Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fulgor

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O Fulgor

  • Urodziny 12.01.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Fulgor's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. @CityMatic A nie skrapla Ci się para wodna na szybach? Czytałem gdzieś na forum wypowiedź osoby, która na kanale wyrzutowym z rekuperatora zrobiła sobie bypass do garażu właśnie, i bardzo narzekała, że szyby jej płaczą. A jak z odbiorem takiego rozwiązania? Kominiarze nie robili problemów?
  2. O widzisz, do takich informacji nie udało mi się wcześniej dotrzeć 1. Jeszcze odnośnie wełny, to czytałem kiedyś, że - zarówno szklana jak i kamienna - może w garażu stracić swoje właściwości ze względu na występowanie w tym pomieszczeniu wilgoci. A wełna budowlana jest podobno higroskopijna i mocno chłonie wilgoć. Prawda-li to? Faktycznie jest się czym przejmować? 2. Inna sprawa, że w domu planuję zamontować wentylację mechaniczną z rekuperacją, tyle, że nie planowałem do tego systemu włączać garażu. W końcu w tym pomieszczeniu będzie utrzymywać się sporo niższa temperatura, niż w części mieszkalnej. Wiadomo jednak, że zgodnie z przepisami jakaś wentylacja w tym garażu musi być, toteż planowałem kratki wentylacyjne w bramie segmentowej. Warto na siłę pchać się w wentylację grawitacyjną w garażu, czy lepiej nie kombinować i podłączyć go do systemu wentylacji mechanicznej?
  3. OK, ma to sens. Ale przy okazji wyszła inna moja wątpliwość: Czy ocieplenie stropu i ściany garażowej wspólnej z budynkiem mieszkalnym nie powinno przypadkiem być wykonane z czegoś "niestyropianowego"? Gdzieś czytałem, że zwykły styropian w garażu będzie wchodził w reakcję chemiczną ze spalinami z rury wydechowej auta, przez co po kilku latach zniknie, pozostawiając pustą przestrzeń? (tak jak w reakcji acetonu ze styropianem, tylko rozłożone w czasie na lata).
  4. Dziękuję za odpowiedzi, przekonaliście mnie. A macie może jakieś pomysły, jak inaczej podnieść temperaturę w garażu z mojego opisu? Zastanawiałem się jeszcze nad zrezygnowaniem z izolacji cieplnej pod płytą fundamentową w strefie bezpośrednio pod garażem, ale mam wątpliwości, czy nie spowoduje to nierównomiernego osiadania całego budynku po jego wybudowaniu.
  5. Witam. Po kilku miesiącach wertowania forum ośmieliłem się wreszcie zarejestrować i napisać pierwszy post. Przymierzam się do planu budowy domu – ale zanim zawołam projektanta i zlecę wykonanie projektu (indywidualnego!), chcę jak najdokładniej sprecyzować swoją koncepcję. Otóż razem z przyszłymi teściami planujemy budowę bliźniaka (dwa segmenty mieszkalne, każdy z niezależnymi instalacjami). Dom ma być jak najbardziej energooszczędny, na jednej wspólnej płycie fundamentowej, jednak bez orientacji wg kierunków świata. Każdy segment ma zawierać swój własny odrębny garaż dwustanowiskowy (6mx6m). Musi być on wkomponowany w bryłę budynku ze względu na niewielkie wymiary działki, którą już posiadamy. Ja wiem, że garaż to temat-rzeka. U nas nikt przesiadywać w garażu nie zamierza, dlatego wystarczy, aby temperatura w zimie utrzymywała się tam na lekkim plusie. Rezygnujemy więc z ogrzewania garażu, tylko co dalej? Na forum ludzie piszą, że garaż nieogrzewany w bryle budynku powinien być ogrzewany ciepłem ZIEMI, czyli nie posiadać izolacji termicznej od podłoża. Tylko, że ja chcę mieć płytę fundamentową pod domem, a to raczej wymusza mi jednolitą izolację pod całym budynkiem. Sytuacja jest taka: Garaż będzie dobrze zaizolowany cieplnie od podłoża. Garaż będzie ocieplony od zewnątrz tak jak reszta domu (silikat 24cm + 30cm styropianu grafitowego), oraz dodatkowo planuję go ocieplić od części mieszkalnej (silikat 12cm + 15cm wełny kamiennej). I teraz pojawia się problem: a) Jeśli nie będę dogrzewał garażu w jakikolwiek sposób, temperatura w zimie będzie pewnie spadać poniżej zera, a tego nie chcę. b) Jeśli zamontuję w garażu ogrzewanie podłogowe (tak jak w części mieszkalnej), to ciepło za które zapłacę, będzie mi uciekało w świat przy każdym otwarciu bramy Mój pomysł: Chcę rurę koncentryczną od kotła gazowego kondensacyjnego poprowadzić przez całą objętość garażu – pod sufitem, albo po ścianie. Wprawdzie rura jest koncentryczna i w części zewnętrznej hula sobie zimne powietrze zasysane z pola, jednak mam nadzieję, że już po metrze lub dwóch zdąży się ono ocieplić na tyle, by zacząć oddawać ciepło przez ściankę zewnętrzną rury. Powinno my wyjść takie „darmowe” ogrzewanie garażu, bo pochodzące od ciepła szczątkowego spalin. Dobry pomysł czy zły? Jak myślicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...