
Robert75ka
Użytkownicy-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Robert75ka
-
ile pellet, pelletów zużyliście w tym i w zeszłym sezonie???
Robert75ka odpowiedział martek1981 → na topic → Ogrzewanie
U mnie w menu sterownika jest zakładka temp spalin, na Max mocy pokazuje między 110 a 115 *C -
ile pellet, pelletów zużyliście w tym i w zeszłym sezonie???
Robert75ka odpowiedział martek1981 → na topic → Ogrzewanie
Czyszczenie raz w tygodniu, pociągam za turbulatory, wymiennik i palnik czyszczę odkurzaczem przemysłowym, opróżniam szufladę (ok 1 litra popiołu) i gotowe, całość trwa 5 minut. -
ile pellet, pelletów zużyliście w tym i w zeszłym sezonie???
Robert75ka odpowiedział martek1981 → na topic → Ogrzewanie
Dom parterowy ok 90 m2 z lat 60- tych, ściana pustak + cegła + 8 cm styro, strop drewniany + 30 cm wełny, wszędzie kaloryfery, zasobnik CWU ok 180 l, kocioł RED COMPACT 18, od 1.06.2017 do dziś 2000 kg Pelletu A1 od lokalnego producenta po 640 PLN -
Piec na pellet - Defro, Lazar, Tekla
Robert75ka odpowiedział tomtom30 → na topic → Kotły na paliwa stałe
U mnie RED COMPACT 18 jest podłączony do komina fi 160 wysokość 8 m i wszystko jest ok. Co do serwisu to się nie wypowiem, bo jak dotąd kocioł działa bez zarzutu. -
Witam, posiadam kocioł RED COMPACT 18, zamontowany w tym roku po sezonie grzewczym przez Puławiaka, ma ogrzewać 98 m2, dom parterowy z lat 60-tych, średnio ocieplony, wszędzie grzejniki. Obecnie kocioł podgrzewa cwu dla 5 osób, bojler samoróbka 210 l z wężownicą. Palę pelletem lokalnego producenta DIN + po 10 PLN za worek 15 kg, zużycie 1 worek na 3 dni plus średnio 0,5 kWh prądu na dobę. Czyszczenie kotła to 10 minut raz w tygodniu z dosypaniem pelletu. Miesięczny koszt przygotowania cwu to ok 110 PLN. IMHO nie widzę sensu montowania PC i kotła na pellet.
-
Sorry, mój błąd, chodzi oczywiście o OZC a nie COP.
-
Zatem może się okazać, że przy COP ok 12-13 kW per saldo tańszym rozwiązaniem będzie np pelet.
-
Może się mylę, ale wydaje mi się że jeżeli D Z pracuje na niższej temp. to ma więcej czasu na regenerację.
-
Witam, ślędzę wątek od paru dni i nasuwa mi się pytanie o PC gruntową. Czy praca na parametrze 40-45 deg nie wpłynie negatywniena działanie dolnego źródła?
-
Dziękuję za wyjaśnienie. Wychodzi na to, że przy cenie klimakonwektora powiedzmy 2k PLN chcąc wymienić moje 6 grzejników musiałbym wydać 12k PLN. Oznacza to, że różnica w kosztach inwestycji między PC a Pelletem to i mnie 18k PLN. Przy założeniu ,że eksploatacja pelleciaka będzie droższa od PC o powiedzmy 1,5k PLN w roku daje to 12 lat zwrotu czyli bez sensu Pytanie tylko ile prądu wytworzył by mi kolektor, bo im mniej prądu zużytego przez PC, tymszybciej zwróciła by się inwestycja.
-
Nie wiem czy dobrze rozumiem,ale to znaczy, że przy niższej temperaturze zasilania trzeba dłużej grzać aby uzyskać tą samą temp. PC chodzi chyba cały czas więc w czym problem?
-
Jaka temp wg Ciebie jest wysoka?, u mnie przy 50 deg zasilania w przeciętny zimowy dzień (-10deg ) przy prawie ciągłym paleniu mam w domu 20-22deg, kiedy jest cieplej, to palę ok 8-10 godz.
-
Dlaczego?
-
Witam wszystkich, jestem nowy i jeżeli piszę w złym wątku to przepraszam, ale mam pytanie odnośnie wyboru źródła ciepła w moim domu. Mam dom z lat 60-tych, średnio docieplony, pow. ok 100m2, instalacja z grzejnikami, kocioł śmieciuch 30-letni. Zapotrzebowanie na moc wg strony cieplowlasciwe.pl -10kW na c.o. i 4 kW na c.w.u. Chciałbym wkroczyć w XXI wiek i po lekturze wątków forum wybrałem kocioł pelletowy red compact 18. I tu pojawia się dylemat. Cena kotła + montaż + wkład kominowy to ok 20k PLN. Natomiast w naszej gminie rusza 70% dofinansowanie OZE i wkład własny na PC gruntową + kolektor fotowoltaiczny 5kW to 21k PLN. Do tego koszt modernizacji hydrauliki i instalacji elektrycznej ok 5k PLN, czyli ok 26k PLN za bezobsługowe grzanie. Nie wiem tylko czy PC i grzejniki to dobry pomysł. I tu prośba o radę do szanownych forumowiczów. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.