyli temp zasilania dla -15 (38stopni) dla +15 (30 stopni) -30stopni gdyż jak zjadę niżej nie zadziała mi jednostka zewnętrzna. W pompie przecież nie ustawiam temp powrotu. Załóżmy że nie grzejemy krzywą tylko stałą temp na zasilaniu jak założę 30 stopni grzeje mi około 6 godzin i temp powrotu z 22 stopni robi się 24-25 stopni. Jak zjadę z temp zasilania do np 28 stopni, agregat zewnętrzny się wyłącza a pompa obiegowa mieli np 23 stopnie ( na zasilaniu i powrocie jest cały czas 23 stopnie)
  14. Średnio w listopadzie około 15kW grzeje praktycznie od 24 do6 rano w tym grzanie CWU i od 13 do 15. Teraz jest to około 20KW. Nie mam możliwości zrobić mniejszej delty ponieważ jak ustawię 27 stopni to mi nic nie grzeje. Chodzi tylko pompa obiegowa. Kiedyś ustawiałem 26 stopni i pompa przez weekend sobie delikatnie dogrzewała podłogę i potrafiłem mieć deltę maks 2 stopnie. Teraz jak chciałem zmniejszyć delte to z tych 30 stopni na wejściu maks dojechałem do 25 na powrocie ale w domu nie idzie wysiedzieć.
  15. Nie mam żadnych zaworów, nie specjalnie ma na to wpływ tepm powrotu. Robiłem już test przy 23, 24 25 stopniach. Wyże j nie dam rady bo się ugotuje. Na początku po instalacji mogłem normalnie ustawić na np 27 stopni i pompa działała. Szukam po parametrach czy czegoś nie przestawiłem, ale już praktycznie wszystkie możliwe opcje przejrzałem, instrukcje instalacji przestudiowałem i nie widzę parametru który mógłby za to odpowiadać. Myślałem że ktoś mi spisze poszczególne funkcje i porównam u siebie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...