-
Liczba zawartości
5 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Posts dodane przez Antykuna.pl
-
-
Od naszych klientów uzyskaliśmy informację o wszystkich zastosowanych przez nich sposobach. 1. łapka na kuny- odłowili jeżę , koty z sąsiedztwa , kunę raczej przez przypadek ( kilka za 8 lat działania info linii). 2. odchody tygrysa, mocz psa, itp- nie działa lub działa na krótki okres czasu ( nikt nie wie na jaki) i szkoda zanosić odchody pod dach aby uniknąć odchodów kuny lub łasicy 3. gazowanie , środki chemiczne- stosować to nad głową tam gdzie się śpi--porażające. Analizując wszytko nadal dochodzimy do wniosku , że najlepszym sposobem z gwarancją skuteczności jest zastosowanie SYSTEMU ANTYKUNA. Polski patent , polski producent, Można zlecić montaż i zabezpieczenie całego domu lub działając samemu przy zakupie wyprodukowanych urządzeń dostać projekt sposobu i miejsca montażu. Zabezpieczenie to polega na obstawieniu wszystkich możliwych wejść kun na i pod dach..
-
Jak pozbyć się kuny domowej ?
Teoria , która mówiła , że kuny to nieszkodliwe zwierzątka już dawno odeszła w niepamięć.
Te niewielkie zwierzątka o długości 50 cm, wadze do 2kg, krótkich nóżkach u długim tułowiu, doprowadzają właścicieli domów jednorodzinnych do rostroju nerwowego .
Są tez często powodem bardzo drogich i nieprzyjemnych dla właścicieli remontów poddaszy , strychów a czasem i całych dachów.
Przychodzą nocą po cichu , harcując właścicielom nad głową rozpoczynają dzikie harce.
Słychać wtedy gonitwy, przesuwają się przedmioty , słychać skrzypienie desek oraz gryzienie w skosach suchego tynku lub boazerii .
Czasami trwa to kilka dni a czasami parę tygodni, powodując nerwowość właścicielki. Nie zdają sobie oni sprawy z jak inteligentnym i sprytnym zwierzątkiem mają do czynienia.
Wojna między kunami a ludźmi toczy się od dawna. Kuny są złodziejami wszelkiego rodzaju jaj . Często też zagryzają kury domowe oraz inne dzikie ptactwo .
Kuny polują także na muszy i przez to uważane były w niektórych regionach polski za „dobro w domu” , bo ich pobyt w gospodarstwie zapewniał ochronę ziarna do zasiewów .
Wszytko zmieniło się wraz z pojawieniem się nowej technologii ocieplania dachów a mianowicie z nastaniem ery wełny mineralnej.
Gatunek kuny domowej dawniej żył w okolicach skalistych , dlatego też tak dobrze się czuje w namiastce swego naturalnego środowiska jakim są dachu zabudowań człowieka.
Zwierzęta te są bardzo zwinne a ich inteligencja pozwala im na uniknięcie pułapek zastawianych przez człowieka tj. klatki z zostawionymi w nich jajkami.
W internecie krąży wiele sposobów pozbycia się uciążliwych lokatorów . Od rozkładania odchodów tygrysów , poprzez mocz psa , człowieka do podłączania rynien do prądu.
Wszystkie te sposoby wydają się aktami rozpaczy właścicieli nieruchomości .
Co do ich skuteczności pozwolicie Państwo , że się będę wypowiadał
Obserwując działanie kun od kilku lat mogę z całą starannością potwierdzić , że nie ma jednej prostej metody pozbycia się kuny z domu a wszystko zależy od architektury domu , konkretnie dachu jak również jego otoczenia w ogrodzie.
Wróćmy do miejsca gdzie grasują kuny czyli do wełny mineralnej.
Otóż kuny mają tzw. świerzba w swoim futrze. Odkryły one świetny sposób pozbywania się go a przy okazji zapewniając sobie doskonałe warunki przebywania przypominające im ich środowisko naturalne jakim są pogranicza lasów i łąk. Kuny w naturze maja nory z wieloma tunelami. W naturze ich jedynym wrogiem jest borsuk. Mają zakodowane , że tworząc norę do mieszkania muszą do niej mieć wiele wejść/ wyjść.
Idealnie do tego nadają się dachy ocieplone wełna mineralną . Wełna przypomina tym zwierzętom ziemię , ponieważ w lecie jest tam chłodno a zima ciepło. Mogą w niej robić tunele , pieczary i bez problemu się poruszać . Niestety wszystko to powoduje ruinę dachu domu człowieka.
Kuna domowa zanosi pod dach resztki upolowanego jedzenia, jajka a także niestety tworząc pieczary wykorzystuje je na swoją toaletę .
Osobnym ale jakże ważnym aspektem przebywania kun pod dachem jest niszczenie przez nią folii paro przepuszczalnej ( membrany).
KIEDY ZACZYNA SIĘ NASZ PROBLEM?
Zazwyczaj problem z kunami zauważamy , a raczej zaczynamy słyszeć u na w domu w nocy , czasami nad ranem.
Kuny polują w nocy . Wychodzą na żer około 19- 20 wieczorem a wracają dobrze po północy. Często zdarza się , że nasz dach odwiedza nie tylko jedna kuna Jeżeli mamy wizytę pary kun to odgłosy wtedy są bardzo głośne. Słuchać bieganie, przewracanie oraz odgłosy walki i kopulacji.
Przeważnie te odgłosy dochodzą lub są słyszalne z nad sufity sypialni , naszych pokoi na mieszkalnym poddaszu.
Jest to sygnał ,że kuny znalazły sobie drogę na i pod nasz dach.
Nikt nie jest wstanie od razu stwierdzić jakich szkód mogę dokonać podczas pierwszych wizyt. Nie mniej jednaj odgłosy są uciążliwe dla mieszkańców .
Ślady bytności i postępującego zniszczenia naszego dachu możemy rozpoznać po kawałkach wełny mineralnej , która wala się nam po ogrodzie , jak również można na nim znaleźć kawałki poszarpanej foli paro przepuszczalnej ( membrany).
Uciążliwość nowych sąsiadów powoduje , że ludzie zaczynają szukać możliwości rozwiązania problemu pozbycia się kuny z pod dachu.
W Internecie krążą na różnych forach różne sposoby pozbycia się kuny od rozmieszczenia pod dachem odchodów tygrysa poprzez mocz psa , człowieka , środki chemiczne do odstraszaczy ultradźwiękowych włącznie.
W zależności jaki ktoś ma w tym interes tak przedstawia sprawę aby jego argumenty przekonały właścicieli budynków.
Często zdarza się ,że sprzedawcy różnej maści preparatów oraz środków znają tylko ich działanie z instrukcji obsługi. Co bardziej dociekliwi znają je z karty charakterystyki.
Rzadko można znaleźć „ fachowca” , który oprócz sprzedaży świadczy usługę „ pozbycia się kun” i daje jeszcze na to gwarancję !!
Łasica, Kuna pomocy.
w Wymiana doświadczeń ogólnie
Napisano